Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Margherita 2000 - Brak reakcji na programator

03 Mar 2014 14:33 2037 9
  • Poziom 6  
    Witajcie. Problem z moją pralką AL88X polega na tym, że nie reaguje na programator. Generalnie programator wydaje się być sprawny gdyż odpowiednio reaguje na kropki, po włączeniu jakiegoś programu drzwiczki się blokują, a po przekreceniu gałką na danym programie programator automatycznie wraca do pierwotnego programu. Niestety nic więcej się nie dzieje. Nie pobiera wody, nie wiruje... nic... Podejrzewam uszkodzenie centralki, ale chciał bym potwierdzić moje przypuszczenia, lub dokładniej pralke sprawdzić.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Pompa spustowa, czyli ten biały okrągły element przytwierdzony od strony programatora?

Dodano po 9 [minuty]:

Generalnie, gdyby był walnięty kondensator to silnik by nie ruszył... ale wodę by pobierała? Wody tez nie pobiera. Gdyby walnięta była pompa spustowa, to tak czy siak powinna wirować? Czy ona jak jeden z tych elementów umarł to wchodzi w jakiś tryb awaryjny i nic nie działa?

Pokrętło działa prawidłowo, zaczyna się kręcić w momencie jak po włączeniu ustawie dany program i go ręcznie zmienię bez kropki..czyli prawidłowo. Co by się nie włączyło dioda mrugnie jak na rozpoczęcie programu, drzwi się zamkną i.. cisza.
  • Poziom 6  
    Tak więc pomierzylem napiecia, i na grzalke dochodzi prąd ciągle... na silnik pompy spustowej dochodzi napiecie 230v na jeden z przewodow w dwupinowej wtyczce... gdy odepne od grzałki kabel chyba sterujacy (mała kostka z cienkimi kablami) to pralka zaczyna pobierac wode i kreci sie w kolko programator... czyli poprzez odlaczenie wtyczki od grzalki wprowadzam ja recznie w tryb awaryjny , ale elektrozawory sie otwieraja takze to mozna wyeliminowac. Po podlaczeniu spowrotem wtyczki do grzalki objaw jest znow taki jak był. Czy do grzałki powinno dochodzic non stop napiecie? Czy na pompe spustowa powinno dochodzic non stop napiecie?

Oto filmik z pracy pralki :

http://www.youtube.com/watch?v=FfmP7gx3Au8&feature=youtu.be
  • Poziom 6  
    Jak mnie pokierujecie co i jak mam sprawdzić to sobie poradzę. Skoro samochody umiem naprawiać to czemu z pralką mam sobie nie poradzić? Od czegoś muszę zacząć przygodę z tym tematem.
  • Poziom 6  
    Jak wypnę wtyczkę od pompy spustrowej i ja mierze to pokazuje sie 230v natomiast gdy przeloze koncowki miernika zamieniajac je miejscami we wtyczce to juz napiecia nie ma. Rezystancje grzałki nalezy zmierzyć na wyjetej grzałce i na najbardziej zewnetrznych pinach z ktorych dochodzi napiecie?

Grzałka 31 Ohm pompa spustowa 170 Ohm

[

Tak więc mam kolejny problem:) Sprawdziłem szczotki w silniku oraz komutator. Szczotki w stanie bdb komutator troche brudny pozostałosciami szczotek. Wyczyscilem delikatnie szczeliny miedzy lamelkami komutatora, złozyłem całośc, pralka odpaliła silnik zaczal wirowac i nagle cos strzeliłow. Ponizej zdjecia ... : Ariston Margherita 2000 - Brak reakcji na programator
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    alexandra1492 napisał:
    nagle cos strzeliłow
    Pomyliłeś kolego wtyczki od silnika i od elektrozaworów. Czarno widzę naprawę tego sterownika.
  • Poziom 37  
    szypek72 napisał:
    Widzę, że musisz wezwać kogoś do tej pralki, bo sam sobie z nią nie poradzisz :| .
    No widzę że kolega wykrakał teraz wypalił moduł i dopiero ma uszkodzenie.