Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mierniki instalacji Metrel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W203 C180 - Brak KIERUNKOWSKAZÓW, WYCIERACZEK ITD.

Slawek-V 01 Mar 2014 13:06 6867 0
  • #1 01 Mar 2014 13:06
    Slawek-V
    Poziom 1  

Witam wszystkich.
    Wiele szukałem czytałem i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania.

Opisze wam sytuacje jaką miałem z moim mercedesem.

Rok temu zamontowałem nieoryginalne radio do mojego auta a że było z nim coś nie tak to rozładowało mi akumulator aczkolwiek do tego doszedłem dopiero później. W momencie gdy zauważyłem rozładowany akumulator pierwszą moją myślą było to iż po prostu doczekał już swoich lat i niezwłocznie pojechałem kupiłem nową baterie. Ku mojemu ździwieniu po podłączeniu nowego akumulatora miałem problemy pomijając błąd ESP który łatwo się usuwa Pojawił się błąd Display Faulty Visit Workshop przez który nie działa wiele elementów tj. elektryczne fotele, zamykanie drzwi pilotem, wskaźnik paliwa, wycieraczki, otwieranie bagażnika, podświetlenie w środku przy otwieraniu drzwi, kierunkowskazy, podgrzewanie tylnej szyby. Wtedy dopiero poszukałem trochę o tym i znalazłem iż Tylne SAmy padają przez odpięcie akumulatora. Niestety mądry człowiek po szkodzie. Następnego dnia ku mojemu ździwieniu miałem znowu rozładowany do spodu akumulator i wtedy zrozumiałem że coś musi rozładowywać. Zabrałem się za sprawdzanie poboru prądu wypinając po kolei bezpieczniki od niektórych zespołów tj. elektryczne fotele ponieważ gdzieś na forum o tym czytałem że może to być to no i po odpięciu bezpiecznika radia pobór prądu spadł więc zostawiłem tak samochód bez bezpiecznika od radia, złożyłem wszystko z powrotem z myślą że przynajmniej pozbyłem się problemu rozładowywania akumulatora. Po złożeniu wszystkiego do kupy wsiadłem do samochodu a tu patrze wszystko z powrotem zaczęło działać w niebo wzięty nie zamierzałem już odpinać ponownie akumulatora. No i tak nie miałem po tym wszystkim żadnych problemów przez ponad rok wszystko działało.

Przyszedł pewien dzień iż zepsuła mi się pompka paliwa a przy szukaniu usterki niestety w sumie nie potrzebnie został odłączony akumulator.
    Oczywiście ten sam problem Display Faulty Visit Workshop i dokładnie te same objawy brak elektrycznych urządzeń które wcześniej wymieniałem.

Po wstawieniu do warsztatu i wymianie pompki mechanik uruchomił mi również Ten tylni SAM i wszystko działało. Gdy zapytałem go co zrobił jak to można się pozbyć powiedział odpiąć klemy na 10 minut i już ponieważ jak stwierdził po prostu się zawiesił. Niestety tydzień później wstawiłem samochód do warsztatu by zamontować instalacje gazową. No i bum zaś ten sam problem ponieważ gazownicy przy przepuszczaniu kabli i montażu dla bezpieczeństwa odpięli akumulator. No i niestety tym razem sposób odpięcia klem na 10 minut nie pomógł.

No i w tym momencie zaczynają się moje pytania.

1. Ogólnie co powiecie na mój przypadek SAM do śmieci? czy da się jeszcze coś z niego wydusić skoro czasami udaje mu się zaskoczyć i działa (rok nie było problemu)?

2. Jeśli tak to czy jestem w stanie zrobić taką operacje samemu przy użyciu multiplexa i CARSOFT 7.4 ponieważ mam zamiar sobie taki kupić?

Prosze ogólnie o doradzenie co powinienem najpierw pokoleji zrobić zanim spisze SAMA na straty Cenę Nowego SAMA w jednym sklepie usłyszałem 1700 zł i nie widzi mi się go kupić. A co do używanego nie mam pewności czy po odpięciu też się nie popsuł.

Co do SAMA był on wyciągany wszystkie bezpieczniki działają SAM jest suchutki nie ma wilgoci nigdzie żadnej ani oznak jakich kol wiek osadów czy rdzy.
    I dlatego ciągle się zastanawiam czy na pewno padł ponieważ jak już wspominałem rok temu był ten problem i po prostu że tak się wyrażę "z głupia" zaskoczyło po wielokrotnym odpięciu baterii (przy mierzeniu poboru prądu) i nie było problemu przez ponad rok. I tydzień temu to samo mechanikowi się udało. A teraz że tak powiem za 3 razem przy instalacji gazu już nie działa.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Sławek

3 0
  • Mierniki instalacji Metrel