Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wyczyszczona partycja nand dane Goclever t76gps

braderos 03 Mar 2014 14:54 6441 8
    braderos
    Level 10  
    Witam chcąc przywrócić oryginalny system android na moim tablecie skorzystałem ze sposobu przywracania systemu przy pomocy programu FWDN.
    pełna instrukcja w załączniku
    "1. W pierwszej kolejności ściągamy plik Goclever T76 GPS TV 4.0.4
    2. Wypakowujemy wszystko. W środku znajduję się program FWDN, sterowniki oraz plik bootloader.img
    3. Instalujemy sterowniki
    4. Włączamy program FWDN i dodajemy do listy plik bootloader.img
    5. Wyłączamy Tablet.
    6. Włączamy go ponownie trzymając jednocześnie przyciski VOL+ i WŁĄCZNIK i podpinamy kablem USB do komputera, puszczamy przyciski wtedy, kiedy komputer wykryje urządzenie(instalacja sterowników) lub program FWDN zacznie wykazywać łączność z tabletem.
    Podłaczyłem tablet do komputera porzez usb z kombinacją przycisków power i plus łącznie.
    7. Jeśli przeprowadziliśmy wszystko poprawnie, to FWDN powinien połączyć się z tabletem, o czym świadczyć będzie AKTYWNA KOLUMNA NAND Data po prawej.
    8. Teraz sprawdzamy, jaki mamy rozmiar „dysku”. Rozmiar ten widnieje po prawej pod nazwą NAND Data aktywnej kolumny.
    9. Znając ten rozmiar ściągamy FIRMWARE dostosowany do naszego Tabletu.
    - Goclever T76 GPS TV 4.0.4 NAND Data 7997440 KB
    - Goclever T76 GPS TV 4.0.4 NAND Data 7993344 KB
    10. Jeśli mamy już ściągnięty FIRMWARE, który pasuje rozmiarem do waszego tabletu zaczynamy właściwą AKTUALIZACJĘ lub UNBRICK
    11. Rozpakowujemy archiwum z FIRMWARE.
    12. Włączamy program FWDN i dodajemy do listy plik bootloader.img oraz Nand data.fai
    i tak dalej.

Program FWDN wykrył urządzenie aby wyświetlić rozmiar pamięci nand data program musiał sformatować ową pamięć.
    pamięć nand data okazała się rózna od obrazów moja ma okolo 3300000 KB

reasumując pamięć tabletu jest wyczyszczona program FWDW go widzi lecz na ekranie nic się nie uruchamia.

pamięć obrazów ma okolo 8 gb tyle co ma tablet wiec może program FWDN wykrywa tylko jedną partycję pamięci>
    1 Jak moge scalić pamięć z poziomu komputera aby obraz pasował
    lub
    2. Jak z poziomu komputera moge wegram CWM recorvery
    kub
    3. Może ktoś ma obrazy z moją wielkością nand data 3620848 kb

z góry dziękuje

już sobie poradziłem dziękuje
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    mapigerman
    Level 15  
    Witam,

braderos wrote:

już sobie poradziłem dziękuje

mam ten sam problem - moglbys podpowiedziec jak sobie poradziles, mam nadzieje, ze pomoze to nie tylko mi.

Pozdrawiam.
    braderos
    Level 10  
    Oczywiście już wyjaśniam

Pliki które będą nam potrzebne:

FWDN_V7_v2.22.exe , vtc drivers aplikacja i sterowniki do flaszowania link: (http://www.pandawillforum.com/soft/R...TV%20CX-01.rar)

OV_DUALDRIVRESoft.zip firmware z podobnego urządzenia link: (http://www.overmax.pl/data/upload/pr...DRIVRESoft.zip)
    lub moim zdaniem lepszy od chińskiego zamiennika jezyk PL link:
    (http://www6.zippyshare.com/v/15298883/file.html)

T76GPS_TV_1115.zip oryginalny firmware link: (http://download.goclever.net/serwis/...PS_TV_1115.zip)

1.Najpierw rozpakowujemy (ROM for android TV CX-01.rar) i tam znajdujemy aplikację FWDN_V7_v2.22.exe oraz sterowniki vtc drv.
    2.Instalujemy sterowniki vtc drivers a następnie podłaczamy tablet trzymając wciśnięty Vol+ aż system wykryje urzadzenie i dokończy instalację sterów.W menedzerze urządzeń powinno mieć nazwę Telechips Tcc892x vtc usb driver.
    3.Rozpakowujemy OV_DUALDRIVRESoft.zip i wyciągamy ze środka firmware 8g_new.img.( lub drugi podany .img)
    4.Następnie rozpakowujemy T76GPS_TV_1115.zip i wyciągamy ze środka bootloader.img.

5.Uruchamiamy program FWDN otwieramy sciezke do pliku 8g_new.img i bootloader.img i robimy add file.
    6.Następnie Podłączamy urzadzenie do komputera trzymając przycisk Vol+ w tablecie aż zaladuje sie pokazując nand data i mtd i teraz przystępujemy do instalacji wciskając przycisk Start.

Teraz czekamy na koniec instalacji az okienko mignie na zielono i pojawi sie napis download success.
    Odłączamy urządzenie od komputera i włączamy.

Teraz mamy system od overmax dual drive i dostęp do recovery. Oczywiście możemy zmienić na nasz oryginalny system.

Jeżeli po uruchomieniu android macie tylko jedną partycję to :
    uruchamiacie FWDN ładujecie wszystkie pliki co poprzednio
    naciskacie na pole nand data nastepnie pojawi się nowe okno.Nadaj w polu Partition Label nazwę Nand.
    Naciśnij z prawej strony na przycisk z trzema kropkami i następnie przycisk zapisz.Później na dole okna znajdziesz create image który naciskasz , następnie ok (nowy plik który stworzyłeś powinien pojawic sie razem z innymi) i na koniec przycisk Start. I to by było na tyle ,czekasz aż proces się zakończy.

odpalasz androida powinienies miec obie partycje.( druga partycja jest niezbedna dla np: nawigacji).
    Do rotowania polecam unlock root downloader http://www.unlockroot.com/download.html zrobisz nim roota i cofniesz go.
    mapigerman
    Level 15  
    Witam,

dzięki wielkie za dokładny opis.

Ja utknąłem w punkcie 7 instrukcji a mianowicie tablet łączył się ale nie chciał uaktywniać tego okienka NAND po prawej. Problem rozwiązałem ładując tylko bootloader i ustawiając format NAND. Po tym zabiegu przy ponownym podłączeniu uaktywnił się klawisz NAND i pokazał mi rozmiar pamięci. Dalej poszedłem według instrukcji od punktu 8.
    Tablet ożył.

Pytania - Po ożywieniu urządzenia oryginalnym softem android pokazuje ze ma 6.5Gb wolnej przestrzeni dla użytkownika na NAND - czy to znaczy, że pozostała cześć pamięci jest właśnie tą druga partycja? Kiedy powinienem widzieć 2 partycje - jak podlacze dzialajacy tablet do FWDN tak jakbym chcial znow wgrac firmware czy jakos inaczej? Masz możne jakiś zrzut ekranu jak to powinno wyglądać w FWDN?

Pozdrawiam.
    braderos
    Level 10  
    Tak aby uaktywnić nand data musisz wegrac bootloader wyciągnięty z oryginalnego roomu gocklever. Tylko oryginalny room powinien ci ustawić prawidłową drugą partycję

Pamięć sprawdzasz w tablecie ustawienia pamięć tam powinieneś mieć dwie partycje pamięć wewnętrzna około 1gb i drugą interial storage właśnie taką jaką wykryje ci bootloader w nand data
    Te romy com podałem lepiej radzą z dotykiem na ekranie lepsza kalibracja
    koniujbie
    Level 10  
    Linki które są nie działają. Czy jest możliwość aby ktoś ponownie je wrzucił? Tablet umarł a to moja jedyna nadzieja do przywrócenia go do życia :)
    magnatowe
    Level 1  
    Witam.
    Miałem problem z pobraniem pliku Goclever T76 GPS TV 4.0.4 NAND Data 7993344 KB.rar ze względu na limity na speedshare. Na szczęście jakimś cudem udało mi się go zassać.
    Postanowiłem wgrać go na inny hosting (bez limitów) ponieważ autor najwidoczniej już nie zagląda do tego tematu.
    Specjalnie dla potomnych:
    Spoiler:

P.S. Pomogłem? :D :D :D
    braderos
    Level 10  
    Problem rozwiazany