Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH AL1130 CV - Przerobienie ładowarki Bosch

03 Mar 2014 14:35 2508 1
  • Poziom 14  
    Witam,
    posiadam ładowarkę do baterii Li-ion Bosch al1130cv która została mi po uszkodzonym sprzęcie. Ładowarka jest sprawna.
    Jakiś czas temu kupiłem urządzenie firmy Meec ale zgubiłem od niego ładowarkę.
    Moje pytanie jest takie, czy da się jakoś zaadoptować powyższą ładowarkę do tego ogniwa. Próbowałem poprowadzić przewody bezpośrednio z bolców w ładowarce do baterii ale nie ładuje.
    Z góry dzięki za pomoc.

BOSCH AL1130 CV - Przerobienie ładowarki Bosch
    BOSCH AL1130 CV - Przerobienie ładowarki BoschBOSCH AL1130 CV - Przerobienie ładowarki Bosch
  • Poziom 39  
    1. Nie podajesz napięcia tej drugiej baterii Meec.
    2. Nie widać 3 styku (T) temperatura, względnie szyna cyfrowa.
    Jeśli napięcie pasuje a ładowarka nie startuje to istnieje prawdopodobieństwo że po stykach prądowych ładowarka wymienia się jakimiś danymi z kontrolerem samego akumulatora i z czymś innym nie wystartuje. Wtedy jest opcja taka jak wyjęcie kontrolera akumulatora z baterii nr1 i wsadzenie do baterii nr2 ale
    -wymiarowo może nie pasować
    -zabezpieczenia prądowe mogą nie pasować (różne pobory prądu urządzeń i różne pojemności baterii)

Jak widać sytuacja znacznie odstaje od poziomu trudności "ładowania akumulatora z samochodu" co gorsza, źle ładowany akumulator LiIon zamienia się w pocisk dymno-odłamkowy, dlatego baterie LiIon w 95% przypadków posiadają wbudowany własny kontroler poza tym co jest w ładowarce/sprzęcie.