Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vipow CR-609 - tydzień ładowania i ciągle nie naładowane

02 Mar 2014 12:52 2031 21
  • #1 02 Mar 2014 12:52
    2348167
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 02 Mar 2014 13:00
    2384218
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 02 Mar 2014 13:15
    2348167
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 02 Mar 2014 13:31
    2384218
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 02 Mar 2014 15:11
    2348167
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 02 Mar 2014 15:17
    2384218
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 02 Mar 2014 16:31
    2348167
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 02 Mar 2014 20:29
    2384218
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 12 Kwi 2014 20:34
    wielkadziura
    Poziom 13  

To i ja się wypowiem
    Mam te akku w mp3, używałem także w aparacie i spisywały się świetnie, nic dodać nic ująć, miałem też eneloop-y też świetnie. Jedyny minus to to że Vipow-y są lekko większe (czyt. grubsze).
    Zapewne ładowarka kiepska.

0
  • #10 09 Lis 2015 11:03
    Aqumulator
    Poziom 12  

Ta ładowarka nie kontroluje stanu naładowania akumulatorków i prawdopodobnie nie doczekasz się zmiany koloru diod. Producent podaje tylko, że diody informują o procesie ładowania, a ponieważ proces ładowania nie jest w żaden sposób zakańczany, to nie oczekuj zmiany świecenia.

Używając tej ładowarki sam musisz obliczyć czas potrzebny do naładowania akumulatorków, i po jego upłynięciu wyjąć akumulatorki z ładowarki. Jeśli tego nie zrobisz, i zostawisz je na długo może dojść do przeładowania/przegrzania akumulatorków co w krótkim czasie może doprowadzić do ich uszkodzenia.

Niestety jest to bardzo prosta ładowarka i trzeba samemu pilnować czasu ładowania.

0
  • #11 09 Lis 2015 11:54
    max-bit
    Poziom 24  

Niestety tak to jest z śmieciowymi akku oraz taką samą ładowarką :)
    Szkoda na takie cuda wydawać jakąkolwiek kasę pieniądze wyrzucone w błoto.
    Po pierwsze akumulatorki same się rozładują po 2-3 mieś :)
    Po drugie zdechną po roku, albo jeszcze szybciej

Ja osobiście mogę polecić Sanyo Eneloop to naprawdę dobre akku mam ich kilkanaście sztuk, mogą leżakować i nic im się nie dzieje.

0
  • #12 09 Lis 2015 12:05
    Aqumulator
    Poziom 12  

max-bit zwróć uwagę na to, że wszystkie akumulatorki ni-mh starszego typu rozładują się same po upływie paru miesięcy, to nie jest wina marki Vipow tylko i wyłącznie tego typu ogniw. Niezależnie czy będzie to Vipow, Duracell, Energizer, czy jakaś tania chińska marka, samorozładowanie to cecha charakterystyczna ogniw tego typu.
    Sa oczywiście akumulatorki NI-MH nowego typu jak Eneloopy czy inne oznaczone jako Ready To Use - w nich samorozładowanie zostało bardzo ograniczone, ale to już inna technologia. I krytykowanie marki za to że ich produkty mają wady które występują we wszystkich produktach danego typu jest raczej bez sensu.

Jeśli chodzi o ładowarkę, to wszystko zależy od ceny. Jeśli kosztowała grosze, to oferuje po prostu tyle ile może zaoferować przy tak niskiej cenie. Dopiero gdyby okazało się, że ładowarka kosztowała kilkadziesiąt zł czy więcej można narzekać, ale skoro nikt nie podawał ceny, to twoje ataki są trochę na wyrost.

0
  • #13 09 Lis 2015 22:33
    erykxdxd
    Poziom 16  

Ja sprawdzałem wydajność tych ogniw. I wyszło na to, że jest losowa. Mój Kodak nie chce startować na nich. A startuje na Unicell-ah :crazyeyes: Tak więc do prostych zastosowań całkiem spoko. Jednak nie do czegoś co potrzebuje wydajności. Nawet krótkofalówki nie działają tak jak powinny. Przy nadawaniu piszczy że bateria słaba. I co tu poradzić. Do MP3, Discman-ów też całkiem spoko. Pojemność niedługo sprawdzę.
    Tak jak kolega wyżej - eneloop-y są najlepsze. Super wydajność i pojemność, nie wspominając o najnowszej serii (starszych w sumie i tak nie kupisz). ładowarki od Vipow... szkoda gadać, raz kupiłem i szkoda kasy. Diody przestały świecić podczas ładowania. Sama ładowarka ładuje ale jak.. Hmm... Do tego jeszcze ten smród podczas ładowania nie wiadomego pochodzenia :D Szkoda...
    Powiem jeszcze że akku z tesco są całkiem fajne. Nie wiem jak wydajność ale trzymały pojemność ponad deklarowaną ;) Sprawdzane na BC-700 ;) Muszę znów kupić kilka sztuk i przetestować ;) (Poprzednie skradzione wraz z urządzeniem)

0
  • #14 09 Lis 2015 22:55
    Aqumulator
    Poziom 12  

Hmmm.... akumulatorków z Tesco jeszcze nie testowałem, ostatnio sprawdzałem Carrefour ale Tescowych na oczy nie widziałem. Są sprzedawane pod marką Tesco czy po prostu w ich marketach ale jakaś inna nazwa?

Chętnie sprawdzę i wrzucę wyniki na www.

0
  • #16 14 Lis 2015 08:52
    Aqumulator
    Poziom 12  

Hmmm takich jeszcze nie widziałem. Dzięki za informacje, jak będę któregoś dnia w Tesco to kupię i przketestuję. Ciekawe jak wypadają w porównaniu z Carrefour-ami.

0
  • #18 15 Lis 2015 18:14
    Aqumulator
    Poziom 12  

Nie każdy potrzebuje najdroższych akumulatorków, w niektórych przypadkach prostsze i kosztujące 1/3 ceny Eneloop'ów mogą w zupełności wystarczyć, a wtedy nie ma sensu przepłacać.
    Ja dopytuję się bo robię testy akumulatorków na stronę www i zawsze zwracam uwagę jak usłyszę o czymś nowym czego jeszcze nie sprawdzałem. Na przykład te Tesco o których pisał Erykxdxd już kupiłem i właśnie testuję.

0
  • #19 18 Gru 2015 18:27
    erykxdxd
    Poziom 16  

Aqumulator napisał:
    Nie każdy potrzebuje najdroższych akumulatorków, w niektórych przypadkach prostsze i kosztujące 1/3 ceny Eneloop'ów mogą w zupełności wystarczyć, a wtedy nie ma sensu przepłacać.
    Ja dopytuję się bo robię testy akumulatorków na stronę www i zawsze zwracam uwagę jak usłyszę o czymś nowym czego jeszcze nie sprawdzałem. Na przykład te Tesco o których pisał Erykxdxd już kupiłem i właśnie testuję.

I jak testy? ;)

-1
  • #20 18 Gru 2015 19:26
    Aqumulator
    Poziom 12  

Muszę przyznać, że całkiem nieźle, rzeczywista pojemność jest sporo większa od deklarowanej i w miarę równa dla wszystkich akumulatorków w komplecie (testowałem 4 sztuki w rozmiarze AA i 4 w rozmiarze AAA). W zasadzie jedyną rzeczą do której można się przyczepić jest żywotność deklarowana na jedynie 500 cykli, ale pomijając tą jedną niedogodność akumulatorki wypadły naprawdę dobrze.
    Trzeba tylko pamiętać, że to ogniwa starszego typu o stosunkowo szybkim samorozładowaniu, ale do częstego używania spisują się naprawdę bardzo dobrze.

0
  • #21 18 Gru 2015 20:44
    erykxdxd
    Poziom 16  

Aqumulator napisał:
    Muszę przyznać, że całkiem nieźle, rzeczywista pojemność jest sporo większa od deklarowanej i w miarę równa dla wszystkich akumulatorków w komplecie (testowałem 4 sztuki w rozmiarze AA i 4 w rozmiarze AAA). W zasadzie jedyną rzeczą do której można się przyczepić jest żywotność deklarowana na jedynie 500 cykli, ale pomijając tą jedną niedogodność akumulatorki wypadły naprawdę dobrze.
    Trzeba tylko pamiętać, że to ogniwa starszego typu o stosunkowo szybkim samorozładowaniu, ale do częstego używania spisują się naprawdę bardzo dobrze.

A jak wydajność prądowa? Bo kiedy je miałem nie miałem okazji tego sprawdzić ;)

-1
  • #22 19 Gru 2015 21:22
    Aqumulator
    Poziom 12  

Pod tym kątem też nie mają się czego wstydzić, jeden z największych prądów zwarcia jakie dotychczas trafiłem.

1
  Szukaj w 5mln produktów