Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EuroTerm C275 SEI - główny palnik nie odpala

03 Mar 2014 13:32 4782 1
  • Poziom 1  
    Witam. Chciałem się dowiedzieć, czy istniej możliwość samemu usunięcia usterki, a jeśli nie, to przynajmniej uzyskać jakiś namiar, co może być przyczyną awarii.

Pilot działa, jest iskra, zapala się płomień, ale główny palnik już nie odpala. Prawdopodobnie gaz nie jest puszczany do palnika. Próbowałem odpalić go zapałką, ale nie poskutkowało. Membrana sprawdzona (czysta, iglica chodzi), wąż do membrany z zimną wodą także sprawdzony. Sprawia wrażenie drożnego.

Dzień wcześnie był zakręcony zawór z wodą, ale po odkręceniu wody działał. Następnego dnia padł.

Najbardziej mnie zastanawia, że główny palnik odpalił na chwilę w dwóch sytuacjach:

- po ponownym zamknięciu zaworu i puszczeniu wody palnik odpalił przy zakręconym kranie. Po odkręceniu kranu palnik natychmiast zgasnął.

- odkręciłem kran na dłuższą chwilę licząc, że może jednak się przetka, ale nie zadziałało. Gdy już zakręcałem kran (był już prawie zakręcony), to palnik ponownie odpalił. Odruchowo odkręciłem kran i palnik znów przestał grzać.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Najprawdopodobniej do wyczyszczenia filtr na wejściu zimnej wody lub elektroda jonizacyjna do wymiany.