Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 - nie włącza się

maajewa 07 Paź 2014 15:23 78363 50
  • #31 07 Paź 2014 15:23
    joshi0
    Poziom 9  

Powiem tak :D ja osobiście skorzystałbym z niezależnego serwisu z 2 powodów...
    -primo: diagnoza sprzętu jest jak badanie ludzi - jeśli jeden lekarz stwierdzi jakąś usterkę w organizmie to warto, a wręcz należy zasięgnąć opinii drugiego fachowca, bo pierwszy może okazać się nie wystarczająco kompetentny (w pl nagminne ;) )
    -primo ultimo: serwis Samsung/TMobile - korzyści z diagnozy na rzecz konsumenta?? brak - co oznacza koszta dla producenta/dystrybutora
    serwis niezależny u Pana Janka w markecie? On zarabia, a konsument nie traci, bo dostaje sprawny sprzęt :)

Inna sprawa - może się okazać, że P.Janek stwierdzi dokładnie to samo, ponieważ elektronika ma to do siebie, że uszkodzenia w części przypadków niestety nie są widoczne.

• #32 07 Paź 2014 15:42
    Yankkes
    Poziom 22  

Za naprawę tabletu chcieli ode mnie równowartość zakupu nowego.
    To że ciężko w elektronice znaleźć usterkę częściowo się zgodzę bo jeśli coś jest spalone to widać to i szybko można zweryfikować tak samo jak uszkodzenie mechaniczne czyli pęknięcia złamania itp a tu tego nie widać a w dokumentacji pisze o uszkodzeniu mechanicznym

• #33 07 Paź 2014 16:07
    joshi0
    Poziom 9  

Tak jak napisałem wyżej, ja udałbym się do zwykłego szpecjalisty w tych punktach serwisowych w większych marketach. Co tracisz?? nic, no może poza tym, że skasuje Cię 15-20zł. A rezultat może być dużo ciekawszy od odpowiedzi serwisu autoryzowanego ;)
    Co do niewidocznych uszkodzeń, mój biedny SGT1 oberwał z dużego kalibru... Prawdopodobnie poprzez bardzo, ale to bardzo intensywne użytkowanie, wysiadł w nim dysk. Urządzenie działało non-stop przez ponad 2 lata i kilka tygodni po gwarancji postanowiło skapitulować. Płyta, ekran, wszystko ok, oprócz tej nieszczęsnej pamięci. PC wykrywa go, mogę załadować na nim Odin'a i przystąpić do wgrywania softu. Niestety na tym koniec, READ/WRITE ERROR :( . Poniekąd dodam, że tabek również się nie ładuje. Włącza się bateria i kółeczko postępu, ale przeskakuje dosłownie o 5mm i na tym koniec.

• #34 07 Paź 2014 18:48
    Yankkes
    Poziom 22  

tak jest i u mnie z tym łądowanie teraz działa chwilowo a serwisy w moim mieście to śmiech nawet dobrze lutować nie potrafią wiec wolę im nie oddawać

• #35 12 Paź 2014 23:33
    Wojaczek170
    Poziom 1  

Mialem ten sam problem i okazalo sie ze wymiana kabla pomogla. Kabel nie jest drogi a powinien byc rozwiązaniem problemu.

Dodano po 2 [minuty]:

Mialem ten sam problem i okazalo sie ze wymiana kabla pomogla. Kabel nie jest drogi a powinien byc rozwiązaniem problemu.

• #36 11 Gru 2014 19:06
    syla19823
    Poziom 2  

Witam mi się udało uruchomić zwaliłem tył i pod baterię czerwony + czarny-podpiołem zwykłą baterię AA-R6 dosłownie na 15 sek.i po podłączeniu ładowarki wszystko działa jak powinno.Robiłem to ok 20 min.

• #37 11 Gru 2014 20:08
    Yankkes
    Poziom 22  

Twój jest 7 czy 10 calowy bo w moim 7 calowym inaczej to wygląda :P

• #39 05 Mar 2015 20:34
    asterix78
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z samsung galaxy tab 2 gt-p5110, kupiłem go od klienta który twierdzi że tablet chodził wzorowo, lecz po prawie roku leżakowania w szafie nie dał się już włączyć, ani naładować. Ładowarka sprawna, próbowałem na drugiej. podłączenie nie daje żadnego efektu, nic się nie wyświetla na tablecie, ekran czarny. nie reaguje na przycisk włączania. Zauważyłem że po pewnym czasie na podpiętej ładowarce tablet jest ciepły z tyłu w okolicach aparatu. ładowarka delikatnie ciepła czyli jakiś prąd pobiera. czy będzie to wina baterii czy płyty głównej? czy można jakoś to sprawdzić?

• #40 05 Mar 2015 21:01
    Yankkes
    Poziom 22  

Prawdopodobnie baterii u mnie efekt taki sam z niższym modelem sprawdzić można podłączając chociażby inną baterię trzeba przy tym zwrócić uwagę na napięcie ja w celu sprawdzenia użyłem np od telefonu

• #41 05 Mar 2015 22:06
    asterix78
    Poziom 9  

Baterie od telefonu mam o takim napięciu tylko jak ją podpiąć z tej w tablecie wychodzą 2 czerwone 1 niebieski i 2 czarne, próbowałem mierzyć napięcie na odpiętej baterii ale miernik nic nie wskazywał, czy można ją spróbować podładować np ładowarką z nokii? czy w przypadku padniętej zupełnie baterii na wyświetlaczu tableta nic się nie pokaże po podpięciu ładowarki?

• #42 05 Mar 2015 23:17
    Yankkes
    Poziom 22  

ja mam padnięta baterię i właśnie nic nie pokazuje nawet na ładowaniu
    2 czerwone kable to + zasilania kabelek niebieski pewnie sprawdza stan baterii itp
    a 2 czarne to masa ale kabelki przyłożone do styków będziesz musiał trzymać bo wypadają

• #43 06 Mar 2015 09:29
    rekinisko
    Poziom 22  

asterix78 napisał:
    ... lecz po prawie ROKU leżakowania w szafie nie dał się już włączyć ...

A co a tym dziwnego? Tablet nie wystartuje nawet na podpiętej ładowarce aż bateria nie powróci do minimalnego stanu 3.7V a to może potrwać kilka a nawet kilkanaście godzin. Podłącz go i spokojnie czekaj.

• #44 06 Mar 2015 18:36
    Yankkes
    Poziom 22  

Czekanie nic nie da u mnie takie samo zachowanie a tablet się po prostu rozładował

• #45 14 Lip 2015 17:09
    centrumnapraw
    Poziom 14  

U mnie to samo. Tablet nie daje się włączyć. Podłączenie ładowarki nie daje żadnego efektu, czarny ekran. Naciśnięcie przycisku POWER także zero reakcji.

Na baterii jest napięcie 3.7V.
    Napięcie ładowania jest po podłączeniu ładowarki, na złączu gniazda baterii jest 4.4V.
    Płyta ciepła.

Jakieś pomysły?

• #46 04 Lis 2015 19:39
    zigler
    Poziom 13  

Jeżeli tablet był włączony w momencie kiedy bateria się rozładowała, to potem po podłączeniu ładowarki oprócz ładowania baterii chce on się również uruchomić.
    To sprawia że ładowarka nie jest w stanie dostarczyć prądu i do ładowania i do działania tabletu.
    Należy go rozebrać i na chwilę ODŁĄCZYĆ wtyczkę do baterii. Sprawia to że po ponownym podłączeniu ładowarki tablet będzie tylko ładował baterię a nie próbował się włączyć i w efekcie z braku prądu resetował.
    U mnie pomogło. Naładował się normalnie.

• #47 04 Lis 2015 20:58
    centrumnapraw
    Poziom 14  

Zigler tak właśnie było. Czasem trzeba naładować samą baterię i ruszy. Pozdrawiam i dziękuję.

• #48 26 Lut 2016 21:17
    dancyberia
    Poziom 10  

Witaj.
    Udało ci się naprawić tego samsunga?

• #49 26 Lut 2016 21:37
    centrumnapraw
    Poziom 14  

dancyberia tak, masz napisane że trzeba naładować baterię, najpierw ją odłączając od płyty.

• #50 28 Paź 2017 17:51
    dp777
    Poziom 2  

mocny zasilacz 2,5 ampera i powinno ruszyć

• #51 24 Sty 2018 20:44
    Mario.Malina
    Poziom 2  

Potwierdzam, rozebrałem tablet, odłączyłem baterię, odczekałem kilkadziesiąt sekund, podłączyłem ponownie baterie do tableta, podłączyłem ładowarkę i zaczął się w końcu lądować. Po kilkudziesięciu minutach ładownia włączyłem power i uruchomił sie system, oraz dokończył ładowanie do 100%, teraz ładnie już śmiga i się ładuje bez problemu. (Mój przypadek tablet przeleżał się długo bez używania, całkowicie się rozładował, nie można go było uruchomić, nawet podłączony do ładowania nie pokazywał kontrolki ładowania, całkowicie "martwy"). Jeszcze raz dzięki za wskazówki.