Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter CDI - Problemy z odpalaniem

03 Mar 2014 13:41 3222 15
  • Poziom 12  
    Witam, proszę o poradę, problem dotyczy Sprintera 308CDI, mianowicie mam przejściowe problemy z odpalaniem. Tzn jak postoi dłużej np całą noc to rano można go kręcić aż bateria padnie ale nie odpali. Zauważyłem że gdy wsiadam do samochodu i zamykam drzwi to włącza się jakieś urządzenie, podejrzewam że może jakaś pompka bo piszczy przez kilka sekund, potem na 100% sprinter odpali. Niestety ta pompka bardzo rzadko się włącza i wtedy nie zapali. Czy to jest pompa paliwowa? Wg mnie to jakaś usterka elektryczna typu zawieszony przekaźnik, ale nie wiem od czego zacząć poszukiwania. W sterowniku silnika brak błędów. Skrzynia sprintshift, działa bezproblemowo. Dzięki za wszelkie porady.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    pogromcaa napisał:
    Czy to jest pompa paliwowa?
    Nie.
    pogromcaa napisał:
    W sterowniku silnika brak błędów.
    Jakim sprzętem sprawdzone?
    Podaj rok auta.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    No cóż, sprawdzone VCDS, bo tylko do tego mam dostęp. Nie pokazał żadnego błędu, ale wiem że to nie jest mercedesowski interfejs więc może nie jest to miarodajne. Rocznik 2002.
  • Poziom 39  
    pogromcaa napisał:
    No cóż, sprawdzone VCDS,
    Chyba żartujesz. VCDS nic ci nie pokaże. Poszukaj kogoś kto ma Star Diagnoze i wtedy napisz co wyszło.
  • Poziom 12  
    Tzn. mogłem wejść w kilka bloków pomiarowych, wiadomo wszystko w ograniczonym zakresie. Na razie to nie mogę odpalić więc nawet nie myślę gdzie jechać. Analizuje schematy może do czegoś dojdę.
    Czy możesz mi powiedzieć co to za urządzenie piszczy po zamknięciu drzwi przed rozruchem jeśli to nie pompa paliwa?
  • Poziom 39  
    pogromcaa napisał:
    Tzn. mogłem wejść w kilka bloków pomiarowych,
    Jakie to były bloki? Było tam ciśnienie w szynie i obroty silnika?
  • Poziom 12  
    Obroty na pewno były, ciśnienie akurat nie pamiętam, podłącze jeszcze raz i dam znać. W drzwiach kierowcy znalazłem przerwany przewód od centralnego, zlutowałem go i teraz dioda na przycisku gaśnie gdy zamknę ale jak nie palił tak nie pali. Co gorsza teraz słyszę to piszczące urządzenie a i tak nie pali więc to widocznie nie ma związku. Nie wiem w takim razie dlaczego wczoraj odpalił jak gdyby nigdy nic i później palił do wieczora.

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

No niestety jest tylko 8 bloków pomiarowych i wśród nich nie ma ciśnienia na szynie. Trudno, jutro postaram się ściągnąć jakiegoś fachowca z komputerem to może będzie jakiś punkt zaczepienia bo ten mój pokazuje brak błędów.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie, problem dalej nie naprawiony, był fachman z testerkiem coś tam sprawdził że jakiś błąd jest ale dokładnie nie był w stanie powiedzieć jaki, podejrzewam że ten tester jest nie lepszy od mojego VCDS. Powiedział że jak rano nie pali a potem jak się uda odpalić to pali to znaczy że to świece i żeby to sprawdzić. Sprawdziłem i oczywiście wszystkie dobre i dałem sobie spokój z gościem.
    Poczytałem trochę na necie i zrobiłem próbę odpalenia spritera zaciskając wcześniej wężyk powrotny paliwa i auto odpaliło. Czyli co, wskazywałoby to na wtryski ale co konkretnie z nimi, zasyfione?
  • Poziom 39  
    Poszukaj normalnego fachowca która ogarnia układ CR i po sprawie.
  • Poziom 15  
    W tym konkretnym przypadku, jak wtryski były by ok. to autko by odpalało.
  • Poziom 12  
    Ale to co im się konkretnie dzieje że tak się uszkadzają i to paliwo wraca, może mi ktoś wyjaśnić? Auto ma dopiero 170 tys. prawdziwego przebiegu.
  • Poziom 22  
    masz w tym sprinterze webasto ? filtr paliwa zmieniałeś ? miałem ostatnio taki przypadek że jak postał dłużej to nie palił, na szczęście wymiana filtra załatwiła sprawe.
  • Poziom 12  
    Mam webasto, filtr wymieniłem.
  • Poziom 22  
    sprawdź czy nie masz żadnego trójnika przed filtrem paliwa na przewodzie.
  • Poziom 14  
    Cytat:
    Zauważyłem że gdy wsiadam do samochodu i zamykam drzwi to włącza się jakieś urządzenie, podejrzewam że może jakaś pompka bo piszczy przez kilka sekund, potem na 100% sprinter odpali. Niestety ta pompka bardzo rzadko się włącza i wtedy nie zapali. Czy to jest pompa paliwowa?

Biegi ustawiasz dżojstikiem ? A/R/N/ 1-2... , masz sprintszifta więc przy kłopotach z zapalaniem, diagnozując możesz pominąć ten dźwięk,
    zwróć uwagę na nieszczelność układu paliwowego CR .
  • Poziom 12  
    Tak, to jest skrzynia sprintshift, doszedłem już że ten dźwięk jednak nie ma nic wspólnego z zapalaniem. Na pewno skończy się tak, że go gdzieś zaprowadzę, tylko chciałbym mniej więcej wiedzieć co może mu dolegać, żeby mnie nie nacięli. Aha zaglądałem pod kolektor i tam wszystko jest jak nowe! Czytałem o układzie paliwowym w CDI że wrażliwy itp. ale dziwi mnie że jak raz mu pomogę odpalić to później pali i jeździ bez objawów spadku mocy, dymienia itp, czegoś co by wskazywało na uszkodzone wtryski.