Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezprzewodowy termometr do pieca C.O. BASCOM 433MHz z zapisem danych na kartę SD

wojlej 20 Nov 2016 18:13 48948 124
Altium Designer Computer Controls
  • Altium Designer Computer Controls
    DRAZEK87
    Level 13  
    No i nadszedł czas na przedstawienie odbiornika nad którym prace nadal trwają. A o to kilka fotek płytki drukowanej:
    Bezprzewodowy termometr do pieca C.O. BASCOM 433MHz z zapisem danych na kartę SD Bezprzewodowy termometr do pieca C.O. BASCOM 433MHz z zapisem danych na kartę SD Bezprzewodowy termometr do pieca C.O. BASCOM 433MHz z zapisem danych na kartę SD Bezprzewodowy termometr do pieca C.O. BASCOM 433MHz z zapisem danych na kartę SD Bezprzewodowy termometr do pieca C.O. BASCOM 433MHz z zapisem danych na kartę SD

Co do samego odbiornika przeprowadzono wiele zmian. Użyto większego wyświetlacza 4x20; zastosowano pięć przycisków nawigacyjnych; wyposażono w zewnętrzne gniazdo do podłączenia kolejnego czujnika/ów. Ze względu że ma być też wyświetlany czas z datą na pokładzie płytki są już wykonane otwory na układ zegara RTC PCF8583 oraz ewentualnie pamięci EEPROM z 24c** która może się przydać w późniejszych etapach programowania. Dołożono też gniazdo na baterie CR2032 w celu potrzymania czasu. Ze względu że nie posiadałem chwilowo Atmegi32 użyłem w wersji smd Atmegi644PA co nie pozwoliło mi uruchomić platformy z oryginalnym wsadem autora ale za to pozwoliło mi lepiej zapoznać się z tym układem i już samemu coś namazać w eclipse. Ponadto użyłem gotowego adaptera kart mini SD który okazał się błędnie zaprojektowany i należało go przełożyć na stronę druku ścieżek; w kolejnych projektach mam już na to inny rozwiązanie. Co wyszło zobaczcie sami:
    Bezprzewodowy termometr do pieca C.O. BASCOM 433MHz z zapisem danych na kartę SD Bezprzewodowy termometr do pieca C.O. BASCOM 433MHz z zapisem danych na kartę SD Bezprzewodowy termometr do pieca C.O. BASCOM 433MHz z zapisem danych na kartę SD Bezprzewodowy termometr do pieca C.O. BASCOM 433MHz z zapisem danych na kartę SD Bezprzewodowy termometr do pieca C.O. BASCOM 433MHz z zapisem danych na kartę SD

Na chwilę obecną jak widać mam już za sobą obsługę wyswietlacza na którym mamy odczyt temperatury z dwóch czujników. Udało też się wygenerować krótkie melodie za pomocą buzzera który jest podłączony za pomocą niebieskiego przewodu do wolnego PB1 gdyż właściwie powinien być do PC2 ale port ten "wygląda" na uszkodzony z nieznanych mi przyczyn. Aktualnie wnikam w obsługę modułów nadawczych i o dalszych etapach będę informował na bieżąco.

Wesołych Świat :P
  • Altium Designer Computer Controls
    landy13
    Level 30  
    @DRAZEK87 Mam pytanie poza tematem. Jaki cel przyświecał opasaniu taśmy programatora gumką przy wtyczce?
    inspector_electro
    Level 22  
    Wiem Ze temat b. stary, ale czy próbował ktoś z Was z nadajnikiem na dwa czujniki?
    Siedzę właśnie nad tym i nie mogę ogarnąć odbioru. Poradziłem sobie z nadawaniem bo sprawdzałem w terminalu.
    Jak wygląda tutaj odbiór 2 ramek? no bo w jednej ramce chyba się nie da?