Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KDL-52W4500 - Zbyt dużo czerwonego.

mikusz 01 Mar 2014 19:23 2442 12
  • #1 01 Mar 2014 19:23
    mikusz
    Poziom 9  

Witam.
    Jak w temacie zbyt duż czerwonego koloru. Tv po wymianie tecona. Obraz zbyt czerwony i prześwietlone twarze oraz tło obrazu.
    Co można z tym począć. Czy są jakieś wartości referencyjne white balance?
    Zaglądałem do trybu serwisowego i tam są 4 poziomy regulacji WB. Nie chcę kręcić bez sensu z tąd moje pyt. o wartosci referencyjne.
    Może ktoś ma taki tv i mógłby zczytać ze swojego telewizora, byłbym bliżej prawidłowych ustawień.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

0 12
  • #2 01 Mar 2014 21:12
    geco
    Poziom 24  

To raczej masz albo nie do końca sprawny t-con lub coś z taśmą między t-conem i mainboard.

0
  • #3 01 Mar 2014 23:39
    mikusz
    Poziom 9  

Generalnie to w regulacjach WB da sie porzestawiać kolory i to dosyć znacząco. tylko nie potrafię ustawic prawidłowo.

0
  • #4 01 Mar 2014 23:46
    dostałem bolesny zas
    Poziom 2  

To oddaj do serwisu.

0
  • #5 01 Mar 2014 23:52
    mirex
    Poziom 43  

Już miałeś napisane, skoro poprzednikowi nie wierzysz, ale znikło.
    Najwidoczniej nie o ustawienia chodzi. ;)

No chyba, że teraz

mikusz napisał:
    Nie chcę kręcić bez sensu

bo przed wymianą modułu nakręciłeś tam już dość. ;)

0
  • #6 02 Mar 2014 00:27
    mikusz
    Poziom 9  

Wierzę każdemu z Was. Tylko zastanawiałem się czy można coś z tym zrobić. TV kupiłem po wymianie t-cona. Nie miałem więc możliwości mieszania w nim przed wymianą owego modułu. Zanim cokolwiek zmieniłem mając go już w domu, to spisałem wszystkie wartości z zakładki WB na kartce i powróciłem do nich.
    Ale dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Wtopiłem jak widać.

0
  • #7 02 Mar 2014 02:55
    zbłąkana owieczka
    Poziom 1  

mikusz napisał:
    Wtopiłem jak widać.

Na Allegro więcej takich buszuje i tylko ceny zawyżają, a potem psują telewizory.... ;)

0
  • #8 02 Mar 2014 08:53
    mikusz
    Poziom 9  

Akurat kupiłem go z serwisu RTV. Myślałem, że da się to ogarnąć i dla tego zapytałem mądrzejszych odemnie. W związku z powyższym nie widzę powodu do takich ocen. Nie znam się na naprawach TV, ale jak kolego "zbłąkana owieczka" chcesz pogadać o instalacjach antenowych to zapraszam. Może wtedy będziesz bardziej powściągliwy w kreowaniu ocen.

0
  • #9 02 Mar 2014 10:48
    mirex
    Poziom 43  

mikusz napisał:
    Akurat kupiłem go z serwisu RTV.

To chyba jeszcze gorzej o tobie świadczy, niżbyś miał kupić na alledrogo. :)

Pomyśl chwilę! Czy nie lepiej dla tego serwisu było naprawić TV i sprzedać pełnosprawny? O ile oczywiście koszty byłyby rozsądne, a po naprawie zysk większy. ;)

A teraz?? Ponieważ się nie znasz, możesz jedynie podmieniać moduły. Ty nawet nie masz wiedzy i pewności, czy ten podmieniony T-CON jest sprawny, czy nie. Ty tylko słyszałeś, że był podmieniony.
    Zatem pozostaje:
    - reset do ustawień fabrycznych
    - kupno i wymiana T-CON
    - kupno i wymiana MB
    - sprzedanie go w całości, z opisaną usterką.
    Bo jeśli zechcesz sprzedać tylko moduły, to jesteś potencjalnym oszustem. ;) No chyba, że za grosze, jako uszkodzone. :)

mikusz napisał:
    ale jak kolego "zbłąkana owieczka" chcesz pogadać o instalacjach antenowych to zapraszam.

Hmmm.... żebyś się nie zdziwił. :)
    No i niektórzy już są za starzy, aby latać po dachach, klęczeć albo leżeć, montując gniazda.
    Powiem ci tak ... nie sądzę, że wśród prawdziwych serwisantów jest ktoś, kto nie robił instalacji. Nie sadzę, że jest ktoś, kto w każdej chwili, w miarę potrzeby, porządnej instalacji by nie zrobił.
    Niestety, w odwrotnym kierunku to nie działa. :) Najlepszy spec od instalacji antenowych, tylko dlatego, że jest takim specem, telewizora nie naprawi. ;)

0
  • #10 02 Mar 2014 11:06
    mikusz
    Poziom 9  

Poprosiłem tylko o pomoc, podpowiedź a nie ocenę.
    Wiec bardzo dziękuję za poradę.
    Tak jak powiedziałeś telewizora nie naprawię. Ale i w instalacjach antenowych też trzeba być na bierząco.
    Z Twojego postu rozumiem, że po wymianie T-con-a na nowy lub używany ale sprawny, telewizor powinien zaświecić normalnie z normalnymi kolorami i to bez żadnych dodatkowych regulacji.

0
  • #11 02 Mar 2014 14:15
    cdkl100
    Poziom 1  

mikusz napisał:
    Z Twojego postu rozumiem, że po wymianie T-con-a na nowy lub używany ale sprawny, telewizor powinien zaświecić normalnie z normalnymi kolorami i to bez żadnych dodatkowych regulacji.

Każdy rozumie co chce. ;)

0
  • #12 02 Mar 2014 15:50
    zbyszekskibinski
    Poziom 33  

Czy to jest ta płytka?

http://store02.prostores.com/servlet/tvpartsg...41/SONY-KDL-dsh-52XBR6-T-dsh-CON-BOARD/Detail

Bo nie podajesz jaka matryca w tym soniaczu...
    Wina może nie być po stronie równowagi bieli ale tak jak ktoś powyżej wspomniał T-con, możliwe uszkodzonego wsadu pamięci na nim. Jak nie wiadomo co powoduje przewagę czerwonego, trzeba w trybie serwisowym wejść w opcję 'test pattern' (nie pamiętam jak jest w Sony) i jeżeli na białym obrazie testowym wystapi czerwone przebarwienie, potwierdza to uszkodzenie T-con lub matrycy.
    Jeżeli zdjęcie T-con/a dobre, to podaj jaki scalak znajduje się u góry płyty, na środku (możliwe, ze to tzw. korektor gamma)

Odnośnie Witka....('zbłąkanej owieczki')
    Uff cóż powiedzieć można? Ma chłopisko łeb na karku i wiedzę, ale zero szacunku dla innych, nie można być 'erudytą czy ekspertem' i zachowywać się jak chameczek ubliżając innym naokoło, to nie idzie w parze....chyba, ze tak jest tylko w tej Krainie....jak spiewał ongiś słynny polski wokalista... :?:

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

mikusz napisał:

Pod warunkiem, że masz dobrą matrycę.

0
  • #13 02 Mar 2014 21:54
    mikusz
    Poziom 9  

Tak kolego to jest ta płytka.

Dodano po 2 [godziny] 46 [minuty]:
    Jutro ponownie otworzę TV i podam wszystkie szczegóły.
    Witam ponownie.
    Dzisiaj zawiozłem Tv do serwisu , od którego go odkupiłem. Przeprosili mówiąc, że nie sprawdzili go dokładnie po naprawie, oraz że doprowadzą go porzadku.
    Jeszcze raz dziekuję za chęć pomocy i cenne informacje.
    Pozdrawiam.

0