Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Android w samochodach Mercedes-Benz?

pseven 03 Mar 2014 10:52 4245 19
  • Android w samochodach Mercedes-Benz?Z nieoficjalnych informacji wynika, że koncern Daimler AG i marka Mercedes-Benz planują implementację systemu operacyjnego Google Android na potrzeby nowej generacji samochodowego systemu infotainment. Rozwiązanie opierać ma się na spójnej integracji urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe typu smartphone i komputery typu tablet z samochodowym systemem infotainment. Integracja odbywać ma się na zasadzie podobnej do rozwiązania Chromecast, ale tak by obsługa podstawowych funkcji telefonu, bądź tabletu odbywała się za pomocą ekranu dotykowego zlokalizowanego w desce rozdzielczej i np. przycisków w kierownicy wielofunkcyjnej bez odrywania uwagi od ruchu na drodze. Szczegóły pozostają nieznane. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rozwiązanie zostanie zaprezentowane podczas 84-tych targów Geneva Motor Show w dniach od 6 do 16 marca 2014 roku.

Źródło:
    http://tablet-news.com/2014/03/02/googles-pro...ar-dashboard-project-leaked-by-mercedes-benz/
    http://www.smartdroid.de/mercedes-benz-google...bindung-von-android-geraeten-in-das-auto-mit/
    http://www.elandroidelibre.com/2014/03/google...ode-la-idea-para-llevar-android-al-coche.html

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
    Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
    pseven napisał 8506 postów o ocenie 1575, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
    kloszi
    Poziom 20  
    Witam

Android już wkroczył do samochodówki: np. TSR Bentley (zaprojektowany i produkowany w Polsce :))
    szczodros
    Poziom 18  
    I będziemy czekać dłuższą chwilę aż włączy się sterowanie_pojazdem.apk? :D
    skaktus
    Poziom 37  
    Pewnie sterowanie pojazdem będzie niezależne od androida, choć jak już kiedyś pokazało (chyba w BMW), za pomocą BT udało się zablokować auto, to nie wiadomo jak tutaj Andek będzie miał wpływ na samo auto.

Myślę że najpierw merc powinien się uporać z rdzą w swoich autach a dopiero potem zająć oprogramowaniem...
    tomek10861
    Poziom 27  
    Fajnie fajne (komputer z androidem będzie połączony do magistrali CAN) wystarczy odpowiedni wirus na androida i będziemy mieli efekt taki jak w samochodach od Google, tyle że nie zamierzony.

Link

Wiem że sieci CAN podzielone są na podsieci, że taki komputer będzie podłączony do podsieci multimedialnej, ale wszystko da się objeść.
    Pozdrawiam
    jurek91
    Poziom 20  
    Czekam na "zawiesił się samochód" oraz custom romy :)
    szczodros
    Poziom 18  
    jurek91 napisał:
    Czekam na "zawiesił się samochód" oraz custom romy :)

Ale może bateria wytrzyma dłużej niż dzień :D
    Montrres
    Poziom 21  
    Normalnie aż strach pomyśleć, co będzie dalej... Samochody z iOS? A może z Windowsem Car 9?
    Po co to? Żeby lepiej pilnować kierowcy?
    starepc.pl
    Poziom 24  
    Montrres napisał:
    samochody z iOS?

Widzę, że kolega nie jest na bieżąco ;)
    iOS in the car
    michalko12
    Specjalista - Mikrokontrolery
    Powinni tego zakazać tak jak używania telefonów. Jakiekolwiek interaktywne urządzenia absorbujące uwagę to potencjalne źródła wypadków. Po co to komu?
    Kolejna potencjalna pierdoła, która cenę samochodu podniesie o 20kpln i drugie tyle da dla serwisu i złodziei.
    aneuro
    Poziom 16  
    Teraz to powinni się zastanowić jak... wymienić silniki na elektryczne w tych spalinowcach, bo już chyba na stacjach sobie ceny ropy podnieśli dzięki temu dzikusowi ze wschodu spod ciemnej sowieckiej gwiazdy.
    Jedyny sensowny sposób to zrezygnować w pojazdach osobowych z silników spalinowych i olać tę ropę ze wschodu i jeździć za ułamek ceny ropy na codzień, a co najwyżej od czasu do czasu w dłuższą trasę garażowanym spalinowcem jak brakuje zasięgu dla elektryka :arrow:
    szczodros
    Poziom 18  
    starepc.pl napisał:
    Montrres napisał:
    samochody z iOS?

iOS in the car

To samo dziś z naszego forum: :)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2769625.html

Tak szczerze to po co to komu? Do muzyki wystarczy proste radio. Do rozmów słuchawka BT, a nawigacja lepiej na podszybiu (GPS lub mapy w telefonie) gdzie nawet patrząc na wyświetlacz chwilami zawsze widzimy co przed nami.

Cytat:
    Integracja
    odbywać ma się na zasadzie podobnej do rozwiązania
    Chromecast, ale tak by obsługa podstawowych funkcji
    telefonu, bądź tabletu odbywała się za pomocą ekranu
    dotykowego zlokalizowanego w desce rozdzielczej i np.
    przycisków w kierownicy wielofunkcyjnej bez odrywania
    uwagi od ruchu na drodze.

Ludzie zamiast skupić się na drodze będą grać w gry, przeglądać FB i pisać sms bo przecież sms to jedna z podstawowych funkcji telefonu. Niech dadzą do kompletu pełną qwerty na kierownicy, a na pewno będzie bezpieczniej na drogach.

Dodano po 1 [minuty]:

+ samochód sam będzie dodawał wpisy na fb typu "złapałem gumę lol"
    aneuro
    Poziom 16  
    szczodros napisał:
    samochód sam będzie dodawał wpisy na fb typu "złapałem gumę lol"

I znajomi będą mogli kliknąć "Lubię to" :D

W sumie to przecież wystarczy na klaksonie przykleić sobie tablet z Adroidem i lepsze niż te idiotyczne wynalazki, tyle że za te bajery przepłacą i wylobbują sobie żeby można było tego badziewia legalnie uzywać, a za telefon w ręce wlepią mandat, bo ceny paliwa wzrosną, wiec za coś "niebiescy" muszą jeździć i blokować ruch na i tak nieprzejezdnych drogach ;)
    Moderowany przez ANUBIS:

3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
    3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Montrres
    Poziom 21  
    starepc.pl napisał:
    Montrres napisał:
    samochody z iOS?

iOS in the car

Nie jestem na bieżąco... miałem nadzieję, że nikt na ten pomysł jeszcze nie wpadł, ale się kurde przeliczyłem:D
    ADI-mistrzu
    Poziom 30  
    aneuro już tak nie psiocz na te spalinowe silniki, elektryk także wcale taki oszczędny nie jest, jak przyjdzie do wymiany akumulatora to czkawką odbije się Ci ta oszczędność.

To już lepiej nieco przerobić silnik i "pędzić sobie paliwo".

Co do systemów, teraz jest jakaś taka paranoja że wszędzie są, spotykam się z tym nawet, że implementuje się podstawowe systemy operacyjne do klikania kilkoma przekaźnikami w rytm rs232...
    cefaloid
    Poziom 32  
    Montrres napisał:
    A może z Windowsem Car 9?

Nie wiem czy kolega sobie zdaje sprawę, jak często w samochodach pracuje Windows CE i to od ładnych paru lat...

Dodano po 8 [minuty]:

skaktus napisał:
    Myślę że najpierw merc powinien się uporać z rdzą w swoich autach a dopiero potem zająć oprogramowaniem...

Myślę że kolega myśli niestety z punktu widzenia Polaka, którego interesują 20 letnie auta. Oczywiscie bez urazy bo "sorry, takie mamy dochody". Natomiast prawda jest taka, że Mercedesa interesują zasobni zachodni klienci którzy kupuja auto NOWE, po czym jeżdżą kilka lat i kupują kolejne auto. Znów NOWE. A te kilka lat to wytrzyma. Mercedesa NIE INTERESUJE fakt, że jakiś polak-cebulak chce kupić no najmniej 10 letniego merca by jeździć nim kolejne 15 lat i w związku z tym narzeka na korozję. Oni mają takich klientów gdzieś, nie jest to ich klientela. Ich klientela kupuje auto na pokaz i jeździ nim max kilka lat, bo później auto i tak nie wygląda już pokazowo.

Oczywiście w innych markach nasawionych na klienta jeżdżącego dłużej jest sens się w zabezpieczenia antykorozyjne bawić.
    Montrres
    Poziom 21  
    Fakt nie zdaję sobie z tego sprawy. Nie wiem jaka to jest skala. Choć zawsze zastanawiało mnie to czy w ECU silnika jest jakiś "system operacyjny".
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    szczodros napisał:
    [Ludzie zamiast skupić się na drodze będą grać w gry, przeglądać FB i pisać sms bo przecież sms to jedna z podstawowych funkcji telefonu. Niech dadzą do kompletu pełną qwerty na kierownicy, a na pewno będzie bezpieczniej na drogach.

Rozwiązanie wspierać ma wyłącznie wybrane i kompatybilne aplikacje. Nie ma mowy o grach. Nie ma również mowy o ekranowej klawiaturze QWERTY. Główną metodą interakcji ma być głos, co zostało doskonale zaprezentowane na przykładzie Apple CarPlay podczas tegorocznych targów Geneva Motor Show.
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ