Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator DeLonghi CKP 30EB w bloku.

04 Mar 2014 11:29 1758 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam zamiar zamontować klimatyzator DeLonghi CKP 30EB - poziom hałasu 32-36 dB(A) w wieżowcu na 8 piętrze.
    Wiem, że lepiej postarać się o zgodę administracji budynku, to już złożyłam i czekam na odpowiedź, ale z tego co wiem, to wydadzą pozytywną opinię. Proszę o podpowiedź czy poziom hałasu będzie bardzo uciążliwy? Chodzi mi głównie o sąsiadów, których mam wścibskich i jeśli oni czegoś nie mają, to ty też nie masz prawa mieć - wiecie o co chodzi. :) Czy w/w dB nie przekraczają normy hałasu?

Pozdrawiam, @annnis i dziękuję za odpowiedzi.:)
  • Poziom 38  
    To zależy jak dla mnie taki szum mi nie przeszkada sasiadom również nie. Jednak jeśli są tacy zazdrośni to zawsze może być problem. Dojdziecie do porozumienia ewentualnie sąsiedzi w upalne dni będą Twoimi gośćmi. Jeśli administracja wyda pozytywną opinię to nie przejmował bym się za bardzo tymi 32dB.
  • Poziom 14  
    Cześć,

Obawiam się, że podane parametry dotyczą jednostki wewnętrznej i są związane z Twoim komfortem przebywania w pomieszczeniu, Sprawdź w katalogu/dokumentacji na którym biegu wentylatora [zazwyczaj 3 prędkości nawiewu czasami dodatkowo tryb nocny – bardziej cichy].
    Wartości hałasu dla jednostki zewnętrznej sa zazwyczaj większe i to właśnie jednostka zewnętrzna może stanowić jakąś uciążliwość dla otoczenia.

Zakładam jednak, że to klimatyzator o małej mocy chłodniczej [jakiej?, 3kW?] skoro do bloku i zapewne inwerter więc on też trochę inaczej pracuje bo potem sprężarka „schodzi” z obrotami – tego możesz zawsze używać jako swojego argumentu.