Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baotian 4T - Skuter jedzie 30km/h

28 Lut 2014 19:06 10932 8
  • Poziom 8  
    Witam posiadam skuter marki baotian jest to chinski skuter z silnikiem 4T 49ccm
    Jak go kupiłem to miał zatarty cylinder wymieniłem cały kąplet tłok pierścienie cylinder i docieranie było na krótkie dystansy i powoli po zrobieniu ok 400km okazało się że niejedzie więcej niż 30km/h na prostej z górki nawet dochodzi do 50km/h ale po chwili prędkość spada do 30km/h dziwne bo na stópkach wkręca sie wysokie obroty a jak nim jadę to obroty wchodzą na maksymalne i spadają jakby mu brakowało mocy. blokad raczej nie ma gażnik wymieniłem na odblokowany bez skutku wyregulowany tak jak i zawory filtr powietrza i paliwa czysty, rolki jak założe 4g lub 7g to jest bez różnicy obecnie jezdze na 5,5g niewiem co mu tak naprawdę dolega więc proszę o pomoc może komuś się takie coś przytrafiło to bym prosił o podpowiedź
    Dziękuję i Pozdrawiam
    Wiem że już te tematy były ale one nic mi niepomagają
  • flexghzflexghz
  • Poziom 20  
    Dobrze założyłeś tłok , strzałką do okna wydechowego ?
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Skoro na stopkach silnik kręci wysokie obroty a pod obciążeniem brakuje mu mocy , to masz kilka możliwości [ zakładam że rozrząd , sprężanie i gażnik okey] ,wina w napędzie - wariator żle złożony , zły pasek napędowy , żle działający korektor momentu obrotowego , za miękka sprężyna korektora , za miękkie-twarde sprężynki sprzęgła wreszcie sprzęgło przyjrzyj się okładzinom , rolki zostaw te co obecnie masz zamontowane .
  • Poziom 8  
    Glowica po remoncie ,sprezanie ok jest a co do sprzegla to po 10min jazdy dzwon jest dosc dobrze cieply ,okladziny cale sa na sprzegle

Dodano po 7 [minuty]:

Co do sprezynek to zamowilem zestaw wiec na poniedzialek przyjdzie kurierem

A co do oznaczenia tloka do okna wydechowego to rano zobacze
  • Poziom 42  
    pawel0414 napisał:
    Dobrze założyłeś tłok , strzałką do okna wydechowego ?

Szczególnie, że to silnik 4T... Długo by musiał szukać okna...

Czy rozrząd dobrze złożony?
    Sprawdź jeszcze raz luzy zaworowe.
    Co z doprowadzeniem oleju do głowicy?
  • Poziom 8  
    Sprawdziłem tłok jest odpowiednio zamocowany , zawory wyregulowane na 0,05sący i 0,05 wydechowy, gdy zdjętą miałem ogmę przykrywkę od zaworów i zakręciłem to olej ładnie podawała pompa na głowicę i więc silnikiem jest wszystko okey
    Zastanawiam mnie jeszcze te sprzegło ale czekam na części jak mi przyjdą i wymienie to dam wam znać
  • Poziom 8  
    Głowica remont- Wymiana uszczelnieaczy, spasowanie przylgni grzybków zaworów do krawędzi otworów w głowicy, wymiana popychaczy(odawałem do warsztatu głowice na zrobienie bo wczesniej była nieszczelna )

powiem tak koła kręcą się normalnie nic nie obciera nie chamuje więc to nie koła spowalniają skuter
  • Poziom 8  
    Dzięki Cezar strzał w dziesiątkę i wam wszystkim udało mi się naprawić skuter wymieniłem sprężyny centralna że sprzęgła bo okazało się że była za. mięka i pasek się slizgał i te mniejsze 3sprezynki. oraz wymieniłem moduł z regulacja zapłonu. i skuter odrzył walczyłem gps i pokazał mi 70-75km/h to mi wystarczy i jestem w szoku wreszcie. skuter odrzył na nowo :D
    Temat uważam za zamknięty