Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renaul Master błąd esp jak i pr0blem ze zlokalizowaniem modułu ESP

03 Mar 2014 19:01 2790 2
  • Poziom 7  
    Renault Master 150dci 2008r 2500 silnik

Witam,
    mam problem z którym nawet aso nie bardzo daje radę... żądając cenę zaporową w wysokości 3tys zł.
    Mianowicie chodzi o sterownik ESP. Mam z nim same problemy, komputer wyrzuca błędy takie jak:
    -brak sygn z czujnika 2 funkcyjnego w sieci multipleks.
    -nieprawidłowe inf. z sieci multipleksowej
    -info multipleks zespół czujnika
    -czujnik zestawu wskazników
    -czujnik kąta skrętu kierownicy
    (kasowan ale wszyskie wracają oprócz czujnika kierownicy)- każde kasowanie na Clipie 130zł ;/
    dodam iż samochód działał w porządku i pewnego razu przy hamowaniu (standardowym) zapaliły się kontrolki Serv i ESP i tak zostało.
    Ja jaki i Aso mamy problem z odnalezieniem tego czujnika.
    Czy ktoś miał taki przypadek? albo czy ktoś wie choć gdzie znajduje się ten czujnik. Byłbym bardzo wdzięczy za pomoc.
    Dodam iż samochód to Renault Master 150dci 2008r 2500cm3
  • Poziom 3  
    WITAM

Dołączę się do tematu.....mianowicie
    Master 3 167 km bi turbo....komunikat na desce sprawdź ESP
    wszystko inne jak opisane w poście wyżej nie da się kodować . po zakodowaniu jakiś czas jest dobrze później znów komunikat na desce i błędy w silniku 4 wtryski obwód zwarty lub otwarty jak mu się chce tak wyskoczy.
    Błędy multipleksu .. brak możliwości zakodowania START / STOP . System ECO nie działa.
    Kasujemy błędy jest dzień dobrze.
    Wtryski nowe, kable zrobione gdzie szukać ?
    Jeśli chodzi o Mastera 2 2.5 to czujnik ESP jest pod fotelem kierowcy. mała puszka chyba 5 kabli.
    W Lagunach przerabiałem ten problem, zawsze kończyło się wymiana tego czujnika.
    Adaptacje clipem
    Pozdrawiam