Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klimatyzator DeLonghi CKP 30EB w bloku.

annnis 04 Mar 2014 11:29 1881 3
    annnis
    Level 2  
    Witam,
    mam zamiar zamontować klimatyzator DeLonghi CKP 30EB - poziom hałasu 32-36 dB(A) w wieżowcu na 8 piętrze.
    Wiem, że lepiej postarać się o zgodę administracji budynku, to już złożyłam i czekam na odpowiedź, ale z tego co wiem, to wydadzą pozytywną opinię. Proszę o podpowiedź czy poziom hałasu będzie bardzo uciążliwy? Chodzi mi głównie o sąsiadów, których mam wścibskich i jeśli oni czegoś nie mają, to ty też nie masz prawa mieć - wiecie o co chodzi. :) Czy w/w dB nie przekraczają normy hałasu?

Pozdrawiam, @annnis i dziękuję za odpowiedzi.:)
    janek1815
    Level 38  
    To zależy jak dla mnie taki szum mi nie przeszkada sasiadom również nie. Jednak jeśli są tacy zazdrośni to zawsze może być problem. Dojdziecie do porozumienia ewentualnie sąsiedzi w upalne dni będą Twoimi gośćmi. Jeśli administracja wyda pozytywną opinię to nie przejmował bym się za bardzo tymi 32dB.
    Zbig30
    Level 14  
    Cześć,

Obawiam się, że podane parametry dotyczą jednostki wewnętrznej i są związane z Twoim komfortem przebywania w pomieszczeniu, Sprawdź w katalogu/dokumentacji na którym biegu wentylatora [zazwyczaj 3 prędkości nawiewu czasami dodatkowo tryb nocny – bardziej cichy].
    Wartości hałasu dla jednostki zewnętrznej sa zazwyczaj większe i to właśnie jednostka zewnętrzna może stanowić jakąś uciążliwość dla otoczenia.

Zakładam jednak, że to klimatyzator o małej mocy chłodniczej [jakiej?, 3kW?] skoro do bloku i zapewne inwerter więc on też trochę inaczej pracuje bo potem sprężarka „schodzi” z obrotami – tego możesz zawsze używać jako swojego argumentu.