Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koszyk na baterie z kolejkowaniem

stoickov 01 Mar 2014 19:50 765 3
  • #1 01 Mar 2014 19:50
    stoickov
    Poziom 7  

Czy można kupić takie ustrojstwo:

Battery pack na 8 akumulatorków AA (albo inną wielokrotność 4) z wyjściem USB, gdzie prąd ciągnie się tylko z czterech akumulatorków, po czym po ich rozładowaniu z kolejnej czwórki. Tak żeby można wymieniać te rozładowane na świeże bez utraty zasilania.

Nie tyle chodzi i brak przerwy, ile o optymalne wykorzystywanie energii z kolejnych czwórek akumulatorków.

• #2 01 Mar 2014 20:25
    Czybyszew
    Poziom 20  

Nie wiem co rozumiesz przez optymalne wykorzystywanie energii, ale większą sprawność moim zdaniem będzie miał układ pobierający jednocześnie z 8 baterii niż z 4 gdyż w układzie tym będą płynęły mniejsze prądy więc będą mniejsze straty.
    Układu o którym piszesz nigdy nie słyszałem ale zbudowanie go nie było by trudno.

• #3 01 Mar 2014 22:15
    stoickov
    Poziom 7  

Przez optymalne wykorzystanie energii rozumiem to, żeby skończyć z sytuacją, że oddaję do ładowania w jednej trzeciej jeszcze pełne akumulatory, żeby nie martwić się brakiem prądu kiedy będę potrzebował.

Jeśli będę miał system, który będzie wysysał energię do dna i dopiero przełączał na kolejny zestaw, to sumarycznie rzadziej będę musiał ładować akumulatorki.

• #4 27 Maj 2014 15:59
    pawelpiotr1976
    Poziom 8  

Witam
    Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby podłączenie 2 koszyczków 4 x R6/R3 do przełącznika z 3 wyjściami A, B, C,
    Na wyjściu A, B pobierany jest prąd z pierwszego koszyczka, po wyczerpaniu baterii przełącznik ustawić na wyjścia B,C i pobierać z drugiego koszyczka.

Pzdr.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME