Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki CD lub BD do zestawu stereo ROTEL'a i Tannoy Mercury M3

bols86 04 Mar 2014 10:19 1665 6
  • #1 04 Mar 2014 10:19
    bols86
    Poziom 9  

Witam wszystkich serdecznie, mam problem z doborem odtwarzacza płyt CD do mojego zestawu stereo. Ostatniego czasu chodzi za mną wymiana odtwarzacza DVD Yamahy S530 na jakiś odtwarzacz BD lub CD. Stawiam sobie za i przeciw i nie wiem na co się zdecydować. Czy rzeczywiście taki śmiertelnik jak ja odczuje różnice w odsłuchu na odtwarzaczu CD ROTEL 965BX a BD Pioneer BDP-160K?. Wszyscy mówią, że do muzyki to tylko CD, ale czy to czasem nie jest bardziej placebo w stylu "nie słyszę trzeciego rzędu skrzypiec?". Taki BD pozwoliłby mi również na odtwarzanie koncertów i plików FLAC, ale dużo ludzi twierdzi że ma on kiepski DAC i mogę być zawiedziony jakością dźwięku. Co byście zrobili na moim miejscu?.

0 6
  • #2 05 Mar 2014 13:52
    k52
    Poziom 32  

Pioneer BDP-160K robi akurat odtwarzacze dvd i blu z naprawdę niezłym torem audio. Gdyby chodziło o jakąś koreańską markę byłoby bardzo słychać, i to nie placebo , bardzo słyszalne rozmycie dźwięków, gorsze pasmo i głębia . Wystarczy wpiąć dvd i odtwarzacz cd do wzmacniacza puścić jednocześnie 2 kopie płyty - tylko głuchy nie usłyszy :D .
    W średnim zestawie, ze średnimi kolumnami pioneer bdp z dobrym kabelkiem jest niezły . Z drugiej strony wolałbym używane CD za 200zł, a bdp zostawić dla filmów .
    Pozdrawiam.

0
  • #3 05 Mar 2014 14:33
    bols86
    Poziom 9  

K52 widzę że znowu chcesz mi dobrze doradzić:). Hmm a jak myślisz, gdy puszczę płytę zapisaną w 24 bitach na CD w odtwarzaczu CD Rotela a drugą zapisaną w formacie FLAC na BR to usłyszę różnicę?. Ponoć gęste pliki typu FLAC brzmią dużo lepiej od płyt CD, nie wiem ile w tym prawdy;). Co do zakupu i CD i BR to odpada ze względu na niewystarczającą powierzchnie przy TV:(. Reasumując mój zestaw (Rotel 921 + Tannoy Mercury M3) w połączeniu z Pioneerkiem zagra zadowalająca tak?:).

ps. ciężko znaleźć odtwarzacz CD za kwotę 200 zł, Rotelowskie chodzą po 400-600 zł.

0
  • #4 05 Mar 2014 16:09
    k52
    Poziom 32  

Oooo miło przywitać ponownie :)
    Co do flaców to wołowe, a na poważnie przyjmijmy że FLAC grają tak samo jak CD .
    Faktycznie CD rotela za 200zł nie kupisz (myślałem o innych starociach, ale fakt szkoda mieszać).
    Ale skoro tak, to nowy Pioneer BDP-160 będzie naprawdę dobrym rozwiązaniem, przy okazji poza zwykłym CD przeczyta sporo formatów więcej, łącznie z dobrym filmem. Ma funkcję sound retriver to poprawy brzmienia skompresowanych i nie tylko formatów .
    Przypadkowe dvd typu LG, Manta do odtwarzania audio, na pewno odradzam .

0
  • #5 05 Mar 2014 18:38
    bols86
    Poziom 9  

Witam serdecznie:). Dzięki a informację, a możesz mi powiedzieć jeszcze co sądzisz o takim Samsungu http://allegro.pl/blu-ray-samsung-bd-c6900-wi-fi-super-stan-i4030196449.html . Jest on używany ale ma bardziej rozbudowane zaplecze multimedialne, ten pioneer poza odtwarzaniem filmów mkv i "flaków wołowych" nie ma w sumie niczego. Mój TV nie posiada tych funkcji i czasami mi ich brakuje, ach skoro już bierzesz udział w dyskusji to podeślę coś jeszcze;). Cena jest duzo wyższa, ale ponoć niezły sprzęcik i posiada przetworniki cyfrowo-analogowe firmy TI Burr-Brown http://allegro.pl/new-design-blu-ray-3d-philips-bdp9600-wi-fi-dlna-i3993822646.html warto dopłacać?, czy może nie wymyślać i brać pioneerka a w przyszłości wymienić ewentualnie TV na taki fukcjami Smart?.

0
  • #6 06 Mar 2014 12:24
    k52
    Poziom 32  

Samsung robi zaj***te tv i funkcje smart chodzą mi wyśmienicie, polecam teraz mam w sypialni nowego i kolejnego już samsunga F5300. Natomiast co do strony mechanicznej tych urządzeń, części ruchomych itp. mam złe doświadczenia. Odtwarzacza blu czy dvd używanego nie kupiłbym za 50zł-ryzyko duże , nie wiesz czy oglądał sprzedający 10 filmów dziennie, czy raz na tydzień, a ich lasery są mniej trwałe niż w klasycznych odtwarzaczach CD. Bluray to dużo delikatnych części w tym ruchomych,to nie pancerny wzmacniacz, czy proste kolumny. Kupując nowy wiesz co masz i dbasz, jak się zepsuje, a najczęściej jak coś wychodzi to w pierwszych msc użytkowania masz gwarancję i spokój .

0
  • #7 06 Mar 2014 13:48
    bols86
    Poziom 9  

Nie wiem czemu ale jak patrze na wykonanie pioneera to mam wrażenie że spośród tych wszystkich BD playerów on ma chyba najlepszą sekcję audio, ale to tylko moje domysły i nie poparte tak naprawdę niczym. Nie no masz rację, nie ma co kombinować z używanymi;). Chłopaki na innym forum doradzili mi jeszcze http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray/sony-bdp-s790b.bhtml?from=ceneo&p=649.00&cr=0 ale sam nie wiem, wygląda on jak typowy LG.

0