Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoClever - GoClever Tab R75 bardzo powolne ładowanie

02 Mar 2014 14:52 4623 7
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mój półtoraroczny tablet CoClever Tab R75 zaczął sprawiać problem. Mianowicie od jakiegoś czasu po podłączeniu ładowarki - nie ładował się. Gniazdo zasilające chyba nie ma wpływu na to, ponieważ podczas poprzednich problemów wyeliminowałem taką usterkę, ponieważ po kilkakrotnym podłączaniu i odłączaniu - zaczynał ładować. Nieraz dopiero po kilku minutach po podłączeniu do prądu. Taki stan trwał kilka tygodni. Tablet używany jest co dzień. Natomiast od wczoraj nastąpił kryzys. Brak ładowania. Jednak nie do końca. Ładowarka ładuje jednak, ale w bardzo żółwim tempie. Ładowanie to 1% na godzinę. No może 2% na godzinę. Wydawało się, że to wina ładowarki. Zmieniłem ładowarkę, ale sytuacja nie zmieniła się. Myślę, że to sprawa oprogramowania. Powróciłem do oprogramowania fabrycznego korzystając z menu w tablecie. Niestety sytuacja się nie zmieniła. Oczywiście zmieniałem również przewody zasilające.
    Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czy tzw. "reset twardy" pomoże z tym faktem coś poradzić? Trochę mam obawy w ogóle w taką ingerencję tabletu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    dyspozytor napisał:
    Gniazdo zasilające chyba nie ma wpływu na to, ponieważ podczas poprzednich problemów wyeliminowałem taką usterkę, ponieważ po kilkakrotnym podłączaniu i odłączaniu - zaczynał ładować.

Wydaje mi się że moje jednak że to może byc wina gniazda zasilajacego. Trzeba bylo by tego tableta rozebrac i zobaczyć czy gniazdo sprawne jest.
  • Poziom 13  
    No kurcze, gniazdo, to element fizyczny. Albo prąd przepuszcza, albo nie. Nie może być tak, że tylko trochę puszcza. :-) Tak myślę. A poruszanie wtyczką w gnieździe nie zmienia niczego. Ani wdrożenia ładowania, ani przerwania ładowania (w przypadku, kiedy już powolutku ładuje).
  • Poziom 13  
    Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. W bateriach laptopowych jest takie coś, jak licznik ilości naładowań i rozładowań. Może i w tablecie jest jakieś zabezpieczenie powodujące zmniejszenie intensywności prądu ładowania po jakimś określonym czasie lub ilości ładowań.
    Wygląda mi, że to powolne ładowanie tabletu to sprawa programowa, a nie sprzętowa. Chyba, że się mylę.
  • Poziom 15  
    A tablet nie rozładowuje się bardzo szybko?
    Zainstaluj sobie CurrentWidget to się dowiesz jaki jest prąd ładowania i prąd rozładowania.
    Morze to być gniazdo styki bądź ścieżki na płycie lub układ odpowiedzialny za ładowanie bateria.
  • Poziom 13  
    Zainstalowałem "Battery Monitor Widget Pro". Obserwowałem kilka dni. Rozładowywałem i ładowałem.
    Rozładowywanie: uruchamiałem jakiś film,który powodował rozładowywanie baterii.
    Ładowanie: Po podłączeniu ładowarki obserwowałem wskazania statystyki. Nie bardzo się znam na tym. Ale widziałem, iż prąd ładowania wynosił w porywach wyjątkowo nawet 638 mA. ale głównie, to 100 - 150 mA. to chyba za mało, kiedy prąd pobierania z baterii podczas rozładowywania wynosił około 1379 mA.
    Wydaje mi się, że uszkodzony jest układ ładowania. Tabletu nie można uruchomić, kiedy bateria jest wyczerpana, a tablet jest podłączony do ładowarki. Układ tablet chyba zasilany może być tylko z baterii. Nie ma możliwości zasilania układu tabletu z ładowarki. Ładowanie możliwe jest tylko samej baterii. Czy zmiana plików systemowych, czyli twardy reset coś pomoże? Czy to może faktycznie jakaś usterka gniazda ładowania?
  • Poziom 10  
    Witam. Miałem ten sam problem.
    Mozliwe rozwiązania w twoim przypadku to:
    1) Ładowarka powinna mieć co najmniej 1,5A
    2) Sprawdź prąd ładowania bezpośrednio przy baterii bez uruchamiania androida. Powinno być co najmniej 650mA.
    3) Sprawdź czy ścieżka od (+) baterii, aż do diodki przy gnieździe usb jest dobra. U mnie była lekko upalona w miejscu gdzie przechodzi na drugą stronę druku.
    4) Sprawdź czy gniazdo usb stabilnie siedzi na plytce.

Zmiana oprogramowania może pomóc jeżeli nie ma usterek technicznych.
    Wymiana baterii nic nie zmieni bo próbowałem.
    Przy chińskiej słabej ładowarce słychać znaczne piszczenie i brzęczenie układu. Może też mrugać ekran podczas wyświetlania baterii przy ładowaniu.

Pozdrawiam, mam nadzieję, że komuś pomogłem.
  • Poziom 13  
    Sprawa wyjaśniła się. Gniazdo ładowania posiadało tzw. zimny lut. Do tego przewód ładowarki był nadłamany. Okazało się, że przy szczęśliwym układzie: kabelek dobrze łączył oraz gniazdo ładowania dobrze stykało, wtedy wszystko momentami było ok. Ale to były tylko szczęśliwe momenty, kiedy tablet był ładowany. Poza tymi momentami, tablet nie był ładowany.
    Efekt końcowy:
    - wymiana gniazda ładowania
    - wymiana ładowarki