Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technikum łączności kraków kierunek informatyka

MateuszNH 03 Mar 2014 21:20 5940 12
  • #1 03 Mar 2014 21:20
    MateuszNH
    Poziom 5  

Witam, zbliża się czas wyboru szkół i ta właśnie mnie najbardziej zaintrygowała. Niestety nie wiem jak wygląda sprawa punktacji w tym roku ( w faq jest napisane że średnio 130 ale rok temu wymagali ponad 150, a tyle raczej nie zdobęde), w dodatku problemem może być to że mam godzinę dojazdu. Czy ktoś może jakoś odpowiedzieć mi na te pytania i jak sprawa wygląda w tej szkole? Jak mieszkam w nowej hucie(czyli defakto kraków) to internat nie jest możliwy?) Byłbym wdzięczny za absolutnie "KAŻDĄ" informacje :)

• #2 03 Mar 2014 23:52
    mi14chal
    Poziom 27  

Jeżeli masz godzinę dojazdu to nie dostaniesz miejsca w internacie. Po drugie mieszkasz w Krakowie to tym bardziej. Na internat nie licz. Ludzie którzy chodzą do szkoły mają dużo dłuższy dojazd i się do internatu nie dostali. A co do progu to zależy od roku, no i zazwyczaj się tak kręci w okół tego co napisałeś.

• #3 04 Mar 2014 07:17
    MateuszNH
    Poziom 5  

Tak myślałem że nie dostanę do, ale jak to jest z tym uciekaniem ze szkoły ( bo słyszałem że są takie sytuacje, że wielu uczniów nie daje rady) i dopuszczanie np do matury, bo podejrzewam że skoro mają tak dobre wyniki to raczej najsłabszych nie dopuszczają :/

• #4 04 Mar 2014 11:15
    mi14chal
    Poziom 27  

No jak nic nie będziesz robić w klasie maturalnej to dostaniesz jeden na koniec roku i tyle. A jak się nie lubisz uczyć bo tak to wynika z twojej wypowiedzi to idź tam gdzie jest niski poziom i nie trzeba się uczyć.

• #5 04 Mar 2014 22:49
    MateuszNH
    Poziom 5  

Nie o to chodzi, źle odebrałeś moją wypowiedź(w sumie to rzeczywiście nie lubię się uczyć ale np matematykę i fizykę bardzo lubię i tego pierwszego się uczę w domu codziennie min godzinę, a komputer używam przez większość wolnego czasu, podoba mi się informatyka, ale w gimnazjum coś takiego nie istnieje bo to jest bardziej obsługiwanie komputera a nie informatyka więc nie wiem jak to wygląda, poza przejrzeniem jakiejś książki o podstawach) po prostu moja mama uczy matematyki w liceum (od 100 punktów chyba) i tam trafia ktoś z technikum łączności z samymi jedynkami z matematyki i jest w stanie spokojnie w tym liceum zrobić 4(przeniósł się do klasy humanistycznej ze wstrętu), po prostu mam obawy ile uczących się tam osób przystępuje do matury itp. Dlatego temat ma na celu zebranie jak najwięcej informacji o tej szkole, ponieważ jest u mnie na pierwszym priorytecie, ale nie mam pojęcia jak tam wszystko wygląda, i tylko mniej więcej wiem gdzie jest. wybiorę się na dzień otwarty, a póki co chcę się dowiedzieć czegoś na tym forum :)

• #6 04 Mar 2014 23:26
    mi14chal
    Poziom 27  

Poziom jest wysoki. Matematyka na poziomie rozszerzonym, nie wiem jak inne przedmioty bo nie dawno była zmiana podstawy programowej. Wejdź na stronę szkoły i tam sobie popatrz na plany ile masz godzin danego przedmiotu.

MateuszNH napisał:
    trafia ktoś z technikum łączności z samymi jedynkami z matematyki i jest w stanie spokojnie w tym liceum zrobić 4(przeniósł się do klasy humanistycznej ze wstrętu)

No porównywanie matematyki poziom rozszerzony w zsł a w liceum poziom podstawowy bo profil humanistyczny jest to co się dziwić.

MateuszNH napisał:
    po prostu mam obawy ile uczących się tam osób przystępuje do matury itp.

No i co to zmieni ile osób przystępuje jak Ty się nie będziesz uczył i miał same jedynki to nie przystąpisz do matury. To od Ciebie będzie zależeć czy przystąpisz, a nie od kolegów/koleżanek. Powinieneś się kierować zdawalnością matur która w tej szkole jest bardzo duża.

• #7 04 Mar 2014 23:48
    MateuszNH
    Poziom 5  

Dzięki za nakierowanie jeśli chodzi o tą majce i maturę. Ta matura mnie troszkę martwi, bo jakieś ploty były że dopuszczają tylko mały procent tych najlepszych,(do tej pory nie wykazałem takich ambicji) nie wiem czy jest to prawda ale coś mi się nie wydaje.

• #8 05 Mar 2014 10:36
    mi14chal
    Poziom 27  

Pierwsze słyszę, no ale tak to jest wierzyć w plotki.

• #9 10 Mar 2014 12:24
    vatixxx
    Poziom 8  

Chodzę do ZSŁ chodź mam dojazdu ok.1,5h(30 km od Krakowa). Szkoła ma bardzo wysoki poziom widać po wynikach Matur. A ja jako pierwszoklasista mogę ci powiedzieć że jest dość ciężko zwłaszcza z Matematyki, ale wystarczy trochę systematyki. Ale zawód to odradzam Informatyka(Nauczyciele większości przedmiotów traktują ich jak dzieci specjalnej troski). Trudniej się dostać na Informatyka, ale łatwiej utrzymać. Wybierając zawód Elektronik/Teleinformatyk masz rozszerzoną Matme/Fizykę a na Infie Matematykę /Informatykę. Ponadto na innych kierunkach nauczysz się pracy na sprzęcie do obróbki ręcznej(Informatycy nie mają takiej frajdy), a z doświadczenia wiem że właśnie one są najciekawsze :D

Jak masz jakieś pytania dotyczące szkoły pisz na PW :D

• #10 12 Mar 2014 19:26
    mopsiok
    Poziom 14  

A tam, gadanie. Aktualnie jestem w trzeciej klasie na teleinformatyku i wcale nie jest tak trudno. Nawet się jedna osoba wypisała bo było za słabo :D. Dużo zależy od tego na jakich nauczycieli trafisz... Abstrahując od poziomu, na pewno jest to lepszy wybór niż jakaś byle jaka szkoła z progiem 60 punktów. Oczywiście jeśli faktycznie się tym interesujesz i masz ku temu predyspozycje. A jak nie spałeś na lekcjach w gimnazjum, to trochę systematyczności i matmę można spokojnie ogarnąć. Sporo materiału i tak się powtarza.

Jeśli myślałeś już nad teleinformatyką, to może warto w tę stronę uderzyć - próg jest trochę niższy niż na informatyce, a po tym kierunku będziesz miał jakąś tam wiedzę zarówno z informatyki, jak i telekomunikacji i elektroniki: łatwiej się potem ewentualnie przebranżowić. Są też studia teleinformatyczne na AGH.
    Jeśli interesuje Cię matma, ale nie lubisz się uczyć, to właśnie bardzo dobrze. Tacy ludzie w tej szkole mają najłatwiej :). W tym zawodzie potrzeba umysłów ścisłych, a to co naprawdę ważne trzeba zrozumieć, a nie nauczyć się na pamięć.

• #11 12 Mar 2014 22:26
    vatixxx
    Poziom 8  

W waszej podstawie programowej faktycznie duzo sie powtarza, lecz niestety od rocznika 1996 zmieniła się podstawa i ja lece cały czas z nowym materiałem. Ale sam mówiłem to samo trochę systematyki wystarczy :)

• #12 13 Mar 2014 10:09
    mopsiok
    Poziom 14  

Mam kolegę który idzie nową podstawą i naprawdę nie macie na co narzekać, rzeczywiście uczycie się tego zawodu już od pierwszej klasy. :) Także zapraszam Autora do tej szkoły, bo od rocznika '96 jest tu zupełnie inny poziom nauczania.

• #13 12 Mar 2015 18:07
    darekj19
    Poziom 5  

Lepiej idz do zespół szkół nr 1 w Krakowie tam jest na technik informatyk albo jakieś innej szkoły co jest technik informatyk .

Dodano po 1 [minuty]:

Lepiej idz do zespół szkół nr 1 w Krakowie tam jest na technik informatyk .

Dodano po 34 [sekundy]:

Lepiej idz do zespół szkół nr 1 w Krakowie tam jest na technik informatyk .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME