Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WAG200G - Połączenie z neostradą nie działa

01 Mar 2014 21:51 4224 13
  • Poziom 10  
    Kurcze, mam kłopot... Mam neostradę, która śmiga na Livebox. Chciałem podłączyć inny router, żeby wzmocnić sygnał. Mam Linksys WAG200G, który kiedyś działał z neostradą i nie było problemu. Przełączyłem się na Liveboxa, bo przez pewien czas korzystałem z TV Orange. Dziś nie korzystam z TV i chciałem wrócić do routera Linksys. Niestety nie udaje mi się ustrojstwa podłączyć... Ustawiam parametry zgodnie z wszelkimi zaleceniami z netu (nie jest to skomplikowane), a mimo to, nie mogę się połączyć... Po powrocie na Livebox wszystko działa jak należy. Pomóżcie mi proszę przełączyć się na Linksysa.
  • PCBway
  • Moderator - Sieci, Internet
    Może jakieś obrazki z twojej konfiguracji? Router łapie synchronizację po podłączeniu linii telefonicznej?
  • Poziom 10  
    Linksys WAG200G - Połączenie z neostradą nie działa Linksys WAG200G - Połączenie z neostradą nie działa

Załączam zrzut z pierwszej "zakładki" konfiguracji. To głównie tutaj mieszałem ustawieniami, które wyczytałem w internecie. Na niewiele się to jednak zdało.
  • PCBway
    Status jak wygląda?
  • Poziom 33  
    Encapsulation: PPPoE
    Multiplexing: LLC
    Autodetect: Disable
    VPI (Virtual Path ID): 0
    VCI (Virtual Circuit ID): 35
    DSL Modulation: ADSL2+

Chyba tu robisz błąd.
    Linka
  • Poziom 10  
    Poniżej zdjęcia poszczególnych zakładek w Status:

Linksys WAG200G - Połączenie z neostradą nie działa Linksys WAG200G - Połączenie z neostradą nie działa Linksys WAG200G - Połączenie z neostradą nie działa Linksys WAG200G - Połączenie z neostradą nie działa

VooVoo - wpisałem parametry podane przez Ciebie, ale nie pomogło. Tą informację na stronie Orange też znalazłem i wcześniej testowałem (wtedy też nie drgnęło), ale wolałem sprawdzić to jeszcze raz.

Myślałem jeszcze o firmware upgrade, bo mam wersję 1.01.06, a najnowszą wersją jest chyba 1.01.09. Spróbować to zrobić?
    Linię telefoniczną miałeś podłączoną wtedy tylko do Linksys-a? Bo wygląda jak by gniazdo ADSL było puste.
  • Poziom 10  
    Tak, linia telefoniczna była podłączona do Linksys'a. Podłączając router przepinam z Livebox'a linię telefoniczną i kabel, którym łączę się z kompem. Całość spinam, włączam zasilacz i jedyne co uzyskuję, to:

- świecąca światłem ciągłym, zielonym, dioda Power,
    - świecąca światłem ciągłym, zielonym, dioda Wireless,
    - mrugająca dioda (światłem zielonym) Ethernet
    - nieregularnie mrugająca dioda DSL (światłem zielonym)
    - dioda Internet czasami zaświeci się na zielono, czasami na czerwono (przy próbie połączenia, kiedy klikam connect w zakładce Status)
  • Poziom 33  
    VooVoo napisał:
    Czy to dalej jest adsl, czy vdsl??
    Zadam to samo pytanie drugi raz. Z logów wynika, że modem się nie synchronizuje i tyle. A w/w tryby chyba nie są kompatybilne.
  • Poziom 10  
    Chciałbym odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale jestem laikiem i nie wiem, czy ciągle mam ADSL, czy już VDSL :) Wydaje mi się, że ADSL, bo gdyby była jakaś zmiana, to pewnie by mnie o czymś takim poinformowano, a niczego takiego nie było.
  • Poziom 33  
    Zadaj pytanie operatorowi. BTW jaki model liveboxa masz??
  • Poziom 10  
    Dzwoniłem przed momentem do operatora i powiedziano mi, że mam ADSL. Co do Livebox'a to mam model Livebox 2.0 ZTE ZXV10 H202N.
  • Poziom 33  
    Skoro tak, to walnij router do ustawień fabrycznych, po czym zaprogramuj go jak w necie zaproponowano. Jeśli nie zadziała, to oznacza, że router padł - spotkałem już userów z takimi routerami, że poległy. Mój jeszcze działa :)
    Cytat:
    Firmware Version: 1.01.05