Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf 2 - tylko gorące powietrze po remoncie nawiewów

camarro 03 Mar 2014 09:29 1857 4
    camarro
    Level 9  
    Witam.
    Robiłem remont wnętrza, przy okazji wywaliłem nagrzewnicę ( razem z mikserem - tym koszem w którym siedzi ) wcześniej nie grzało zbytnio i nie dawało się sterować nawiewami - pozaklejałem klapy - tą frontową i tą większą prawą zamykającą dolot powietrza do nagrzewnicy - ewidentny brak gąbek więc teoretycznie problem powinien być rozwiązany.
    Niestety wyłamała mi się spinka przytrzymująca pancerz 1 linki, nie tyle spinka co mocowanie, zabezpieczyłem linkę opaską zaciskową - wydawało się , że jest ok.
    Niestety po złożeniu całego bałaganu leci tylko gorące powietrze - klapy już sterowne , można zmienić kierunki nawiewu.
    Pytanie: Jaki może być powód zaistniałej sytuacji?
    1. Pancerz nie jest zamocowany odpowiednio i nie steruje klapą ( przed złożeniem sprawdzałem - sterował) - czyli coś się urwało
    2. Klapa zamykająca dolot powietrza z wentylatora się zakoś zablokowała
    3. Okleiłem nie ta klapę - choć nie wydaje mi się
    4. Czy wszystkie klapy z dziurami powinny być zaklejone ?

Proszę o komentarz
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    ladamaniac
    Level 38  
    Wszystkie klapy z otworami mają być zaklejone. Rusz samą dźwignią przy zespole nawiewów i będziesz wiedział co i jak, albo ziornij czy pancerz się nie cofa. Jak nie trafisz blachą w mechanizm plastikowy, to są problemy z zamknięciem obudowy.
    camarro
    Level 9  
    Ok, dzięki, powalczę dziś i dam znać. Aha, jaką blachą w który mechanizm? Z domknięciem obudowy był problem mały zapinek tylnych nie mogłem niestety zatrzasnąć.
    Pozdrawiam
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pancerze linek muszą być umocowane takimi metalowymi zapinkami do gniazd w plastikach. Jak nie zwróciłeś uwagi, jak było wcześniej, możesz mieć problem z właściwym zapięciem. Bez tego nie będziesz mieć sterowania, bo linka nie będzie się wysuwać i chować. Nawet jak coś tam pękło przy mocowaniu, to można pancerz umocować z pomocą blaszek i śrubek.
    camarro
    Level 9  
    Właśnie 1 plastik się wyłamał częściowo dlatego zamocowałem na opaskę ale chyba będę musiał tam sprawdzić przede wszystkim