Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyłącznik z opóźnieniem 12V do czujników parkowania

age007 03 Mar 2014 23:52 2883 0
 • #1
  age007
  Level 2  
  Witam, mam taki problem;
  Mianowicie planuję montaż czujników parkowania z przodu i z tyłu samochodu i chciałbym aby aktywacja zarówno przednich jak i tylnych odbywała się na 2 sposoby:
  1. Za pomocą włączenia biegu wstecznego
  2. Za pomocą przycisku
  Dla uproszczenia całości, zdecydowałem się nie rozdzielać czujników na przód i tył pod względem zasilania. Wszystkie niżej opisane funkcje działają jednocześnie na przednią i tylną parę czujników.
  W związku z tym, wyłącznik czasowy musiałby działać wg takiej zasady:

  Wyłącznik z opóźnieniem 12V do czujników parkowania  Edit  1. Po włączeniu biegu wstecznego (1) zostaje podane napięcie do czujników przód i tył (7) i trwa ono cały czas do póki włączony jest bieg, oraz 30sek. po jego wyłączeniu.
  2. W przypadku włączenia czujników (7) przyciskiem (4) (przy założeniu że bieg wsteczny jest wyłączony) napięcie do czujników podawane jest jeszcze przez 30 sek. Ponowne naciśnięcie przycisku (4) w trakcie trwania odliczania czasu - wyłącza czujniki (7)
  4. Naciśnięcie przycisku (4) w momencie gdy czujniki (7) są włączone za pomocą biegu wstecznego (1) i jest zamknięty obwód, nie powoduje ich wyłączenia (brak jakiejkolwiek reakcji)
  5. Naciśnięcie przycisku (4) w momencie gdy czujniki (7) były włączone za pomocą biegu wstecznego (1), a następnie bieg został wyłączony i trwa odliczanie, powoduje ich wyłączenie.

  Bardzo proszę o informację, czy można zastosować tu jakiś gotowy moduł, czy raczej trzeba wykonać samemu.
  Dobrze byłoby, gdyby miał możliwość regulacji czasu opóźnienia.

  Dziękuje i pozdrawiam