Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kasa fiskalna elzab alfa extra, jak programować?

05 Kwi 2005 11:08 9198 16
  • Poziom 11  
    Witam, jestem zupelnie zielony jezeli chodzi o kasy fiskalne, dostalem ostatnio od znajomego elzab alfa extra, chcialem ja przeprogramowac (wyczyscic stare dane i powprowadzac wlasne), moze mi ktos wyjasnic jak to sie robi? Mam kabel do podlaczenia do komputera, ale nie wiem jakie oprogramowanie jest potrzebne...Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Witam, bylbym wdzieczny jakby ktos mi pomogl to znalezc, nigdzie tego nie ma.

Poza tym mam pytanie ile moze byc taka warta (oczywiscie uzywana), za ile ja mniej wiecej moge sprzedac.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    z tego co wiem nie mozna uzywac kas fiskalnych wtornie ;)
  • Poziom 24  
    Ale to nie jest tak kolorowo jak myslisz. Jesli jest to kasa ufiskalniona nie mam molziwosci wyczyszczenia pamieci fiskalnej i nie ma mozaliwosci zmiany wprowadzonego numeru NIP do kasy. Reszte bazy danych mozna wyczyscic i zmienic Stawki podatkowe liste twarowa itd itd. Wiec jesli jest kasa fiskalna i chcesz jej uzywac no to musisz wymienic moduł fiskalny by moc prawnie ja uzytkowac.
  • Specjalista elektronik
    Przypuszczam, że opis tej kasy znajdziesz na stronie: http://www.elzab.com.pl/

A czy można ją przerejestrować na innego właściciela, czy wymaga to wymiany modułu,
    to już trzeba się skontaktować z serwisem; nawet bez wymiany modułu przerejestrowanie
    sporo kosztuje, i musi być wykonywane przez pracownika upoważnionego przez urząd
    skarbowy. Niemniej jednak moduł fiskalny plus rejestracja to chyba tylko jakieś 30% ceny kasy.
  • Poziom 12  
    Witam
    Z tego co się orientuję to wymiana modułu fiskalnego jest to ok. 40 % wartości kasy. Biorąc pod uwagę, że kupując nową kasę można odliczyć 50 % jej wartości, to przefiskalizowanie kasy używanej mija się z celem.
    Lepiej wykorzystać ją, jako dawcę części.
  • Poziom 11  
    To gdzie potem mozna sprzedac taka kase i za ile przede wszystkim, bo po co mi ona.
  • Poziom 17  
    wystaw na allegro ,,,,, moze sie jakis serwis na czesci skusi
  • Poziom 13  
    A tak na marginesie to ciekawe czy kasa jest już po odczycie, bo jak nie to modlitwa...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    -usystematyzuję
    1. kasa po użytkowaniu powinna zostać odczytana i wyrejestrowana ( jeśli kolega tego nie zrobił to ma problem)
    2. dane właściciela można skorygować ale numer NIP jest zapisany w pamięci EPROM
    3. jeśli chciałbyś jej używać jako inny właścicel to trzeba wymienić moduł i zafiskalizować urządzenie a potem zgłosić w urzędzie skarobwym
    4. jeśli kasie skończyła się homologacja to jej nie zgłosisz do urzędu

Wartość takiej kasy jest taka ile jest w stanie zapłacić potencjalny nabywaca.
    W praktyce nikt nie bawi się w wymianę niepewnych części bo łatwiej jest kupić nową / pewną część i zafakturować klienta.

Niestety takie operacje może wykonywac tylko serwis autoryzowany ( taki który ma autoryzację i odpowiednie plomby do danego urządzenia).

Jedyna rada dla Ciebie to wystawić kasę na allero z opisem że kasa jest wyrejestrowana i przeznaczona na części ( może jakiś serwisant z autoryzowanego serwisu dorabiający na boku się skusi).
    Obrót kasami niewyrejstrowanymi jest prawnie zabroniony.

to tyle :)
  • Poziom 12  
    Wymiany pamięci fiskalnych kształtują się w okolicach 750 zlotych netto. więc raczej nieopłacalna jest taka operacja, dal przepracowanych urządzeń, no chyba, że jest to kasa która była mało eksploatowana.

rubens napisał:
    Obrót kasami niewyrejstrowanymi jest prawnie zabroniony.
    nawet po wyrejestrowaniu obrót takimi kasami jest zabroniony :D jezeli nie został zlikwidowany moduł u producenta nie możesz praktycznie nic zrobic. Tzn możesz wydłubac na własną odpowiedzialność moduł fiskalny i rpzechowywać go do końca roku gdzie był odczyt w obecności urzednika skarbowego + 5 lat jeszcze jako dokument fiskalny, ponieważ urzędnik może zażyczyć sobie ponownego odczytu. Jeżeli kasie nie została przedłużona homologacja, można w niej wymienić pamięć fiskalną i wprowadzić do użytku ale na ten sam numer NIPu. Nową homologacje (czyli kasy po czerwcu 2001, lub też jak kto woliz numerem unikatowym o 3 literach i 8 cyfrach) można przez serwis odsprzedać i wprowadzić ponownie do obiegu.

Wartość kasy po odczycie bez modułu fiskalneog dla serwisu jest warta max 100 :|
  • Poziom 2  
    Ja moge od ciebie kupić tą kase
    Ile byś za nią chciał
  • Poziom 1  
    mam do sprzedania kase fiskalna sharp ER-A227P, na gwarancji, uzywana 3 mce, do tego dokładam szuflade współpracującą z kasą i nową ,oryginalnie zapakowaną metkownicą, wszystko jak nowe, za 180 zł. 782035298
  • Poziom 12  
    A już miałeś odczyt modułu fiskalnego w US ?

Jeśli nie to nie możesz jej sprzedać. Po odczycie zresztą powinieneś przechowywać moduł fiskalny, lub oddać go do utylizacji w serwisie producenta (co kosztuje około 50-100 netto).

Ale cena jaką chcesz uzyskać za tą kasę z osprzętem jest interesująca.
  • Poziom 43  
    tAboon napisał:
    .. Po odczycie zresztą powinieneś przechowywać moduł fiskalny, lub oddać go do utylizacji w serwisie producenta (co kosztuje około 50-100 netto).
    ...

Jeżeli odczyt był z całości pracy kasy i jest podpisany przez US, serwisanta i użytkownika protokół z odczytu to obecnie (od 1.12.2008r.) nie ma obowiązku jego przechowywania ani utylizacji w serwisie producenta.
    bea390 napisał:
    mam do sprzedania... i nową ,oryginalnie zapakowaną metkownicą, wszystko jak nowe, za 180 zł. 782035298

Metkownica 1 czy 2 a może 3 rzędowa? Jaki producent?
    Jedynie szuflada i metkownica przedstawia jakąś wartość. Kasa jako to wartość praktycznie zero zł chyba, że na części.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Wykopaliska zamykam zalecając zapoznanie się z regulaminem forum.