Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NC+ multiroom - multiroom jak najlepiej połączyć?

hugoboss1 02 Mar 2014 11:30 4302 7
  • #1 02 Mar 2014 11:30
    hugoboss1
    Poziom 6  

Witam, właśnie zamówiłem dodatkowy dekoder do NC+ będzie to standardowy dodatkowy dekoder na multiroom. Mam pytanie ponieważ mam dość odlegle położony główny dekoder i chciałem się dowiedzieć jak najlepiej połączyć go bezprzewodowo, WIFI mam dobre w całym domu, ale słyszałem o połączeniu poprzez sieć elektryczną? i teraz ptyanie jak lepiej połączyć? zakładając opcję z wifi musiałbym nabyć

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

tp-link-tl-wr702n-mini-adapter-wifi-multiroom-nc-i3968836858.html taki ruter? główny dekoder mam na dole gdzie nie mam dostępu do rutera z internetem wifi, ale ten dodatowy dekoder będzie leżał obok rutera który służy mi do internetu w tej chwili. Proszę o porady... dziękuje i pozdrawiam

0 7
  • #5 02 Mar 2014 20:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

mihal2002 napisał:
    Transmiter sieciowy.

Albo PowerLine, to to samo.
    hugoboss1 napisał:
    można niby podłączyć poprzez wifi

hugoboss1 napisał:
    zakładając opcję z wifi musiałbym nabyć http://allegro.pl/tp-link-tl-wr702n-mini-adapter-wifi-multiroom-nc-i3968836858.html taki ruter? główny dekoder mam na dole gdzie nie mam dostępu do rutera z internetem wifi, ale ten dodatowy dekoder będzie leżał obok rutera który służy mi do internetu w tej chwili

Tylko, że w takiej sytuacji obydwa dekodery muszą być spięte razem po wifi.

0
  • #6 02 Mar 2014 20:59
    hugoboss1
    Poziom 6  

zamówiłem 2x transmiter sieciowy i połącze przez sieć, do tego musiałem zamówić konwerter QUAD do anteny, i w sumie z drugim dekoderem wyszło z 250zł no ale teraz tylko 10zł będzie :)

0
  • #8 04 Mar 2014 19:27
    hugoboss1
    Poziom 6  

już mam delikatny problem z konfiguracją, podłączyłem wszystko poprzez sieć elektr. i niby połączenie na dekoderach jest, nie wiem jak to ustawić żeby było dobrze, wpisałem ip ręcznie i próbowałem zmienić ostatnią cyfrę i też nie działa...

wpisywałem ręcznie na czarnym:

192.168.003.001
    255.255.255.000

na białym

192.168.003.002
    255.255.255.000

też nie działa.... niby konfiguracja o ale nie może połączyć się z dekoderem

Dodano po 2 [godziny] 51 [minuty]:

ok na tą chwilę uzyskałem połączenie z dekoderem, ale jest następny problem, sygnał antenowy jest, ściąga liste kanałów podczas konfiguracji i nic się nie dzieje tzn wraca do konfiguracji anteny tak jak było... tv dalej nie ma

2