Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór stacji lutowniczej - Solomon SR-998

Sytys21 01 Mar 2014 20:36 2328 15
  • #2 01 Mar 2014 20:43
    btomko
    Poziom 34  

Jak dla mnie nie, ale decyzja zależy od Ciebie.

• #3 01 Mar 2014 20:47
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dziwny ten Solomon. Jego podstawowe stacje to seria SL10/20/30. Ale może coś popełnili nowego...
    To przyzwoity sprzęt dla amatora. Na pewno lepszy niż typowa chińszczyzna.

• #4 01 Mar 2014 21:40
    Sytys21
    Poziom 5  

No właśnie od wielu osób słyszałem, że SOLOMON ma b.dobry sprzęt i chciałem coś z tej firmy. Tylko mam problem bo takiego modelu nigdzie indziej nie widziałem i obawiam sie, zeby to nie była jakaś chińska podróbka, tak jak na przykład to: http://allegro.pl/stacja-lutownicza-zd-929b-zestaw-grotow-i3936535337.html

Dodano po 3 [minuty]:

A jak myślicie, czy taka lutownica regulowana może w pewien sposób "zastąpić" stacje ? http://allegro.pl/lutownica-kolbowa-z-regulacja-temperatury-50w-i3946563776.html

• #5 01 Mar 2014 21:52
    Błażej

Czort wie, co tam za regulacja siedzi. Jak jest termopara, to jakaś namiastka stacji to jest. Ale jeśli tam jest tylko zwykła regulacja mocy na "ściemniaczu", to żadnej informacji o temperaturze grota nie ma. Niemniej i tak nie zastąpi to stacji lutowniczej.
    Podstawowa sprawa - co ty chcesz tak właściwie lutować? Bo do lutowania przewodów i prostej elektroniki, to polecałbym lutownicę transformatorową (TYLKO polską - poczytasz wiele, dlaczego).

• #7 03 Mar 2014 17:46
    Sytys21
    Poziom 5  

Doradzi ktoś ?

• #9 08 Mar 2014 23:09
    Błażej

Groty wyglądają na typowe od solomona, więc problemy z ich nabyciem nie będzie. Ale teraz się przypatrzyłem i to jest chyba lutownica z grzałką na napięcie sieciowe. I dziwna wtyczka od kolby. Dwupinowa. Jakby to nie miało czujnika temperatury (termopary), a jedynie było sterowane z regulatora fazowego. Jeśli faktycznie tak jest, to odpuść sobie tą stację, bo to jest pseudostacja. Dołóż i kup sobie klasyka, czyli coś z serii SL.

• #11 09 Mar 2014 00:07
    Błażej

Pasują też od chińczyków. Bo jeśli to stacja bez kontroli temperatury na podstawie sygnału z kolby, to co by nie wstawił, to będzie grzać. Jakoś...

• #12 09 Mar 2014 00:32
    tomiok
    Poziom 32  

Może niech sam zainteresowany @Sytys21 włączy się do dyskusji ?

• #14 09 Mar 2014 16:49
    tomiok
    Poziom 32  

Z transformatorówki polecę tylko polski ZDZ, lutola to już nie to co dawniej ;)

• #15 09 Mar 2014 16:57
    Sytys21
    Poziom 5  

A co mógłbyś polecić ze stacji lutowniczych oprócz solomona ?

• #16 09 Mar 2014 18:25
    Błażej

Transforamtorówkę, to w zasadzie tylko ZDZ Łódź. Jest sporo modeli do wyboru, a sama firma jest bardzo przyjazna.
    Ze stacji nadających się do pracy? Elwik, Weller, Quick, Pace. Tylko to wszystko sprzęty droższe od solomona. Bo ten, to jest najtańszy ze sprzętów do czegoś się nadających. Oczywiście możesz sobie kupić chińczyka, ale miałem bardzo wątpliwą przyjemność pracy na takich i bardzo szybko je porzuciłem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME