Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

montaż kolektorów w układzie otwartym

01 Mar 2014 20:21 1398 6
  • Poziom 12  
    Witam. Czy kolektory słoneczne dla potrzeb cwu można zamontować w układzie otwartym?
    Jakieś propozycje?
  • Poziom 29  
    Można, i są takie systemy. Przejrzyj wątek: Link Szukaj informacji o systemie drenażowym. Takie rozwiązanie ma np. Rotex.
  • Poziom 12  
    no tak. ale mnie interesuje układ otwarty z obiegiem wymuszonym pompką obiegową- jak w ukł. zamknietym. podobnie jak dziąłają instalacje c.o. otwarte.
    i czy trzeba kupować gotowy zestaw pompowy firmowy czy samemu to robić?
  • Poziom 29  
    Nie trzeba kupować, w podanym powyżej linku znajdziesz kompendium wiadomości.
  • Poziom 12  
    piotr_boncza napisał:
    Nie trzeba kupować, w podanym powyżej linku znajdziesz kompendium wiadomości.

no tak. tylko czy takie "proste" sterowniki będa porównywalne z tymi co robia fachowcy do kompletnych zestawów. hmm
    a skłądając samemu zestaw też wielkich oszczędności nie widać. jak nie będzie wystarczająco dobrze działąć to szkoda czasu i pieniędzy.
  • Poziom 13  
    Po co wyważać otwarte drzwi; jeśli system zamknięty jest dobry, to po co go zmieniać na otwarty. Ciekaw jestem co kolegę vic11 skłania ku układowi otwartemu ??
  • Poziom 12  
    wOjasmen napisał:
    Po co wyważać otwarte drzwi; jeśli system zamknięty jest dobry, to po co go zmieniać na otwarty. Ciekaw jestem co kolegę vic11 skłania ku układowi otwartemu ??

wOjasmen układ będzie "korzystał" na razie ze wspólnej wężownicy z kotłem c.o. a na jesień dokupie dwuwężownicowy to już wiadomo zamknięty.
    ponadto otwarty wydaje mi sie bezpieczniejszy ze względu na brak ciśnienia. ale jak mówie otwarty na "testowanie" letnie ze względów finansowych :cry: