Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf xf105 410 2009 - Układ wydechowy- ostrzeżenie

03 Mar 2014 21:51 4971 5
  • Poziom 9  
    Jest to nasz 1 ciągnik siodłowy euro 5 . Dziś w pierwszej trasie pod pełnym ładunkiem w pagórkowatym terenie zapalił się komunikat o układ wydechowy ostrzeżenie. Podczas jazdy z pustą naczepą nic się nie pali. Podjedziemy do serwisu w celu weryfikacji błędu.

Dodano po 1 [godziny] 58 [minuty]:

Trochę poczytałem prosiłbym o wysłanie schematu budowy systemu adblue w daf xf 105 . Umiejscowienia czujników, filtrów, wtryskiwacza. Jakie filtry i gdzie się znajdują w tym systemie. Jak często je wymieniać Mój ciągnik jest w wersji z dwoma zbiornikami paliwa.
  • Poziom 31  
    Witam.
    Zrób diagnostykę, odczytaj błędy, podaj tu (pełne), a pomyślimy co może być przyczyną.
  • Poziom 9  
    auto było na komputerze w serwisie powiedzieli ze bardzo dużo błędów ogólnie czujnika temperatury spalin nie pamiętam którego czy za czy przed katalizatorem. pokasowali i jak sie zapali to kazali przyjechać jeszcze raz wtedy będą wiedzieć na 100%. Kierowca mówił mi że już trasie zapalił mu się komunikat. Daf po pierwszym tankowaniu wyszedł 36,17l/1ookm więc trochę dużo. Czy ten błąd może być powodem większego spalania. Zapala się tylko pod pełnym ładunkiem do od 15do 30 minut.
  • Specjalista - DAF Trucks
    niekoniecznie.wszystko zalezy od tego jaki blád powoduje ostrzezenia na desce
  • Poziom 9  
    problem został rozwiązany wymiana czujnika NOX przed katalizatorem. Ale niestety daf swojego spalania nie zmienił wychodzi w granicach 36l/100km fakt że na trasę 600 km ma jakieś tylko 100km na pusto a 500 km 24T85 380. Ale mamy w firmie CF 380 euro 3 przebieg pod 700tys manual z 2006 on na takich samych trasach nie łapie się max 33 l/100km. Xf ma nie całe 400tys i jestem zawiedziony jego ekonomia. Co sprawdzić w pierwszej kolejności??
  • Poziom 12  
    Temat rzeka. Najlepiej poczytaj posty (jest ich sporo) na elektrodzie,a jeśli wszystko sprawdzisz, pisz i się zastanowimy co dalej... Pozdrawiam.