Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG FFH-1000 - Podłączenie głośników do wieży.

RufusIII 02 Mar 2014 19:30 2052 8
  • #1 02 Mar 2014 19:30
    RufusIII
    Poziom 5  

Witam. Próbuję podłączyć głośniki do wieży. Jednak wszystko rozchodzi się o to że głośnik ma takie o to podłączenie.
    LG FFH-1000 - Podłączenie głośników do wieży. LG FFH-1000 - Podłączenie głośników do wieży.

Wieża z tyłu wygląda tak.

Głośnik do wieży muszę podpiąć takim przewodem.

Dodam że wszystko działało w 100% parę dni wcześniej, jednak przenosząc sprzęt został rozpięty i teraz nie mam pojęcia jak to podpiąć.
    Z góry dziękuje za pomoc.

1 8
  • #2 02 Mar 2014 21:04
    DjMapet
    Poziom 42  

Przecież na tylnej płycie kolumn i tylnym panelu wieży są schematy połączeń. Jak się im dokładnie przyjrzysz, to podłączenie nie będzie stanowiło większego problemu.
    Dla przykładu, wejście MAIN SPEAKER + (RED) lewej kolumny, łączysz z zaciskiem czerwonym MAIN SPEAKER L (LEFT) terminalu wieży. Reszta w podobny sposób.
    Nie wiem tylko co na kolumnie robi ta kostka? Czyżby zastępowała terminal? W ogóle, w tych kolumnach są terminale, czy wychodzą z nich kable?
    Daj fotki całych kolumn od tyłu.
    Ale ten kabel co masz, to porażka. Oryginalny na pewno nie jest.
    Pomierz ile kabla będzie potrzebne i kup w elektronicznym kabel OFC 2x0.75mm². Dodam jeszcze że do każdej z kolumn potrzebne będą po dwa odpowiedniej (takiej jakiej potrzebujesz) długości kable.

Pozdrawiam.

0
  • #3 02 Mar 2014 21:23
    RufusIII
    Poziom 5  

Te schematy na kolumnie próbowałem rozgryźć i zdawało mi się że miałem wszystko ok jednak dźwięku nie było, żadnego szumu nic. Później próbowałem różnej kombinacji "na pałę" jednak z marnym skutkiem.

Co do kostki to właśnie mój problem. Nie wiem czemu ona tu jest i czemu jest tyle wejść i których użyć. Te kable czarny czerwony i żółty wychodzą ze środka wieży i ich wcale nie ruszałem więc są podpięte prawidłowo.
    I to jest cały tył kolumny nic więcej na niej nie ma. (postaram się jak najszybciej dołączyć zdjęcia)

Tak podejrzewam że ten kabel który mam nie jest oryginalny. Przy odrobinie wolnego czasu wybiorę się do sklepu jak mi radzisz. Jednak póki co muszę powalczyć przy tym co mam.

0
  • Pomocny post
    #4 02 Mar 2014 22:12
    DjMapet
    Poziom 42  

RufusIII napisał:
    Te schematy na kolumnie próbowałem rozgryźć

Kieruj się przykładem który podałem wyżej. Skup się i staraj się myśleć logicznie.

RufusIII napisał:
    próbowałem różnej kombinacji "na pałę" jednak z marnym skutkiem.

Nic na pałę! Możesz doprowadzić do zwarć!
    Oby wzmacniacz miał dobre zabezpieczenia, inaczej zwarcia mogły go zabić.

RufusIII napisał:
    Co do kostki to właśnie mój problem. Nie wiem czemu ona tu jest

Widać ktoś zastosował taką prowizorkę, zastępującą terminale głośnikowe.

RufusIII napisał:
    czemu jest tyle wejść

Kolumny są zasilane przez wzmacniacz w bi-ampie, czyli osobno jest zasilany zespół głośnikowy mid-hi (MAIN SPEAKER) i osobno głośnik niskotonowy (SUPER WOOFER).

RufusIII napisał:
    kable czarny czerwony i żółty wychodzą ze środka wieży

Chyba ze środka kolumny, tak?
    Tak w ogóle, to z każdej kolumny powinny wychodzić dwa dwużyłowe kable. Z sekcji mid-hi (MAIN SPEAKER) czerwony (+) i czarny (-), czyli RED i BLACK a z sekcji niskotonowej (SUPER WOOFER) żółty (+) i czarny (-), czyli YELLOW i BLACK.
    Skup się i postaraj się przeczytać ze zrozumieniem to co napisałem!
    Jeśli jeszcze tego nie ogarniasz, to poproś kogoś, kto będzie w stanie Ci to prawidłowo podłączyć.
    Poszukaj manuala tej wieży, tam powinien być dokładny schemat połączeń kolumn.

Pozdrawiam.

0
  • #5 02 Mar 2014 22:29
    RufusIII
    Poziom 5  

Dzięki za chęć pomocy i udzielenia jej.
    Twoje porady na pewno się przydadzą i postaram się podołać :)

A "na pałę" to udało się ją podłączyć wcześniejszym razem i wieża na szczęście długo długo służyła :D

0
  • Pomocny post
    #6 03 Mar 2014 17:02
    DjMapet
    Poziom 42  

RufusIII napisał:
    A "na pałę" to udało się ją podłączyć wcześniejszym razem i wieża na szczęście długo długo służyła :D

Być może za pierwszym razem się udało prawidłowo podłączyć, chociaż mam pewne wątpliwości.
    Zwróć uwagę, że na pierwszej fotce, do dwóch złącz kostki, są podpięte po dwa kable; do dolnego czarny z sekcji mid-hi i żółty z sekcji niskotonowej a do górnego czarny z sekcji niskotonowej i czerwony z sekcji mid-hi. To jest nieprawidłowe połączenie. Czarne żyły to - a czerwona i żółta to +, więc nie mogą być tak podłączone.
    Jeszcze raz powtarzam, przeanalizuj dokładnie schemat połączeń z wieży i kolumn, tam jest dokładnie pokazane, jaki kabel i gdzie należy podłączyć.

Pozdrawiam.

0
  • #7 03 Mar 2014 17:45
    RufusIII
    Poziom 5  

Właśnie dzisiaj patrząc na te podłączenie nie pasowało mi to, jednak tych kabli nie ruszałem nigdy i są od zawsze. Ale to widocznie tłumaczy czemu jedna z kolumn nie miała basu.

Niestety nie mam tej wieży przy sobie dopiero późnym wieczorem będę mógł sprawdzić czy działa.
    Jednak czy Twoim zdaniem jeśli w pierwsze dwa wejścia (lewy, prawy od góry w tej kości na kolumnie) połączę z wejściami w wieży załóżmy R + - (czerwone i czarne wejście jedno pod drugim z lewej strony)
    a ten czerwony i czarny połączę osobno tak jak na schemacie czyli dwa kolejne wejścia na kości.
    To powinien działać głośnik main speaker? I jeśli podobnie zrobię z woofer'em to będzie wszystko sprawne?
    Czy moje rozumowanie jednak pozostawia wiele do życzenia?
    Mam nadzieje że w miarę zrozumiale przekazałem swój tok myślenia.

0
  • Pomocny post
    #8 03 Mar 2014 19:30
    DjMapet
    Poziom 42  

Kable wychodzące z kolumny, podłącz do kostki a następnie innym kablem z tego samego zacisku kostki, do odpowiedniego zacisku wieży w następujący sposób: (ZACZYNAJĄC OD GÓRY!!!)
    czerwona żyła (+) >>> prawy, czerwony (+) zacisk w wieży
    czarna żyła (-), (ta od czerwonej) >>> prawy czarny (-) zacisk wieży
    czarna żyła (-), (ta od żółtej) >>> prawy czarny (-) zacisk wieży
    żółta żyła (+) >>> prawy czerwony (+) zacisk wieży
    Tę kolumnę, ustawisz po lewej stronie wieży (kanał lewy - L)
    Drugą kolumnę podłączasz analogicznie do lewych zacisków a następnie stawiasz po prawej stronie wieży (kanał prawy - R).

Pozdrawiam.

0
  • #9 05 Mar 2014 15:23
    RufusIII
    Poziom 5  

Dziękuje za pomoc. Podłączyłem jak mówiłeś i wszystko działa pięknie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo