Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Furby Boom i aplikacja Boom - Działa na prostym tablecie Manta

getto2 02 Mar 2014 14:07 99951 65
  • #1 02 Mar 2014 14:07
    getto2
    Poziom 8  

Witam!
    Dla wszystkich posiadaczy Furby Boom mam wiadomość. Aplikacja Furby Boom potrafi zadziałać na prostym tablecie np. Manta (testuję i działa).
    W tablecie należy utworzyć katalog/ścieżkę dla pliku .obb (około 240MB):

Android\obb\com.hasbro.FurbyBoom

Czyli szukamy katalogu Android, tworzymy w nim katalog"obb", a w nim "com.hasbro.FurbyBoom". Dopiero do niego wrzucamy plik main.161.com.hasbro.FurbyBoom.obb, który można pobrać z sieci:

https://copy.com/0bzpIc4K7k4l/com.hasbro.FurbyBoom.zip?download=1

Aplikacja ruszy po zainstalowaniu .apk np. stąd:
    [http://gamesapk.net/download/furby_boom!.apk]

Trochę się naszukałem aby dojść do tak prostej rzeczy. Przedziwna sprawa ale naprawdę wszystko działa na Mancie! Piszą, że tylko na Samsungach Galaxy ale to bzdura! Dlaczego tak piszą?

Rob.

11 29
  • #2 29 Mar 2014 22:29
    getto2
    Poziom 8  

aj,
    no i wczoraj nastąpił krach.
    Aplikacja "wyleciała" po zebraniu ponad 40 jaj i wykluciu... dramat, bo miały być wszystkie zebrane a nawet dokupiony Furblings dla odblokowania kolejnych etapów.

Cóż tłumaczę dziecku, że złośliwość rzeczy martwych. Gdybym to zrobił "po ludzku" i na tablecie z listy producenta to pewnie też by wywaliło. Szkoda.

2
  • #3 01 Kwi 2014 19:05
    getto2
    Poziom 8  

Widzę, że mój post nie cieszy się popularnością ;)
    Mimo wszystko dopiszę dla wszystkich poszukujących po cichu.

Po wywaleniu aplikacji zapomniałem w pośpiechu jak sam upominałem o konkretnej ścieżce. Po 2 dniach walk oprzytomniałem i ponownie umieściłem pliki w konkretnych miejscach. Niestety całą historię gry w tym szaleństwie usunąłem a być może wystarczyło ponownie skopiować plik .obb w dobre miejsce? Ale oczywiście wszystko chodzi tyle, że od początku...

Jak na razie jedynie wersja 1,61. Pod taką jest plik .obb i chyba nowa 1,63 na tym nie pójdzie?

2
  • #4 17 Kwi 2014 20:55
    Mirtonka
    Poziom 2  

Post zapewne cieszy się popularnością, sama go przeczytałam i ... nie chciało mi się rejestrować, żeby odpisać. Sytuacja mnie zmusiła jednak do rejestracji przy innym poście :-) Wypróbuję ten sposób, może po świętach, teraz brak czasu, aplikację już pobrałam, będę instalować na tablecie Overmax, napiszę.

1
  • #5 17 Kwi 2014 22:50
    getto2
    Poziom 8  

Witam!
    Przypominam, że aplikacja musi być 1.61 bo takowy numer ma plik danych .obb. U mnie 1.63 nie chodzi na tym .obb-ie. Powodzenia i czekam na relacje na Overmax ;)

[nie jest potrzebne połączenie z netem - pliki ciągniemy np. z innego kompa i kopiujemy na SD lub przez USB i już "od środka" instalujemy i kopiujemy]

Mój syn nie rozstaje się z aplikacją, jest "nieznudzalna"! Za zaoszczędzone pieniądze dokupił Furby Furbling - takie maleństwo bez ruchu tylko gada po naciśnięciu główki - dla odblokowania poziomów. Na alle za 130 z przesyłką! Koszmar jak za takie małe możliwości. Uwaga, z powodu szaleństwa ceny dochodzą do 200 a już za mniej można kupić Furby Boom - pełnowartościową formę dużą.

3
  • #6 03 Maj 2014 14:01
    krajech
    Poziom 17  

Aplikacja działa na tablecie Goclever ale jak nawiązać komunikacją między tabletem a Furbym , bo podczas testów komunikacji dostępnych w ustawieniach nasz FurbyBoom nie reaguje na tableta.

0
  • #7 03 Maj 2014 15:43
    getto2
    Poziom 8  

FurbyBoom i aplikacja na tablecie powinny się "widzieć" automatycznie. Trzeba próbować różnych położeń i nie poruszać podczas "wyszukiwania" Furby'ego przez aplikację. Z Mantą poszło gładko i odnajduje go za każdym razem: położyć tablet przed Furby'm ok 1-5 cm na wprost, lekko podniesiony (pod kątem) ale łapie też na płasko. Jeśli aplikacja widzi maskotkę a Furby nie reaguje to może coś nie tak z egzemplarzem? Oczywiście macie Furby Boom, tego z miękkimi uszami?

Dodano po 2 [minuty]:

Przy odpalaniu aplikacji są jakieś suwaki do głośności i intensywności, może to? Jeśli pojawiają się tylko za pierwszym uruchomieniem to trzeba reinstalować aplikację.

0
  • #8 04 Maj 2014 10:43
    krajech
    Poziom 17  

No niestety ale aplikacja chyba nie widzi Furbiego . W programie jest identyczny kolorystycznie jak w rzeczywistoci ale w zaden sposob nie potrafia sie skomunikowac. Moze za slaba jakosc glosnika w tablecie ? Ustawialem w roznych pozycjach tablet i nic. Jaki komunikat powinien sie pojawic po udanej komunikacji ?

Zainstalowałem aplikację na telefonie Samsung Galaxy SIII mini i tu nawiązałem komunikację ale ... Nie wiem co dalej. Po wybraniu Furbiego który ma połaczenie pojawia mi się jego postać w kółku i lecą od dołu do góry miniaturki Furbiego i od czasu do czasu wysyłany jest sygnał dzwiękowy i to wszystko , nie działa przy tym nic na ekranie. Może mnie ktoś oświecić co z tym sie robi ???

-1
  • #9 21 Maj 2014 21:08
    _ippon_
    Poziom 1  

Melduję iż Furby Boom działa na prostym tablecie Lark;-). Wielkie dzięki za zrozumiałą instrukcję i linki co i gdzie trzeba znaleźć, udało się zainstalować aplikację za pierwszym razem;-). Furby wykryty od razu, tablet trzeba trzymać bliżej niż wskazywane przez aplikację 10cm od futrzaka i pod lekkim nachyleniem żeby działało. Jeszcze raz dziękuję za bezcenne know-how, pozdrawiam.

-3
  • #10 22 Sie 2014 12:56
    getto2
    Poziom 8  

Jest już dostępna wersja 1.81 i 1.80. Niestety wciąż jest problem z wywalaniem aplikacji. W tej chwili działamy na Samsungu Galaxy i nawet pobieramy bezpośrednio z google play... wciąż zdarzają się stresujące momenty zawieszenia i wywalania aplikacji. Szukam przyczyn tego problemu bo dziecko się frustruje. Często wywala do zera, czyli zbieranie maluchów od początku!!!
    Wszystkim, którzy walczą na tabletach typu Manta, Lark itp. przekazuję informację, że "oficjalne" instalowanie na "lepszych" sprzętach nie rozwiązuje problemu wyrzucania. O co chodzi? Czekać na poprawki? Czy może jest sposób "ustabilnienia" aplikacji? (Wywala z włączonym i wyłączonym wifi)
    Dzięki.

-1
  • #11 12 Wrz 2014 17:43
    azilecz
    Poziom 1  

A czy ma Pan informacje jak podobnie rozprawić się z aplikacją Furby?
    ---
    aplikacja Furby (nie Furby Boom)
    Długo walczyłam z problemem. Na tablecie MyTab 10 i 11 oraz telefonach Samsung Young i Ace nie dało się zainstalować. Wyszukałam przez google plik o nazwie: Furby v1.0.22 - wystarczy że wpiszecie taki opis w komputerze lub normalnie w googlach w tablecie (chociaż ja robiłam przez komp) i ściągniecie ten plik o rozszerzeniu .apk . Należy go przenieść do pliku Downloads w tablecie (widać ten plik po podpięciu przez usb do kompa i włączeniu funkcji pamięci usb (żadne debugowanie!)). Odłączyć tablet od kompa, wejść zwykłym eksplorerem androidowym do pliku dowloads/Furby v1.0.22 i kliknąć. Zainstaluje błyskawicznie. Jedyny problem to ten, że nie ma najnowszych aktualizacji, ale wraz z nimi wprowadzono do aplikacji ograniczenia do modelu tabletu i stąd nasze problemy z instalacją. Zapewniam, że wszystko działa. Nie jest to żadne hackowanie ani rootowanie. Poprostu instalujecie poprzednią wersję aplikacji.

pozdrawiam

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

-2
  • #12 30 Paź 2014 18:16
    rene603
    Poziom 1  

Na słabym? ja mam niestety chyba bardzo słaby Alcatel onetouch evo 7 proc. 1.2 ghz i niestety nawet sposobem opisanym w 1 poście nie odpalę. Strasznie muli zawiesza po długim czasie wogóle nie reaguje. zresztą nawet pierwsza aplikacja nie boom tylko poprzednia ma problemy, wciąż melduje o braku połączenia z Furbym. Domyślam się że pewnie nie macie pomysłu na pomoc ale może jednak...(oprócz kupna nowego tableta oczywiście) zdesperowany ojciec!

0
  • #13 06 Lis 2014 07:23
    lus79
    Poziom 1  

Witam.Wczoraj dotarł do nas Furby Boom i niestety ku rozpaczy córki nie ma połączenia z tabletem.Mamy Samsung Galaxy tab 3.Może ktoś z tu zaglądających miał podobny problem i podsunie mi jakieś rozwiązanie?Z góry dziękuję.

0
  • #14 09 Lis 2014 22:08
    dafior
    Poziom 10  

w sumie to dość dziwne. Są tu markowe tablety oraz te budżetowe i problemy podobne.
    W czym problem, w zabawce czy w aplikacji?
    Ja dziś zacząłem walczyć na Overmaxie 7 III.

Oczywiście nie łączy się. Dziwne jest to że ta muzyczka u mnie na początku, nie gra na tym samym poziome. Raz ciszej, raz głośniej. Nie wiem na razie czy to problem apki czy urządzenia.

Nie sprawdziłem tego co inni pisali, czyli położenie pod kątem.

Zobaczymy jutro.

-1
  • #15 27 Lis 2014 20:49
    Juras 1981
    Poziom 11  

Koledzy odświerze nieco temat. Potrzebuje tego pliku main.161.com.hasbro.FurbyBoom.obb
    Nie moge go nigdzie znaleźć. Czy ktoś może mi pomóc??

0
  • #16 27 Lis 2014 21:22
    dafior
    Poziom 10  

teraz nie mam jak, ale mogę ci go wystawić. Tu raczej go nie załączę. Może przez dropboxa mi się uda. Ale to jutro.

-2
  • #18 27 Lis 2014 21:37
    dafior
    Poziom 10  

Oj, to się się rozpędziłem. Sprawdziłem co mam i mam: main.190.com.hasbro.FurbyBoom.obb
    czyli to nie ta wersja co chcesz.

Ale jakby co to tą mogę zapodać (jutro). Waży ona prawie 300 MB.

0
  • #20 29 Lis 2014 14:39
    skorpion85
    Poziom 10  

Witam,

Dołączam się do tematu.
    Również zakupiłem dziecku Furby Boom i zainstalowałem aplikację do Furby Boom na tablecie Overmax (4-rdzeniowy - b.d klasy, jestem z niego zadowolony) ściągniętą ze sklepu google. Wszystko ładnie pięknie, zabawka działa (jest strasznie baterio-żerna :/) aplikacja bez problemu się odpala, nie przycina tylko jest jeden problem.... nie wykrywa Furby Boom :/. I w tym miejscu zaczyna się "cyrk". Na moim starym smarfonie LG zainstalowałem również aplikację do Furby Boom z tego samego miejsca co na tablecie, aplikacja bardzo długo się uruchamia, przycina itp., ale po skanowaniu wykrywa Furby Boom bez problemu :/ bardzo jest to dziwne!! Taki stary telefon który ledwo ciągnie apkę wykrywa tą zabawkę i się z nią łączy a dobrej klasy tablet nie:/ Na smartfonie mojej żony, Samsung ACE pierwszej generacji (też już stary) również nie ma problemu z połączeniem z zabawką.

Jeżeli chodzi o sposób z postu pierwszego to na moim tablecie istnieje już katalog:
    tylko że jest tam plik: main.190.com.hasbro.FurbyBoom.obb, a nie tak jak podane jest w pierwszym poście main.161.com.hasbro.FurbyBoom.obb. Czy to ma znaczenie? Podejżewam że to jest kolejna wersja tego pliku? Jeśli jestem w błędzie to proszę o wyjaśnienie. Proszę również o odświeżenie linku do wersji 161 (nie działa), spróbuję podmienić te pliki.
    A czy plik instalacyjny mamy również wrzucić do tego folderu (Android\obb\com.hasbro.FurbyBoom)? Czy to niema znaczenia?
    Proszę o radę, jak sobie z tym poradzić!! Bo ta zabawka za prawie 300zł bez możliwości podłączenia do tej aplikacji nudzi się dość szybko :/ niestety :/
    I o co w tym wszystkim chodzi???

Dzięki wielkie za wszelkie odpowiedzi.

0
  • #21 03 Gru 2014 00:07
    raduniasty
    Poziom 1  

Witam,

na moim overmaxie aplikacja pobrana ze sklepu play nie działa tj. zainstalowałem ale jak włącze to pojawia sie ekran i dalej sie nie ładuje. Zainstalowałem tą wczesniejsza wersje zgodnie z instrukcją azilecz. Zainstalowałem też tą wersje furby boom 1.6.1 ze strony zaczynającej się na m.aptoide.... Apka działa

Dodano po 2 [minuty]:

link, ale usuń sobie trzy kropki (...) bo nie moge linków wklejać http:// ... m.yankee2130.store.aptoide.com/app/market/com.hasbro.FurbyBoom/161/4821191/Furby%20Boom!

Dodano po 5 [minuty]:

skorpion85 napisał:

Jeżeli chodzi o sposób z postu pierwszego to na moim tablecie istnieje już katalog:
    tylko że jest tam plik: main.190.com.hasbro.FurbyBoom.obb, a nie tak jak podane jest w pierwszym poście main.161.com.hasbro.FurbyBoom.obb. Czy to ma znaczenie? Podejżewam że to jest kolejna wersja tego pliku?
    - tak jest to nowsza wersja ta 1.9.0
    skorpion85 napisał:

A czy plik instalacyjny mamy również wrzucić do tego folderu (Android\obb\com.hasbro.FurbyBoom)? Czy to niema znaczenia?
    -nie ma znaczenia

spróbuj zainstalować tą wersje z mojego linku bez wklejania i robienia nowych katalogów

1
  • #22 15 Gru 2014 20:43
    grzehooo81
    Poziom 2  

Witam.

Właśnie stałem się "szczęśliwym" tatą posiadaczki tego potworka. No i mam ten sam problem, który opisywaliście powyżej. Tablet lenovo - nie może zeskanować tego futrzaka za pomocą aplikacji z gogle play, no i jedna wielka konstarnacja i frustracja.... Na tym forum obudziła się we mnie nadzieja, że może jednak jest sposób żeby to naprawić, niestety pod żadnym z powyższych linków nie mogę znaleźć taj aplikacji o której piszecie. Czy ktoś mi pomożę ??? :-)

0
  • #24 17 Gru 2014 11:02
    grzehooo81
    Poziom 2  

Dziękuję za plik, zainstalowała mi się z niego aplikacja "Aptoide" - przez nią ściągnąłem apke Furby Boom, ale była tam tylko wersja 1.9.0 , czyli tak, która wcześniej nie komunikowała się z zabawką... jak wchodzę przez eklsplorator w tablecie do folderu OBB, jest tam plik w wersji 1.9.0 sprawdzę dopiero wieczorem, czy to działa , ale z powyższych opisów wynika, że nie tak to powinno wyglądać, nie ukrywam, że jestem laikiem w tych sprawach, więc jeśli coś źle zrozumiałem, lub zrobiłem, proszę dajcie znać, jak mam zadziałać, z góry dzięki!

0
  • #26 19 Gru 2014 19:03
    bimbero03
    Poziom 2  

Witam. Próbuje połączyć Furby Boom'a z Sony Xperia M2. Cały czas w Android\obb\com.hasbro.FurbyBoom nie mam żadnego pliku, a zainstalowałem już chyba wszystkie wersje aplikacji furby (obecnie mam 1.6.1). Może ktoś przyśle mi ten plik: main.161.com.hasbro.FurbyBoom.obb, a ja postaram się uzdrowić Ferbusia :). Pozdrawiam i oczywiście czekam na jakieś pomysły

0
  • #27 22 Gru 2014 07:54
    klopacinski1
    Poziom 14  

część

Ja mam problem ze skanowaniem Furbiego po prostu go nie widzi i się zastanawiam czy to nie problem z redukcją szumu mikrofonu ale jak to wyłączyć a mam androida 4,4,2

2
  • #28 24 Gru 2014 09:47
    bialy1975
    Poziom 1  

Witam. Trzeba znaleźć mikrofon w tablecie i podczas skanowania skierować go w strone Furbiego żeby tablet słyszał także jego. U mnie to pomogło.

-1
  • #29 27 Gru 2014 20:49
    jacek705
    Poziom 2  

Witam,
    ja mam inny problem.
    Po uruchomieniu aplikacji dostaję komunikat, że aplikacja nie będzie działała z podłączonymi słuchawkami. I nic nie mogę zrobić.
    wersja 1.9
    tablet lark freeme x2 7.0
    może ktoś zna rozwiązanie problemu?

0
  • #30 31 Gru 2014 20:07
    1Maja2008
    Poziom 1  

Witam,mam pytanie,czy Furby Boom można skanować na kilku odbiornikach?Ja skanowałem na tel. i wszystko działa,teraz chciałem skanować tego samego na tableta i nie może go znalezć.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo