Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung clp 315 lub ml 2160 - Czy papier foto uszkodzi?

jacekbed 04 Mar 2014 13:27 1260 3
 • #1
  jacekbed
  Level 8  
  Mam papier fotograficzny błyszczący, do drukarek atramentowych, gramatura 280g, i potrzebuję wydrukować sporadycznie jakieś małe zdjęcie na takim papierze. Wiem że jakość zdjęć z drukarek wymienionych w tytule- nie powala na kolana, ale i tak mi na niej za bardzo nie zależy, interesuje mnie natomiast czy taki papier nie uszkodzi mi drukarki bo jest za gruby no i jest do atramentówki. Proszę o opinie osób które drukowały cokolwiek na podobnym papierze, na którejś z tych drukarek.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Nie proponowałbym skorzystać z druku takim papierze ... Nie chodzi tu bynajmniej o jego grubość tylko o warstwę absorbującą atrament. Obawiam sie że może ona pooklejać utrwalacz i doprowadzić do jego uszkodzenia . Są papiery foto dla laserówek ale jakość wydruku na nich nie dorówna dobrej atramentówce :)

  C.
 • #3
  jacekbed
  Level 8  
  Dziękuję za odpowiedź, właśnie o czymś podobnym gdzieś czytałem ale myślałem że może to nie prawda. A czy na papierze wizytówkowym o gramaturze 230g można bez obaw drukować? ( nie pytam tu również o jakość tylko czy nie zaszkodzi drukarce laserowej?
 • #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  Powinny dac radę . Pamiętaj tylko żeby ustawić papier na gruby w sterowniku bo jeżeli będzie jako zwykły to wydruk sie będzie rozmazywal .

  C.