Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie aktywnej kolumny do pasywnej

02 Mar 2014 13:16 2259 8
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam pytanie, otóż posiadam pasywne kolumny Electro-Voice TX1152 Tour X. Z tyłu mają dwa gniazda. Jedno do jednego gniazda wpinam oczywiście sygnał z mixera, a czy do tego drugiego mogę podłączyć aktywną kolumnę? (tak aby tak aktywna kolumna dostawała sygnał z tej pasywnej) ?

Mam nadzieję, że wszystko zrozumiale wyjaśniłem....

Bardzo proszę o odpowiedź.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Z miksera? Chyba z powermiksera, albo wzmacniacza.
  • Poziom 9  
    Ok to może opiszę wszystko po kolei :)
    Mamy dwie pasywne kolumny, jeden dół aktywny, mikser i końcówkę mocy :)
    Kolumny podpięte są do mixera, tak samo dół.

Ale mamy jeszcze jedną aktywną kolumnę której używamy jako odsłuch. Oczywiście normalnie wpinamy ją pod auxa na mikserze. Ale pytanie, czy zamiast pod auxa, możemy ją wpiąć do jednej z tych pasywnych kolumn( bo tam są dwa gniazda, jedno jest zajęte przez kabel który idzie z miksera do tej kolumny, ale jest jeszcze jedno wolne:) Gniazda nie są w ogóle opisane jako in czy out, więc nie wiem czy to drugie może służyć jako sygnał wyjściowy :)
    Już sprawdzaliśmy takie podłączenie i ta aktywna kolumna (odsłuch) działa. Tylko czy nic się nie stanie?

Chcemy tak wpinać dlatego, żeby sygnał na odsłuchu był dokładnie taki sam jak na przodach. Wtedy jest na nim pogłos, i wszystkie poziomy są dokładnie takie same jak z przodu.

Dodano po 45 [sekundy]:

Mixer Allen Heath WZ3
  • Poziom 9  
    To jest sam mixer, do tego jest oczywiście końcówka mocy :)
  • Poziom 43  
    Bardzo pogmatwane to co napisałeś, ale jedno jest pewne: nie możesz sygnału do kolumny aktywnej pobierać z kolumny pasywnej.

Pozdrawiam.