Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG/47LK530 - Telewizor wyłącza się po 2 godzinach - jak to ominąć ?

Jimmy 02 Mar 2014 23:45 3759 7
  • #1 02 Mar 2014 23:45
    Jimmy
    Poziom 10  

Witam,

Posiadam instalację reklamową opartą na 5-ciu telewizorach LCD LG 47LK530. Na tych telewizorach wyświetlane są codziennie reklamy przez 11 godzin.
    Ustawione je mam że od pon. do sob. automatycznie włączają się od 8.00 i wyłączają się o 19.00.
    Niestety w instrukcji jest napisane że jeśli po 2 godzinach od automatycznego włączenia nie zostanie naciśnięty zaden przycisk na pilocie to telewizor przejdzie w stan czuwania. Nawet w instrukcji są wpisane modele które tego wyłączania po 2h nie mają.
    Wnioskuję że może da się przerobić jakoś oprogramowanie tego telewizora ?
    Dotychczas musze sobie z tym radzić że po 2h włączam ręcznie wszystkie TV po 2h i już przez kolejne 9h działają...

Bardzo proszę o pomoc w tym temacie... Może ktoś wie jak rozwiązać mój problem ?
    Może ktoś podejmie się przerobienia oprogramowania żeby to wyłączanie po 2h nie występowało ?

Tu jest link do tego telewizora:
    http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-47LK530-lcd-tv

W załączniku daję instrukcję obsługi. Na stronie 77 w górnej części jest opisane o tym wyłączaniu po 2h.

0 7
  • #2 03 Mar 2014 08:32
    LeDy
    Poziom 43  

Wyłączyć autowyłączenie- str. 76 . Menu>czas >autowstrzymanie(wyłączenie)-wyłączyć.

2
  • #3 03 Mar 2014 11:50
    Jimmy
    Poziom 10  

No nie wiem czy to taka "oczywista oczywistość"... Nie pamiętam teraz jakie ustawienie mam na TV odnośnie autowstrzymywania ale raczej jest ono wyłączone. Tylko że mi zależy na tym aby działała funkcja: Czas wył./Czas wł. bo chciałbym aby TV włączały się o 8:00 a wyłączały o 19:00 - w instrukcji niestety jest napisane że przy włączonej tej opcji... telewizory przejdą w stan czuwania jeśli w ciągu 2 pierwszych godzin nie kliknie się nic na pilocie.
    Dzisiaj sprawdzę czy aby na pewno auto wstrzymywanie mam wyłączone.

0
  • #4 03 Mar 2014 19:59
    Jimmy
    Poziom 10  

Tak jak wcześniej pisałem nie jest to "oczywista oczywistość". Źle mnie zrozumieliście...
    Funkcję autowstrzymywania mam WYŁĄCZONĄ... tak jak mówiłem w instrukcji jest wpisane że TV wyłączy się po 2h jeśli w tym czasie nie zostanie naciśnięty żaden klawisz na pilocie - dotyczy to tylko gdy korzysta się z funkcji automatycznego włączania i wyłączania TV o określonych godzinach (u mnie włącz na 08:00 a wyłącz na 19:00).

Wiec temat nadal nie jet rozwiązany.

0
  • #5 03 Mar 2014 20:32
    P.Z.P.R.
    Poziom 2  

Jimmy napisał:
    Telewizor wyłącza się po 2 godzinach - jak to ominąć ?

Zbuduj minutnik, który będzie włączał co 2 godziny.

0
  • #6 03 Mar 2014 20:48
    mirex
    Poziom 43  

Nie, to ty źle zrozumiałeś. :)
    Albo ja źle napisałem. ;)

Kiedy indziej LeDy napisałby żebyś jeszcze raz przeczytał instrukcję obsługi. ;)
    A tymczasem sam przeczytał i podał możliwe rozwiązanie. ;)

----------
    Pewnie już to zrobiłeś, ale ...
    Sprawdź na wszelki wypadek, czy tak samo jest w opcji Dom i Sklep.

Pewnie można by było zaprzęgnąć do pracy (przez RS232) komputer z jakimś programikiem.

Innej opcji nie widzę.

Być może użytkownicy tej serii mieliby jakieś pomysły, ale mój postulat, aby temat przenieś do działu użytkowego, pozostał bez echa.

0
  • #7 03 Mar 2014 21:17
    Jimmy
    Poziom 10  

Sprawdzałem juz wszystkie opcje w TV... DOM i SKLEP... cały czas tak samo działa. Niestety tak jak pisałem... w instrukcji obsługi jest wpisane że po 2h się wyłączy :-/ ... kaplica... Bardzo prosze o pomoc w tym temacie... Mam 5 takich telewizorów... przecież nie wymienię ich wszystkich na nowe z powodu takiej jednej ale jakże irytującej funkcji.

"Zbuduj minutnik" :-) a żebym jeszcze wiedział jak :-) Elektronikiem niestety nie jestem... Można coś takiego kupić ? :-)

0
  • #8 26 Sty 2015 12:32
    chomick
    Poziom 1  

Szanowny Kolego,
    czy udało Ci się już coś zmienić, naprawić, dostosować?

Mam identyczny problem - TV wisi w holu i ma działać od 7 do 15. Używam telewizora LG 50PM4700, oraz próbowałem LG 50PK350 - na obu dwie godziny i pstryk - bez żadnego komunikatu czy ostrzeżenia.

Wszelkie możliwe kombinacje ustawień i zawsze ten sam problem - dwie godziny od automatycznego włączenia.

Naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku na pilocie rozwiązuje sprawę i TV działa aż do planowego wyłączenia.

Pozdrawiam

0