Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router TL-WR740N-brak łączności z internetem radiowym. Jak skonfigurować?

lechifre 01 Mar 2014 12:28 1599 10
    lechifre
    Level 8  
    Witam, wczoraj otrzymałem ruter TL-WR740N . Mam internet radiowy(antena na dachu, 5 GHz). Jest to prywatny dostawca internetu. Kabel idzie od anteny przechodzi przez ścianę, później jest jakaś kostka, w niej dwa wejścia- PoE i LAN. Od tego idzie kabel który wchodzi do kompa.
    Podłączyłem tak: do wejścia WAN-kabel,który szedł do kompa, w żółty port kabel rj 45, on idzie do kompa,kostka pozostaje bez zmian. Wchodzę w instalator który został dostarczony do rutera, ale w nim wyświetla się komunikat" prosze upewnić się czy serwer DHCP jest włączony". W ustawieniach mam włączone"uzyskaj adres IP automatycznie". Na dolnym pasku wyświetla mi się,że połączenie ma ograniczoną łączność. Dodam jeszcze,że próbowałem już instalować przez przeglądarkę, ale strony nie włączają się. Z góry dziękuję za wszelką pomoc,gdyż kompletnie nie znam się na tego typu sprawach.
    Pozdrawiam.
    hermes-80
    Level 43  
    Najpierw SS z komendy w cmd: ipconfig /all bez routera ale z internetem.
  • Helpful post
    hermes-80
    Level 43  
    Problemem jest konflikt podsieci WAN-LAN - widać NS działa na standardowej podsieci. Wszystko dobrze podłączyłeś tylko trzeba zmienić IP na LAN-ie w TP-L na np: 192.168.100.1 i to załatwi sprawę.

Aby zmienić IP trzeba dostać sie do panelu konfiguracyjnego routera - podepnij pod dowolny PC sam router, skonfiguruj IP i dopiero potem podłącz kabel do WAN z internetem.

Podłącz router portem LAN pod PC, a potem w przeglądarkę wpisz: 192.168.1.1
    Rozdział 2 - podłączanie routera
    lechifre
    Level 8  
    Niestety wyswietla mi się,że host jest nieosiągalny,a podłączam tak jak mówisz.
    hermes-80
    Level 43  
    Podłącz router pod PC i pokaż mi ipconfig /all

Dodano po 6 [minuty]:

Włącz kartę sieciową, pokaż menadżer urządzeń i wersje sterownika karty sieciowej.
    Nie robisz tego chyba przez wifi?

Czemu usuwasz posty :?:
    lechifre
    Level 8  
    Złe zdjecie chyba dodałem.
    Router TL-WR740N-brak łączności z internetem radiowym. Jak skonfigurować?
    lechifre
    Level 8  
    Wersja karty sieciowej to : 2.4.6000.0
    lechifre
    Level 8  
    Nie mam innego, wczoraj dostałem pierwszy raz taki zestaw.

Dodano po 5 [minuty]:

Trudno, poproszę o konfigurację dostawcę, wole zapłacić i mieć już święty spokój.