Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OBUDOWY (jak ja to robię) kilka sztuczek dla początkujących [OPISY]

01 Mar 2014 10:20 6279 2
  • #2 28 Maj 2014 09:30
    naprawiam_audio
    Poziom 10  

To i ja się dorzucę jeśli można.
    Ja opisy drukuje na papierze samoprzylepnym. Za 50 arkuszy A4 zapłaciłem 11zł.
    Projekt robię w eaglu, ponieważ wszystko w nim rysuję. Drukuję na czym kolwiek, jednak na laserze wychodzi dokładniej, ale to kwestia mojej wiekopomnej plujki.

Naklejam na panel obudowy Z17 ( :) ) jak kazdą inną naklejkę, aby równo, aby dokładnie.
    Później zabezpieczam albo folią samoprzylepną, albo lakierem w spray'u - ten ostatni trzeba nauczyć się nakładać, pierwsza warstwa musi być bardzo delikatnie napylona aby zaimpregnowała papier, a nie rozmyła nam napisów.

Przy okazji - teraz będę próbował zrobić napisy termotransferem na panelu aluminiowym.
    Na stalowym udało się to świetnie jakiś czas temu. Blacha wyszlifowana papierem ściernym w jedną strone ( jak szczotkowane aluminium) została podgrzana i przyciśnięta folią z nadrukiem z laserówki. Ważne by użyć folii a nie papieru, ponieważ nie pozbędziemy się kłaczków z papieru. Ja do termotransferu używam folii firmy emtec, którą kupiłem kiedyś przeypadkiem w większej ilości. Służyła do drukowania plansz wkładanych do rzutnika przeźroczy w szkole.

• #3 28 Maj 2014 10:34
    398216
    Użytkownik usunął konto