Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN 10-163 podkrecanie dawki paliwa na pompie wtryskowej

Condor77 01 Mar 2014 11:10 2514 6
  • #1 01 Mar 2014 11:10
    Condor77
    Poziom 5  

OD zawsze jestem fanem starych MANów. Niedawno kupiłem model 10-163 na zwykłej pompie na linkę gazu. Problem w tym, że auto ma moc między 1500-1900 obrotów. Przy pięciostopniowej skrzyni biegów ciężko mi rozpędzić auto i utrzymać prędkość pod górki na autostradach niemieckich. W poprzednim MANie (ten sam model) nie miałem tego problemu, auto ciągnęło do 2200 obrotów z normalną siłą a pod górkę mogłem zredukować bieg i problemu nie było. Wymieniłem turbinę, układ z intercoolerem szczelny, zawory wyregulowane, filtry powietrza i paliwa nowe a silnik pracuje równo. Pomyślałem, że może na pompie wtryskowej jest skręcony na ekonomię. I teraz moje pytanie: Jak mogę podkręcić dawkę paliwa na pompie. Wiem, że gdzieś jest jakaś śrubka, gdzie można regulować dawkę. Pytanie gdzie jest ta śrubka, jak bardzo można ją obracać i w którą stronę podkręcam dawkę a w którą przykręcam. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź.

0 6
  • #2 01 Mar 2014 15:57
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Membrana w LDA cała? Cisnienie paliwa wewnętrznego w pompie do sprawdzenia. Najlepiej oddać pompę do regulacji. Bo pokręcisz zacznie dymić a jazdy dalej nie bedzie.

0
  • #3 02 Mar 2014 09:54
    Condor77
    Poziom 5  

Pompka zasilająca jest nowa

0
  • Pomocny post
    #4 04 Mar 2014 19:12
    maher440
    Poziom 15  

Patrząc na pompę zamocowaną na silniku,pomiędzy śrubami od wolnych i maksymalnych obrotów jest śruba z kontrą na której jest na gwincie zaciśnięty pierścień(ograniczający jej wkręcanie).To właśnie śruba od dawki paliwa,czym więcej wkręcona tym większa dawka.Śruba w oryginale jest zaplombowana i zasłonięta plastykowym korkiem.

1
  • Pomocny post
    #5 04 Mar 2014 19:24
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Condor77 napisał:
    Pompka zasilająca jest nowa

W pompie wtryskowej jest jeszcze jedna pompka! Ona tworzy cisnienie w pompie ktore jest wykorzystywane do sterowania kątem zapłonu. Jest to ważny parametr!
    Maxymalna dawka ustawiona śrubą z zabezpieczeniem określa maxymalna dawkę pompy ale jest ona ograniczona do minimum silownikiem LDA, jest on sterowany ciśnieniem turbiny. Jeśli membrana jest dziurawa to na nic krecenie dawką i tak jest ona ograniczona poprzez silownik LDA.

0
  • Pomocny post
    #6 04 Mar 2014 19:40
    maher440
    Poziom 15  

W razie ''W'' mam taka pompę do sprzedania plus wtryski do 163konie,na cześci jak znalazł.

0
  • #7 06 Mar 2014 14:48
    Condor77
    Poziom 5  

Wielkie dzięki za pomocne odpowiedzi.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo