Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung clp 315 lub ml 2160 - Czy papier foto uszkodzi?

jacekbed 04 Mar 2014 13:27 954 3
  • #1 04 Mar 2014 13:27
    jacekbed
    Poziom 6  

Mam papier fotograficzny błyszczący, do drukarek atramentowych, gramatura 280g, i potrzebuję wydrukować sporadycznie jakieś małe zdjęcie na takim papierze. Wiem że jakość zdjęć z drukarek wymienionych w tytule- nie powala na kolana, ale i tak mi na niej za bardzo nie zależy, interesuje mnie natomiast czy taki papier nie uszkodzi mi drukarki bo jest za gruby no i jest do atramentówki. Proszę o opinie osób które drukowały cokolwiek na podobnym papierze, na którejś z tych drukarek.

0 3
  • #2 04 Mar 2014 14:10
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Nie proponowałbym skorzystać z druku takim papierze ... Nie chodzi tu bynajmniej o jego grubość tylko o warstwę absorbującą atrament. Obawiam sie że może ona pooklejać utrwalacz i doprowadzić do jego uszkodzenia . Są papiery foto dla laserówek ale jakość wydruku na nich nie dorówna dobrej atramentówce :)

C.

0
  • #3 04 Mar 2014 14:53
    jacekbed
    Poziom 6  

Dziękuję za odpowiedź, właśnie o czymś podobnym gdzieś czytałem ale myślałem że może to nie prawda. A czy na papierze wizytówkowym o gramaturze 230g można bez obaw drukować? ( nie pytam tu również o jakość tylko czy nie zaszkodzi drukarce laserowej?

0
  • #4 04 Mar 2014 18:35
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Powinny dac radę . Pamiętaj tylko żeby ustawić papier na gruby w sterowniku bo jeżeli będzie jako zwykły to wydruk sie będzie rozmazywal .

C.

0