Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alan28, stabo xm5012, czy uniden520xl chinczyk

macho1111 02 Mar 2014 12:22 2046 13
    macho1111
    Level 12  
    Co fachowcy z forum polecicie mi z tych trzech radyjek? Antena jaką posiadam to lemm at-1700 i mikrofon densei 2002 . Co będzie najlepiej współpracować z takim sprzętem w mobilu ? A może jakaś inna opcja? Interesuje mnie też cobra 19+ ale nie posiada ona rf gain. Nie interesują mnie też "nowoczesne" radia typu legendIII, czy harryIII, to nie dla mnie. :D
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    jeryy3
    Level 17  
    Wybór należy do Ciebie,ja osobiście nie polecam unidena w wydaniu chińskim.Radio wykonane jest na podzespołach SMD nie posiada podstawowego ekranowania stopni odbiorczych i nadawczych,obejrzyj sobie ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=5GUbEM-F2Vc jest tam test ubota.Pracowałem na alanie jak i na stabo.Oba radia mają dość sympatyczną modulację,niezłe filtry i jakościowo sa naprawdę dobre.Ja osobiście wybrał bym alana posiada więcej przydatnych funkcji:5 komórek pamięci,dwa osobno załączane filtry,swr miarkę (niezbyt dokładną) ale zawsze można sprawdzić swr anteny,skanowanie kanałów, regulację czułości odbiornika oraz mikrofonu nie wspominam o "papudze" i zmianie modulacji (zresztą stabo też ja posiada). Niezaprzeczalnie stabo będzie łatwiejsze do obsługi bardziej przejrzyste.
    macho1111
    Level 12  
    Mam unidena 520 xl w tej chwili w aucie i chcę go zamienić na któreś z tych dwóch co wymieniłem. Unidena kupiłem od kolesia który kupił autko i w nim był. Szczerze mówiąc nie jest taki zły , nie wiem czy był modyfikowany ale naprawdę rozkręcony na maxa,i głośność na full,radio wogóle nie szumi. Słychać tylko lekki szmer, coś jak w herbercie I którego kiedyś miałem. Jedynie nie podoba mi się że ma chyba szeroki odbiornik i prawie wszystkich słyszę razem z szumami jakie łapie z miasta. Mogę wrzucić filmik tego unidena.
    jeryy3
    Level 17  
    Szerokość odbiornika możesz tanio zmienić wymieniając filtr na węższy,każdy serwis cb za małą kasę to zrobi.
    macho1111
    Level 12  
    Dodano po 2 [godziny] 31 [minuty]:

Właśnie w mojej szarej mieścinie nie ma konkretnego serwisu. Pewnie sam bym to zrobił bo lutownica nie jest mi obca. Jakby ktoś na fotce mi pokazał co mam wylutować, i co wlutować na to miejsce to nie byłby to dla mnie problem. Tak jak pisałem, radio nie jest wcale takie złe , i jakbym to poprawił to zostało by u mnie. Wracając do tematu to jutro kupię jednak stabo xm5012 . Mic gain nie jest mi potrzebny, a rf gain przecież posiada(chyba że się mylę) . Wybrałem te dwa radia ponieważ dużo jeżdżę w nocy, a oba mają podświetlane gały co mi bardzo ułatwi "zabawę" . Martwi mnie tylko że stabo nadaje mocą 1w. a alan 4w. Może mi ktoś powiedzieć czy robi to jakąkolwiek różnicę?
    macho1111
    Level 12  
    Uniden z filmiku który tu kolega udostępnił to jakaś porażka. Wrzucam wam mój filmik z unidenem 520 xl . Tak jak pisałem wcześniej, nie znam historii tego radia bo przyjechało z autem . Radio wogóle nie szumi, antena podłączona to lemm at-1700 na rynience ,radio podłączone bezpośrednio do akumulatora w autku mercedes sprinter 413cdi. Zero jakichkolwiek zakłóceń https://www.youtube.com/watch?v=213m6beSZJM&feature=youtube_gdata_player a tamten film patrząc na mojego unidena wygląda mi na zwykłą prowokacje, żeby nie kupować niby nielegalnych unidenów https://obrazki.elektroda.pl/6821649700_1393837561.jpg
    jeryy3
    Level 17  
    Nie odczujesz różnicy 1 a 4 waty.U odbiorców twój sygnał będzie się różnił 1 S.
    macho1111
    Level 12  
    Wrzuciłem fotkę płyty mojego unidena ale nie widzę żeby ktoś tam coś mieszał. Dlaczego tamten z tamtego filmu jest takim szumofonem a mój jest cichy nawet jak jest podpięta antena? Dzisiaj zrobiłem test bez anteny to rozkręcony na max i siła głosu na max , a radio żeby usłyszeć trzeba przystawić ucho. Po wyłączeniu anl troszkę głośniej szumi , ale nie dużo. Jednak sygnały łapie bardzo dobrze , głośno, i sqelch nic nie ucina. Trafiłmi się dobry okaz? :D. Jutro dotrze do mnie stabo to porównamy . A co by dała taka operacja jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=7jrnOcla7LY&feature=youtube_gdata_player ???
    jeryy3
    Level 17  
    Widocznie trafiłeś na lepszy egzemplarz.Te radia montowane są seryjnie i nie wszystkie elementy elektroniczne trzymają parametry.Nie kombinuj z tą "operacją" jak na filmie rozwalisz sobie modulacje i będziesz miał problemy z dogadaniem się bo będziesz trzeszczał albo coś gorszego.Jest dobrze niema co psuć.
    macho1111
    Level 12  
    Witam ponownie. Wiem że to już trochę nie na temat ale przyszło radyjko stabo xm5012 i mam problem z mikrofonem. Na oryginalnym jest wszystko ok a jak podłącze denseia ec 2002 to radio ciche,tzn nie szumi diody też nie świecą ,a jak włączę nadawanie to zamiast nadawać radio zaczyna szumieć.Które piny we wtyczce mam zamienić kabelkami? Pomoże ktoś? Dodam że na unidenie ten mikrofon działał, najwidoczniej stabo ma któreś piny odwrotnie.

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Ok. Z mikiem sobie poradziłem otwierając wtyczkę oryginalnego mikrofonu. Jeszcze niech mi ktoś tylko wytłumaczy do czego służą przyciski mod i mix w tym radiu, bo. "FMQ" to rozumie że taki sqelch do pracy w FM-ach.
    jeryy3
    Level 17  
    Przycisk "mod" służy do wyświetlenia głębokości Twojej modulacji,natomiast "mix" odsłuch am przy włączonym FM.
    macho1111
    Level 12  
    Ok. Z mikiem sobie poradziłem otwierając wtyczkę oryginalnego mikrofonu. Jeszcze niech mi ktoś tylko wytłumaczy do czego służą przyciski mod i mix w tym radiu, bo. "FMQ" to rozumie że taki sqelch do pracy w FM-ach.
    jeryy3
    Level 17  
    Masz napisane wyżej do czego służą te dwa przyciski.
    Trabi
    Level 36  
    Powiem krótko: mam Alana-28 od ponad 20 lat i nadal spisuje się rewelacyjnie. Trwały, wytrzymały, czytelny i... ładny :)