Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zanikający sygnał wi-fi, kiepska antena? Tp Link....

02 Mar 2014 09:52 1818 12
  • Poziom 7  
    Witam
    Zarejestrowałam sie dopiero i nie wiem czy w dobrym dziale zakladam temat, lecz potrzebuje odpowiedzi do jutra :( To bardzo pilne...

Sprawa wygląda następująco:

Mieszkam na wsi. Mam internet od 5 lat od tego samego uslugodawcy.
    Od pół miesiąca, zasięg wi-fi jest chwile i go nie ma, bardzo mnie to denerwuję, gdyż nie da się normalnie funkcjonować. Zrobiłam zdjecia routera nazywa się on
    TL-WR340G. Po przeniesieniu go do pokoju matki, sygnał sie poprawił lecz dalej przerywa i nie ma go co chwilę. Antena (zewnątrz mieszkania) jest w miejscu gdzie konczy sie dach, gdyż na kominie nie było opcji umiejscowienia anteny od internetu...

Moje pytania:
    - Jak wzmocnić mogę sygnał wifi?
    - Jak wymienić antene? Jeśli da sie i na jaką jeśli juz
    - Wymiana Routera na inny?
    - Co mam zrobić, aby szybkość sie zwiększyła i nic nie przerywało?

Dodam jeszcze ze ja i moja mama korzystamy z laptopów firm HP.
    Zasieg na wsi jest kiepski, a płacąc 4 dychy za neta nie spodziewam sie rarytasow lecz tego internetu nie ma ciagle...A usługodawca nie odbiera telefonów gdy chce sie skontaktować z nim.. ;/

Zanikający sygnał wi-fi, kiepska antena? Tp Link.... Zanikający sygnał wi-fi, kiepska antena? Tp Link....
  • Poziom 30  
    Do czego jest podpięta zewnętrzna antena? Router rozumiem służy do bezprzewodowych połączeń w domu. Co to za urządzenie za routerem?
  • Poziom 7  
    Hmm.. Ona jest przymocowana do budynku domu, w miejscu gdzie kończy się dach domu.
    Tak router sluzy do bezprzewodowych polaczeń. Mialamkiedys stacjonarnego Peceta, potem gdy zakupilo sie lapka to gość od internetu zrobił coś takiego jak na zdjęciu.
    Dodam ze router stoi na skrzyni od Peceta
  • Poziom 24  
    Wyglada ze masz 543G ustawione jako klient (odbiera wifi) a 340N robi za ap i router. Antena masz podlaczona przez rp-sma wiec z wymiana nie bedzie problemu. Jak dlugi masz kabel? Pokaz zdjecie anteny.
    Ale przed jakimikolwiek ruchami trzeba sprawdzic GDZIE nie nia ma internetu. Czy 543G ma problem z odbiorem czy 340N z rozeslaniem po domu. Trzebaby zalogowac sie na tp-linki i zobaczyc jak wyglada status przy zaniku netu.
    Link - sciagnij i rozpakuj a potem pokaz co widzi ten program. Moze wystarczy przeniesc twoja siec wifi na inny kanal.

pozdr
    v
  • Poziom 7  
    Anteny zewnątrz? Kabel ten ktory podminam do routera (czarny) który jest od anteny? Jest nawet nawet, siegnal mido drugiego pokoju bo router stal do wczorjaszego dnia u mnie w pokoju ale przenioslam do pokoju obok. Juz to robię

Dodano po 16 [minuty]:

oto zdj Zanikający sygnał wi-fi, kiepska antena? Tp Link....
  • Specjalista Sieci, Internet
    W twoim przypadku WR-543, do którego zewnętrzna antena jest podłączona do wejśia SMA pracuje w trybie WISP( AP Client Router,@viwaldi1 ten model nie ma AP Clienta) to on tworzy sieć w twoim domu. Ponieważ w tym trybie nie rozsyła dalej po WiFi tylko po LAN stąd do niego podłączono po LAN drugi router WR-340 pracujący jako AP i siejący dalej po WiFi. Istotne jest jak chodzi internet od dostawcy. W tym celu należy połączyć jeden z laptopów po LAN do WR-543 i zrobić test internetu. Pozwoli to zdiagnozować problem od początku. Istotne jest jak skonfigurowane są routery i adresacja w sieci.
  • Poziom 7  
    Zatem co mam zrobić dalej? Bo troche nie rozumiem z tego wszystkiego juz :)
  • Poziom 30  
    matek451 napisał:
    Istotne jest jak chodzi internet od dostawcy. W tym celu należy połączyć jeden z laptopów po LAN do WR-543 i zrobić test internetu. Pozwoli to zdiagnozować problem od początku.

Zrób tak jak kolega napisał, podłącz laptopa do WR-543 i zrób test internetu który pozwoli określić gdzie jest problem, czy dostawa internetu czy sieć rozprowadzająca po budynku.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Podpinasz laptopa kablem LAN do WR-543 , tego do którego idzie antena. WR-340 z WiFi może być wyłączony. Sprawdzasz jak działa internet od dostawcy, czy są problemy z zanikiem sygnału. Jeśli znasz adres LAN tego WR-543 zaloguj się do niego i sprawdź jego konfigurację. Pozwoli to wykluczyć lub potwierdzić problemy po stronie dostawcy. Jeśli będzie OK to problem może występować na WR-340 tym do WiFi. domyślny adres WR-543 to 192.168.1.1
  • Poziom 24  
    @matek451
    Jasnosc.

@Saitana
    Dlaczego uzywasz WEP do zabezpieczenia sieci? Zmien na WPA2 i ustaw dlugie alfanumeryczne haslo. Moze masz "klienta" w swojej sieci i nie wiesz o tym.

edit:
    Zaraz, zaraz. Siec Luknet jest twoja czy to twoj dostawca?

pozdr
    v
  • Poziom 7  
    Luknet to dostawca internetu mozna sprawdzić sobie na internecie bo to jest oferta ich i tak zapisał też mi na lapku

Dodano po 1 [minuty]:

Probowalam sie zalogować ale nie wchodzi hasło..
  • Poziom 24  
    A gdzie jest twoja siec? Mialas wylaczony 340N jak sprawdzalas inssiderem?

Trzeba sprawdzic inssiderem jak zachowuje sie sygnal od dostawcy w dluzszym okresie czasu - wtedy jak gubisz net. Bo przy takim poziomie jak w pierwszym prinscreenie nie powinnas miec problemow z zasiegiem (sygnalu od dostawcy).

pozdr
    v
  • Poziom 7  
    Witam ponownie
    po tym przestawieniu routera internet szybko śmiga niekiedy jeszcze zdarzy sie ze nie ma go, ale to pewnie dlatego ze matka wylacza go czasem z gniazda zasilającego