Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara II - Brak możliwości wyłączenia świateł mijania

piratek1991 01 Mar 2014 12:40 4125 9
  • #1 01 Mar 2014 12:40
    piratek1991
    Poziom 9  

Samochód Citroen Xsara II 1.6 16v 3 drzwiowa wersja bez klimy i bez czujników typu (czujnik deszczu czy zmierzchu.)
    Witam mój problem polega na tym że nie mogę wyłączyć świateł mijania jeśli ustawie na manetce od świateł 0.

Jeszcze nie rozbierałem niczego ale zastanawiam się gdzie szukać problemu?
    Wspomnę ze wcześniej coś mi te światła fiksowały czasem mrugały lub się same wyłączały i musiałem ustawić na zero i jeszcze raz uruchomić by zaskoczyły.
    Ale teraz to nawet jak wyciągnę kluczyki wyłączę światła to one się non stop pala aż akumulator się nie wyładuje.(Od dwoch dni ściągam klemę od aku lub wyciągam 2 bezpieczniki jeden bezpiecznik na jedno światło).

Może miał już ktoś podobna sytuacje? Gdzie może leżeć problem? naczytałem się ze w takich samochodach światła są zaprogramowane w postaci kodu i może wystarczy je tylko przeprogramować.
    Czy po prostu manetka padła i styki nie odbijają? Wszystko inne w manetce jest sprawne.

Dodam że deska rozdzielcza działa poprawnie na zero wszystko wygasa, lecz światła mijania się nadal palą (postojowe oraz tylne wyłączają się)
    Gdy przekręcę manetka na mijania deska jest zapalona i podświetla się ikonka od świateł mijania

Ma ktoś jakiś pomysł? proszę o pomoc. Pozdrawiam

• #2 01 Mar 2014 13:17
    Ireneo
    Poziom 39  

Przekaźnik prawdopodobnie sklejony skoro manetka zapala kontrolkę mijania.

• #3 01 Mar 2014 13:47
    piratek1991
    Poziom 9  

Ireneo napisał:
    Przekaźnik prawdopodobnie sklejony skoro manetka zapala kontrolkę mijania.

Dziękuje za odpowiedz ale gdzie mam szukać tego przekaźnika? Myślałem ze za wszystko w tym aucie odpowiedzialne jest BSI/BSM.

Myslalem ze moze manetka nie odbija ale to by deska rozdzielca stale sie palilła

• #4 01 Mar 2014 14:04
    autoas
    Poziom 41  

Światła mijania można zaprogramować aby świeciły na "0" ale na pewno nie po wyłączeniu zapłonu ...raczej masz usterkę....
    Musiałbyś nam napisać czy pod kierownicą masz tzw COM2000 czy nie...nie pamiętam jak to się rocznikowo zmieniało...
    Problem może leżeć, też BSI
    Zawsze można oddać do odpowiedniego elektryka...polecam!

• #5 01 Mar 2014 14:50
    piratek1991
    Poziom 9  

No com2000 ale jeśli teraz kupie i wymienię ten cały przełącznik zespolony to i tak muszę jechać do elektryka go przeprogramować?

• #6 01 Mar 2014 15:00
    kybernetes
    Poziom 39  

Przekaźnik świateł mijania znajduje się w skrzynce na silniku, tam skąd wyciągasz bezpieczniki świateł.

• #7 01 Mar 2014 15:14
    piratek1991
    Poziom 9  

Ale o to chodzi ze manetka zachowuje się normalnie kontrolka świateł mijania zapala się i gaśnie na desce rozdzielczej ale światła non stop świecą bez względu na położenie manetki.
    W moim samochodzie nie było świateł skandynawskich dlatego wszystko odbywało się manualnie. Może wystarczy przeprogramować by chociaż wyłączały się po wyjęciu kluczyków ze stacyjki i pójdę po kosztach bo reszta działa bez zarzutów.

• #8 01 Mar 2014 15:34
    kybernetes
    Poziom 39  

No przecież ci napisał, że jak kontrolka gaśnie a światła się same palą to coś jest popsute, więc co ty tu chcesz programować? Komputerem samochodu przecież nie naprawisz.

• #9 01 Mar 2014 15:43
    2293657
    Usunięty  
  • #10 01 Mar 2014 19:21
    766630
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME