Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Amplitunera Sony STR-DE400 do TV SHARP LC-40LS240E

JohnDeere6530 02 Mar 2014 20:10 4365 9
  • #1 02 Mar 2014 20:10
    JohnDeere6530
    Poziom 10  

Witam. Mam problem z podłączeniem tego amplitunera pod TV SHARP.
    Tzn niby jest podłączone ale przez wejście słuchawkowe w TV i do wejść video 2 (chinch) w amplitunerze.
    A chciałbym żeby dźwięk był również (z TV i z Amplitunera) jak podłącze do TV kompa i puszczę film. Da się tak zrobić ? Wgl jak sam TV podłączyć do amplitunera ?
    Poniżej wrzucam fotki wejść/wyjść w TV i amplitunerze.

0 9
  • #2 02 Mar 2014 20:13
    mihal2002
    Poziom 43  

Jakie wyjścia audio posiada TV a jakie wejścia audio posiada amplituner?

0
  • #3 02 Mar 2014 20:30
    JohnDeere6530
    Poziom 10  

TV zielone (Video YpBPr) żółte (audio-video) czarne (słuchawkowe)
    Amplituner digital optical video 1 i 2 no i reszte massz na zdjeciach przeciez

0
  • #4 02 Mar 2014 21:36
    Polon_us
    Poziom 40  

Na twoim miejscu starałbym się wykorzystać połączenie cyfrowe typu coaxial. Telewizor ma wyjście tego typu oznaczone Coax. Out. Wzmacniacz ma wejście tego rodzaju Coax IN. Potrzebujesz tylko kabel typu CINCH aby połączyć te urządzenia.

Wzmacniacz należy ustawić na DVD IN - tak te gniazdo jest fabrycznie przypisane do do tego wejścia.

Niestety, nie mogę znaleźć instrukcji tego modelu telewizora. Typowo, w takich sytuacjach w menu Audio telewizora trzeba ustawić opcję Głośniki zewnętrzne. Również w opcjach wyjścia S/PDIF wskazane jest ustawić wartość Auto zamiast PCM.

A czy przeniesie sygnał z komputera> Nie wiem ... ale można spróbować.

Później będzie można pomyśleć nad innymi rozwiązaniami.

0
  • #5 03 Mar 2014 09:40
    grubs
    Poziom 32  

Instrukcja jest na stronie sharpa.
    Poniżej link, może się przyda.
    LC-40LS240E

0
  • #6 03 Mar 2014 13:46
    Polon_us
    Poziom 40  

Dziękuję koledze grubs za znalezienie instrukcji tego telewizora.

Opcje wyjścia cyfrowego są dość ubogo opisane. Nie zauważyłem tam opcji Głośniki zewnętrzne, tak jak opisywałem to powyżej. Także, tę część będzie można pominąć.

A czy dźwięk z komputera zostanie przeniesiony na wyjście cyfrowe?
    Jeśli dźwięk zostanie podłączony analogowo, tak jak sugeruje instrukcja, to jest bardzo wątpliwe, żeby to zostało przeniesione na wyjście cyfrowe audio telewizora.
    Również wątpliwe jest, czy telewizor zaakceptuje podłączenie komputera do TV poprzez gniazdo HDMI, zakładając, że komputer posiada takowe.

Reasumując:
    - połączenie cyfrowe powinno umożliwić odbiór dźwięku z TV w wzmacniaczu i/lub innych urządzeń podłączonych do HDMI.
    - komputer najlepiej podłączyć poprzez gniazdo VGA do telewizora, a dźwięk bezpośrednio do wzmacniacza.

Kolega JohnDeere5640 nie wspomina, jaką kartą audio dysponuje komputer. Jeśli ma wyjście (ta karta) cyfrowe optyczne, to można podłączyć do wejścia optycznego w wzmacniaczu. Jeśli nie ma optycznego, to można podłączyć wyjście analogowe audio do nieużywanego wejścia analogowego (oprócz Phono). W tym przypadku dźwięk będzie stereo.

Powodzenia :)

0
  • #7 03 Mar 2014 15:50
    JohnDeere6530
    Poziom 10  

podłączałem pod coaxial tylko że miał po 2 chinch'e z każdej strony kabla i nie działało

Komp ma wejście audio na jack'a 3.5.

No i właśnie podłączałem tak że dżwięk z kompa do amplitunera. Ale chce właśnie żeby dźwięk leciał z TV jak również z amplitunera.

Kompa podłączam nie przez HDMI tylko VGA

0
  • #8 03 Mar 2014 20:04
    grubs
    Poziom 32  

"Komp" ma zapewne wyjście mini jack nie wejście.
    Podaj model laptopa lub modele podzespołów komputera jeżeli to stacjonarny.

0
  • #9 03 Mar 2014 20:46
    Polon_us
    Poziom 40  

JohnDeere6530 napisał:
    podłączałem pod coaxial tylko że miał po 2 chinch'e z każdej strony kabla i nie działało

Nie za bardzo rozumiem tę kwestię. Do połączenia typy coaxial wystarczy pojedyńczy kabel CINCH.

Nie działało - nie wiem jak to rozumieć. Nie było w ogóle dźwięku? Czy z komputera?

Jeśli w ogóle nie było dźwięku - proszę poczytać instrukcję wzmacniacza. Jak obsługiwać wejście cyfrowe koaksjalne.

Jeśli nie było z komputera tylko, to raczej nie będzie tą drogą. I trzeba z tym żyć :)

JohnDeere6530 napisał:
    No i właśnie podłączałem tak że dżwięk z kompa do amplitunera. Ale chce właśnie żeby dźwięk leciał z TV jak również z amplitunera.

Tak jak napisał kolega grubs proszę podać dane komputera. Jeśli to PC, to dane płyty głównej proszę uwzględnić.

0
  • #10 04 Mar 2014 16:44
    JohnDeere6530
    Poziom 10  

Podłączyłem kablem chinch amplituner (pod wyjście DVD in coax) do TV i działa :) Na amplitunerze ustawiam DVD.
    Jeżeli jest podłączony komp, również działa i dźwięk leci i z TV i z amplitunera :)
    Tyle że jack musi być pod żółtym wyjściem :)

Dzięki za wskazówki :))

0