Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI G41M-P33 - Uszkodzona płyta główna

djjacu 01 Mar 2014 22:40 1083 3
  • #1 01 Mar 2014 22:40
    djjacu
    Poziom 10  

Witam
    Dostałem do zrobienia komputer. Z tego co mogłem na szybko stwierdzić uszkodzona była płyta główna (zielona dioda na płycie się świeciła, po zwarciu goldpinów zasilania nie uruchamiała jednak zestawu).
    Zasilacz jest sprawny, bo sprawdziłem na jakiejś stare płycie z PIII.
    Kupiłem więc płytę MSI G41M-P33. Wpakowałem tam procesor DUAL-CORE E5200 z dedykowanym chłodzeniem i dwa moduły po 1GB OCZ PC 2 6400. Zwarłem piny od zasilania, wentylator i zasilacz uruchomiły całość. Zadowolony chciałem już wpakować wszystko do obudowy, ale pomyślałem, że sprawdzę jeszcze z monitorem. No i tu LIPA. Brak obrazu, monitor cały czas w stanie czuwania. Podłączyłem klawiaturę. Przy włączaniu diody mrygają, ale nie można zmienić stanu diody NumLock, czy też CapshLock. Nic więcej się nie dzieje. Zmieniałem moduły pamięci, próbowałem z jednym i bez. Robiłem reset BIOSU. Bez jakichkolwiek sukcesów. Brzęczyk na płycie milczy.
    Mam nadzieję, że w robocie uda mi się wygrzebać gdzieś prcek pod LGA 775 i ze dwa moduły DDR2. A moży Wy macie jakieś pomysły?

0 3
  • #2 01 Mar 2014 22:52
    Kasek21
    Poziom 43  

djjacu napisał:
    Zasilacz jest sprawny, bo sprawdziłem na jakiejś stare płycie z PIII.

Marka i model? To, że działa z P3 nie znaczy, że jest sprawny.

djjacu napisał:
    Brzęczyk na płycie milczy.

Bez obsadzony modułów pamięci także?

djjacu napisał:
    Kupiłem więc płytę MSI G41M-P33

Jakie pochodzenie płyty? To wersja COMBO?

0
  • #3 01 Mar 2014 23:15
    djjacu
    Poziom 10  

Zasilacz jest sprawny. Dzisiaj sprawdzałem na swoim i jest to samo. Tylko, że ja mam starego AMD i pamięci DDR1.
    To jest właśnie najdziwniejsze, że bez obsadzonych modułów pamięci jest cisza.
    Dzisiaj sprawdziłem na zewnętrznej karcie grafiki, ale bez sukcesów.

0
  • #4 06 Mar 2014 17:54
    djjacu
    Poziom 10  

Tak jak podejrzewałem rąbnięta była płyta główna

0