Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Fiesta 1993r, 1,3 benzyna - Spuszczenie hamulca recznego-jedno kolo zablok.

04 Mar 2014 09:00 1911 9
  • Level 7  
    Witam,

Mam kolejny problem w swojej fieście, mianowicie jedno dnia jak jeździłem czułem pewien opór na dźwigni hamulca ręcznego (standard, parkowanie reczny itp.)
    No ale wracałem do domu, ręczny normalnie puścił, koła się kręciły. Niestety samochód stał przez 2 dni pod domem (w nocy delikatne mrozy) dzisiaj wsiadam, chciałem jechać puściłem ręczny, wrzuciłem wsteczny i zacząłem cofać ale po przejechaniu 1-2m poczułem blokowanie na tylnym lewym kole. Podjechalem do przodu, kolejna próba i znów to samo. Podjechałem ponownie na miejsce gdzie stałem, chciałem zahamować i poczułem dziwny opór na pedale hamulca.
    Może ktoś poradzić co to może być, i jak rozwiązać ten problem?
    Pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 26  
    oskarzap wrote:

Może ktoś poradzić co to może być, i jak rozwiązać ten problem?

Zdejmij bębny i zobacz, co się zapiekło, czy rozpierak ręcznego odbija, czy się wkładka cierna od szczęki nie odkleiła itd...
  • Helpful post
    Level 37  
    W autku z 1993 roku ja bym sprawdził wszystkie zaciski, przewody itd (a przy okazji jak samochód na podnośniku warto obejrzeć resztę) i wtedy bym jeździł spokojnie, przecież z opisu wynika, że ty nie masz o tym zielonego pojęcia, podjedź do warsztatu i niech to ktoś kumaty sprawdzi, nie kosztuje to wiele a nie chciał bym abyś ty mi wjechał w kufer....
  • Level 7  
    No ja rozumiem że odstawienie do mechanika to obowiązek, auto hamuje, na dużej prędkości nie moge nim jechać bo te hamulce mogą być zdradliwe. Ale chodzi mi ogólnie o przyczynę tej awarii. Jakie mogą być tego koszta? wymienilbym od razu wszystkie klocki hamulcowe dla bezpieczeństwa.
  • Helpful post
    Level 34  
    Linka od ręcznego złapała, najlepiej wymienić, przy okazji zdjąć bębny i przejrzeć szczęki.
  • Level 7  
    Rozumiem, ale czy mogę spróbować to jakoś zrobić, żeby dojechać chociaż do mechanika? Puściłem mu ręczny, zostawiłem auto na biegu, stoi pod domem, może coś się uda zrobić, żeby dojechać nim spokojnie do warsztatu?
    A czy efektem tego, że ta linka złapała jest też to, że pedał hamulca stawia opór?
  • Helpful post
    Level 34  
    Zdejmij koło , obstukaj bęben hamulcowy , jak nie puści trzeba rozbierać , tak jak
    kolega wyżej pisał mogły rozkleić się okładziny.
  • Level 7  
    Ok rozumiem, spróbuję szczęścia, teraz już nie będę zaciągał ręcznego na mrozach bo widać jakie są tego efekty. Kupa roboty przede mną widzę.
  • Helpful post
    Level 14  
    Obstawiam zapieczoną linkę, lub syf na prowadnicach okładzin, albo sprężyna puściła.
  • Level 7  
    Reczny puscil, autko jutro jedzie do mechanika :) pozdrawiam