Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 407 2.0 HDI - szarpie

03 Mar 2014 15:58 5364 5
  • Poziom 7  
    Witam:)
    Mam problem z peugeot 407 2.0 hdi. Otóż problem wygląda tak:
    Podczas jazdy szarpie mi autem i podczas szarpnięcia spadają obroty jak by odcinał zapłon a ostatnio zdarzyło się, że zgasł całkiem a co najdziwniejsze to to, że po zgaśnięciu nie zapaliły się żadne kontrolki, a po cofnięciu kluczyka odpalił normalnie i można było jechać dalej i oczywiście dalej szarpał dodam ze to szarpanie to raz na jakiś czas się zdarza... Mechanik diagnosta powiedział, że to tempomat a że go nie używam to go wyłączy w komputerze. Czy to pomoże??? I czy to na pewno tempomat??

    Dodano po 24 [minuty]:

    Dodam, że faktycznie wyświetla mi się komunikat, że tempomat uszkodzony i na kompie diagnosty pokazuje, że awaria tempomatu, ograniczenie prędkości i coś tam jeszcze.
  • Poziom 11  
    Błąd uszkodzenia tempomatu powodowany jest prawdopodobnie przez czujnik pod pedałem gazu, a jaki masz przebieg? kiedy wymieniałeś filtry? i jaki stan jest FAP- jeśli go masz. Jest jeszcze zawór EGR który zapchany może powodować szarpanie.
  • Poziom 27  
    Może się zapowietrza? trzeba to sprawdzić. Czasami wystarczy wymienić uszczelkę w pokrywce od filtra, który uszczelnia połączenie z wężem.
  • Poziom 20  
    tacinek napisał:
    Dodam, że faktycznie wyświetla mi się komunikat, że tempomat uszkodzony i na kompie diagnosty pokazuje, że awaria tempomatu, ograniczenie prędkości i coś tam jeszcze.


    Ciśnienie na rampie sprawdzał? Test przelewowy wtryskiwaczy wykonaj.Czujnik wału i rozrządu sprawdź.
  • Poziom 7  
    Problem rozwiązany, czujnik położenia wału poszedł.
  • Poziom 8  
    jak do tego doszedłeś? mam podobne objawy... auto mi szarpie na 1,2,3 biegu w okolicach 1000-1600 obr a tak to normalnie śmiga, oprócz tego mam wrażenie że jest większe spalanie