Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z odtwarzaniem filmu -

pawelstudentutp 02 Mar 2014 17:58 1275 5
    pawelstudentutp
    Level 2  
    Witam mam nadzieje, że tutaj się uda bo jest to sprawa bardzo istotna, mam pytanie odnośnie odtwarzania filmów z pendrive na telewizorze. Mam filmy w formacie avi. Jeden z nich waży 1.3gb, drugi zaś 700mb. Sprawa wygląda tak, że ten pierwszy nie działa, natomiast drugi jest odtwarzany jak należy. Rozumiem, że chodzić może tutaj o klatki i o jakość poszczególnych filmów. Pytanie, co mogę zrobić, żeby przerobić ten pierwszy tak, żeby działał na telewizorze. Za pomocą virtualdub wiem, że można coś zdziałać, z tym że nie wiem za bardzo za jakie parametry mam się chwycić. Z góry dziękuję.
    adom
    Level 16  
    najprosciej otworzyc dzialajacy film w mediaInfo i na podstawie uzyskanych informacji zakodowac film niedzialajacy.

Mozesz tez zajrzec do instrukcji TV (gdzies z tylu, w specyfikacje) i tam znajdziesz parametry audio (kodek, ilosc kanalow, czestotliwosc, itd) jak wideo (np zadnych "packed frames" dla xvida czy zadnych b-frames dla h264, rozdzielczosc, fps, max bitRate itd) - i rozbic nowe wideo na podstawie wlasnie tego.

Dodatkowo jesli np wideo spelnia wszystkie warunki a audio "odstaje" to nie ma potrzeby ponownego kodowania strumienia wideo (nie stracisz jakoscii, zaoszcedzisz czas)
    pawelstudentutp
    Level 2  
    Hmm. Co do kodeków nie bardzo wiem jak to sprawdzić. Dziwne w sumie, we właściwościach oby dwu plików różnią się one tylko klatkami. Moglibyście Państwo naprowadzić jak to zweryfikować? Zmieniłem format pliku z avi na mp4, podłączyłem pendrive i działa właśnie. Hmm dziwne
    adom
    Level 16  
    TV to nie komputer - jego soft jest ograniczony i niektore kombinacje kontener/kodek sa wspierane lepiej inne slabiej. Czy zmieniles tylko rozszerzenie czy przekonwertowales film?
    pawelstudentutp
    Level 2  
    Wydaje mi się, że zmieniłem tylko rozszerzenie pliku. Na jakości nic film nie stracił. Jedynym mankamentem jest to, że lektor delikatnie się spóźnia, jakąś sekundę, podczas szybkich dialogów można trochę się zagubić.