Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosh Classixx 5 - Pralka pobiera wode bardzo krótkimi impulsami

Grzegorz Kosecki 03 Mar 2014 18:49 1278 4
  • #1 03 Mar 2014 18:49
    Grzegorz Kosecki
    Poziom 6  

Witam. Mam problem z pralką Bosh Classixx 5. Po ustawieniu wybranego programu zaczyna kręcić sie bęben w lewo/prawo, woda jest pobierana bardzo krótkimi impulsami trwającymi około jednej sekundy z przerwami około 20 sekundowymi. Problem zacząl się od momentu kiedy pralka nie wypompowała wody po zakończonym praniu. Sprawdziłem pompę po wymontowaniu - silnik kręci. Wymieniłem płytkę programatora (miałem starą w zapasie) sprawdziłem zawory elektromagnetyczne, wężyki, filter wszystko w dobrej kondycji, niestety po złożeniu wszystkiego problem pozostał. Prosze o radę

0 4
  • #2 03 Mar 2014 18:55
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 03 Mar 2014 20:01
    Grzegorz Kosecki
    Poziom 6  

Tak zawory otrzymuja napięcie 230V impulsowo jak napisałem w pytaniu. Cos takiego nie miało miejsca przed opisana awarią

0
  • #4 04 Mar 2014 22:32
    peter falk
    Specjalista AGD

Sprawdź grzałkę - możliwe, że ma przerwę.

0
  • #5 05 Mar 2014 07:32
    Grzegorz Kosecki
    Poziom 6  

Dzięki za podpowiedź. Niestety nie będę mógł sprawdzić ponieważ sąsiad kupił sobie nową pralkę a tej się pozbył. Mam pytania czy rezystancja grzałki ma wpływ na działanie karty programatora?. Ilośc wody dostarczanej w tych bardzo krótkich impulsach była praktycznie zerowa więc dlaczego wyłacznik hydrostatyczny zezwalał na obroty bębna jak w normalnym praniu. Pozdrawiam

0