Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Proel 456 - Nie działa mikrofon

Arkadius1983 01 Mar 2014 20:34 2505 6
  • #1 01 Mar 2014 20:34
    Arkadius1983
    Poziom 2  

Witam serdecznie. Piszę bo mam kłopot z domofonem (proel 456). Ze ściany wychodzą mi cztery kabelki. Niestety nie wiem jak był podłączony stary bo jak już się wprowadziłem to go nie było. Podłączyłem tak jak na zdjęciu. Brakuje mi teraz tego, żeby słychać było mnie na dole. Jeśli to zrobię, kombinując z kabelkami to albo nie mogę otworzyć rygla albo na dole jak się dzwoni to jest tak głośno, że słyszy całe osiedle. Niestety jestem laikiem kompletnym. Więc proszę o wyrozumiałość i łatwe tłumaczenie (jak dziecku). Dodam że jak stykam kabelek niebieski z białym to otwiera się rygiel. Tak samo jak zielony z białym.
    Z moich ustaleń wydaje mi się, że
    Biały to masa
    Zielony to słuchawka
    Brązowy to wywołanie
    Niebieski to rygiel
    Ale jak zrobić, żeby zadział mikrofon?
    Z góry dziękuję za pomoc;) Domofon Proel 456 - Nie działa mikrofon

0 6
  • #2 01 Mar 2014 21:27
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Arkadius1983 napisał:
    Jeśli to zrobię, kombinując z kabelkami to albo nie mogę otworzyć rygla
    I to jest prawidłowa kombinacja. W instalacji czterozyowej nie ma oddzielnego przewodu rygla. Otwieranie odbywa sie przez zwarcie mikrofonu do masy. Czyli pewnie niebieski to mikrofon. Ewentualnie możesz spróbowac zamienic biały z zielonym (głosnik masa) by upewnić się w którym układzie działa lepiej.

Producent zaznaczył Ci na czerwono co i jak masz mieć ustawione w paracie:
    http://www.proel.pl/pdf/sp_pa456.pdf

Pozdrawiam

1
  • #3 01 Mar 2014 21:45
    nikusert
    Poziom 36  

Witam
    Odłącz dołożony przewód (mostek) z zacisku ZL6-ZL2,następnie przewód niebieski podłącz do zacisku ZL2 ,mostki założone.

0
  • #4 02 Mar 2014 11:25
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Przy instalacji 4 żyłowej kabelki podłączamy do do czterech górnych zacisków. Resztę załatwiają 2 mostki, a konkretnie sprawiają, że przycisk otwierania zamka zwiera zacisk mikrofonu z zaciskiem masy.

I tak przyłączamy:
    ZL3 - linia słuchawki
    ZL4 - linia mikrofonu
    ZL5 - linia wywołania
    ZL6 - linia masy

Linię masy i mikrofonu najłatwiej rozpoznać wykonując pomiar miernikiem napięcia ustawionym na napięcie stałe. Minus to oczywiście masa a plus to zasilanie mikrofonu.

Dodam tak na marginesie, że ZW1 łączy ZL2 z ZL4 a ZW2 łączy ZL1 z ZL6.
    ZL1 i ZL2 to oczywiście przycisk. ZW1 i ZW2 to mostki, które zdejmujemy przy instalacji 6 żyłowej aby odizolować przycisk od reszty układu i wtedy to wykorzystujemy także zaciski ZL1 i Z2 do przyłączenia instalacji.

0
  • #5 02 Mar 2014 12:06
    Arkadius1983
    Poziom 2  

Dzięki wszystkim. Sprawdzę Wasze porady i dam znać co z tego wyszło:)

0
  • #6 02 Mar 2014 19:46
    Arkadius1983
    Poziom 2  

Dzięki Panowie. Wasze uwagi dały mi do myślenia i zmobilizowały do działania.
    Działa:) Oto fotka z rozwiązaniem. Może komuś się kiedyś przyda. Domofon Proel 456 - Nie działa mikrofon

0
  • #7 02 Mar 2014 20:46
    Ircys
    Specjalista Domofony

Arkadius1983 napisał:
    Oto fotka z rozwiązaniem. Może komuś się kiedyś przyda.

raczej tylko Twoim sąsiadom :)

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo