Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router neostrada - zdalne połączenie - pytanie

28 Lut 2014 19:34 2187 18
  • Poziom 7  
    Witam mam problem. Posiadam zainstalowane łącze adsl na neostradzie w lokalizacji - jeden. W drugiej lokalizacji posiadam łącze radiowe - stałe ip. Chciałbym zrobić tak aby łączyć się z komputera w lokalizacji drugiej na router w lokalizacji pierwszej i używać łącza z lokalizacji pierwszej do pracy. Potrzebna bardzo pomocy. Zmienne ip neostrady jest mi niezbędne do pracy. W lokalizacji gdzie mieszkam TPSA - nie ma możliwości technicznych. !
    Router neostrada - zdalne połączenie - pytanie

Edytuj
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Zainstalowanie VPNa (np OpenVPN) w lokalizacji z neostradą i klienta u siebie z konfiguracją aby urządzenia łączące się do serwera korzystały z jego łącza internetowego.
  • Poziom 7  
    W lokalizacji gdzie mam router z neostrada nie ma komputera :) Da rade jakoś to obejść ? Może nie dokładnie opisałem sprawę - chodzi mi o to żeby łączyć się ze światem za pomocą neostrady podpiętej do routera ADSL - zdalnie z domu - czyli po mojemu ( jestem laikiem ) z domu przez ten router na świat :) Proszę jeszcze raz gorąco o pomoc
  • Poziom 21  
    To może napisz co jest za ta neostrada z czym się chcesz łączyć, jaki masz modem lub router do neostrady, na neostradzie mozna założyć jakąś nazwę domenową
  • Poziom 7  
    Dzięki za szybką odpowiedz. Łącze telefoniczne jest podłączone do routera tp link td w8970 - łącze z routerem stoi w miejscu gdzie są możliwości techniczne na takie przyłącze - w domu gdzie mieszkam jest brak możliwości technicznych TPSA ma do słupa 5 metrów i nie mają kasy na " przyłącze". W domu korzystam z łącza radiowego synchronicznego 20 wysył / 20 odbiór - ping poniżej 20 ms. Chce z domu przy pomocy tego łącza które mam " połączyć się " do routera zdalnie i korzystać z łącza neostradowego do pracy. Z pewnych względów potrzebuję zmiennego ip które daje mi Neostrada. W domu mam router TP link n 750 ( jeśli będzie taka potrzeba mogę zmienić routery na lepsze ). Moje pytanie brzmi jak zrobić żeby zdalnie połączyć się do tego routera i wychodzić na świat i w internet przy pomocy tej Neostrady którą mam właśnie w lokalizacji pierwszej czyt. praca z domu. Jakiś DDNS ? DYN ? Jestem laikiem ... Posiadam domenę zarejestrowana na DYN jeśli to może jakoś pomóc. Z góry jeszcze raz dzięki za pomoc - liczę na jakiś laicki opis który nakieruje mnie na to czy da się tak zrobić :) Mój poziom wiedzy pozwala mi sie na logowanie do routera i jego konfiguracje zgodnie z wytycznymi :)
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Trzeba zrobić jakiś link radiowy pomiędzy neostradą a twoim miejscem pracy jak to nie jest daleko i nie ma przeszkód to jest to do zrobienia ale będą potrzebne dwa urządzenia wi-fi w domu jako nadajnik a w pracy jako odbiornik. napisz coś więcej o odległościach i czy są jakieś przeszkody po drodze, bo może się okazać ze się nie bardzo to opłaci.
  • Poziom 7  
    lokalizacje w 2 różnych końcach miasta - w tej samej lokalizacji nr 1 gdzie mam neostrade mam też łącze ads - multimedia - stałe ip jak by to mogło pomóc - ewentualnie czy postawienie tam serwera jest w stanie coś pomóc ? jak to można najprościej "ogarnąć " mam na ten cel ok 2 tyś zł - nie można tego zestawić jakoś na zasadzie router w router ? - nie chodzi mi tutaj o pracę zdalną - chodzi o to aby mój komputer w domu połączył sie do łącza neostradowego przy pomocy internetu który mam - ja tak to rozumie po swojemu
  • Poziom 21  
    oskar1984snk napisał:
    lokalizacje w 2 różnych końcach miasta - w tej samej lokalizacji nr 1 gdzie mam neostrade mam też łącze ads - multimedia - stałe ip jak by to mogło pomóc - ewentualnie czy postawienie tam serwera jest w stanie coś pomóc ? jak to można najprościej "ogarnąć " mam na ten cel ok 2 tyś zł - nie można tego zestawić jakoś na zasadzie router w router ? - nie chodzi mi tutaj o pracę zdalną - chodzi o to aby mój komputer w domu połączył sie do łącza neostradowego przy pomocy internetu który mam - ja tak to rozumie po swojemu

I na tej neostradzie wychodził na świat?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kupujesz router na alternatywne FW z serwerem OpenVPN - router z neo ustawiasz w trybie Bridge podpinasz router z OpenVPN-em, konfigurujesz konto DDNS i konfigurujesz klienta OpenVPN na swoim PC.
  • Poziom 7  
    Prośba o pomocne linki, przykład routera ect.

Dodano po 26 [minuty]:

hermes-80 napisał:
    Kupujesz router na alternatywne FW z serwerem OpenVPN - router z neo ustawiasz w trybie Bridge podpinasz router z OpenVPN-em, konfigurujesz konto DDNS i konfigurujesz klienta OpenVPN na swoim PC.

Prośba o rozwinięcie bo pogubiłem się z tym VPNem i bridge :)
  • Poziom 43  
    Aby zrealizować twój plan musisz skorzystać z VPN.
    Czy to będzie OpenVPN, PPTP, IPsec to sam zdecydujesz.
    Jaką przepustowość dysponujesz i jaką chcesz osiągnąć bo DL po VPN-ie będzie UL-em Neo na końcówce.
  • Poziom 7  
    hermes-80 napisał:
    Aby zrealizować twój plan musisz skorzystać z VPN.
    Czy to będzie OpenVPN, PPTP, IPsec to sam zdecydujesz.
    Jaką przepustowość dysponujesz i jaką chcesz osiągnąć bo DL po VPN-ie będzie UL-em Neo na końcówce.

Dzięki za odpowiedź. neostrada jest 20 na 2 z tego co pamiętam - w domu mam łącze 20 na 20. To co miałem na neo wystarcza mi do pracy i jednocześnie jest niezbędne. Możesz napisać coś więcej na ten temat ?

Szczególnie chodzi mi o opis, poradę jaki router wybrać, jak to zrobić itp. Mam jeszcze w domu coś takiego jak Hamachi -

Znalazłem taki router: http://itpromo.pl/p/1614/33242/rv180-router-c...tery-urzadzenia-sieciowe-sieci-i-serwery.html

Pytanie czy i co mam połączyć VPN-em ?

Jedna kwestia - restart routera z neostrada - najlepiej automatycznie - albo samego modułu ads po ustalonym interwale np 10 minut.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Jak Ci polece tak jak kolega hermes-80 Router z OpenWRT (Gargoyle PL) na nim serwer OpenVPN a klient na kompie
    oskar1984snk napisał:
    Prośba o rozwinięcie bo pogubiłem się z tym VPNem i bridge

Na openwrt IP neo można szybko odnowić wpisując w konsoli "ifup wan" i po kilku sekundach IP jest zmienione.
    Co do routera to polecę z tplinka WR1043NDv2 lub coś tańszego z 8MB flash TL-WR842ND.

OpenVPN a Client Windows
    Lub jeśli byś chciał oba routery połączyć przez VPN ( domowy i firmowy):
    OpenVPN na Gargoyle PL

Z tym bridge to chodzi o to żeby router adsl (u Ciebie TD-W8970) działał jako modem a na routerze z OpenWRT podłączonym do tego modemu (routera) było nawiązane połączenia PPPoE.
  • Poziom 43  
    A ja dodam - Asus RT-N16 + Tomato na 2Mb/s to praktycznie każdy router wystarczy bo to niewielki ruch.
    Przez VPN będziesz miał 2Mb/s DL i UL 2Mb/s.
  • Poziom 7  
    Dzięki za pomoc - sam tego nie ogarnę z tego co widzę. Gdzie znajdę kogoś komu mógł bym zlecić taką konfigurację bo ja poległem na samym flashowaniu routera ;)
  • Poziom 7  
    Pytanie słyszał ktoś coś o routerach mikrotik ?
  • Poziom 43  
    No pewnie, że każdy słyszał (dobry sprzęt tylko trudny w konfiguracji) ale co z tego ?:)
  • Poziom 7  
    dzięki za pomoc