Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makita DCS4610 - nierówne obroty po obróceniu pilarki

01 Mar 2014 17:56 3399 6
  • Level 8  
    Mam problem z makitą DCS4610. Otóż pilarka chodzi w miarę ładnie ale jak obrócę ją
    "do góry nogami" pilarka zaczyna wchodzić na wyższe obroty, łańcuch zaczyna się obracać. Gdy poprzednio zakładałem gaźnik pilarka miała tylko wysokie obroty (gdzieś dostawała lewe powietrze), po ponownym założeniu było wszystko ok tylko te większe obroty po obróceniu pilarki. Zauważyłem też jak się mocniej nagrzeje zaczyna gasnąć na jałowych obrotach. Podejrzewam gdzieś nieszczelność pomiędzy gaźnikiem a cylindrem, ale tam raczej jest wszystko ok. Macie jakieś większe doświadczenia z tą pilarką?
  • Helpful post
    Level 12  
    sprawdź uszczelniacze na wale
  • Helpful post
    Level 18  
    Witam.Uszczelnienia wału(simeringi)do wymiany zgodnie z sugestią kolegi Tomekk06.Po odkręceniu sprzęgła na pewno będziesz miał mokry karter od strony sprzęgła.Najczęściej pada właśnie ten uszczelniacz,efekt pracy tępymi łańcuchami.
  • Level 8  
    Tak podejrzewałem, ale chciałem się upewnić, a czy ktoś mógłby mi podać wymiary łożyska wału do tej makity i gdzie najlepiej kupić takie uszczelniacze?
    Jeszcze raz dziękuje za pomoc.
  • Level 18  
    Witam.Sprawdź w bdbsklep.pl i specmajster.Uszczelniacze też tam dostaniesz.Nie pamiętam dokładnie,ale łożyska chyba powinny być 6202 luz C3.
  • Level 12  
    6201 takie łożyska są w Twojej pilarce.
  • Level 8  
    Dziękuje bardzo za pomoc