Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki router do firmy z monitoringiem stron www

04 Mar 2014 13:35 1539 5
 • Poziom 9  
  Witam,

  Poszukuję routera do firmy potrafiącym wykonać listę odwiedzanych stron internetowych przez użytkowników sieci. Niestety nic konkretnego nie mogę znaleźć. D-Link proponuje jakieś mydlink, ale tam lista stron mieści się w chmurze, a wolałbym aby takie dane nie wychodziły poza mury firmy.
  Ponadto router powinien radzić sobie z siecią ok. 60 komputerów, posiadać SDHCP, możliwość blokowania dostępu do internetu dla MAC lub IP (ale to chyba już większość routerów umożliwia).
  Bardzo proszę o odpowiedź jaki sprzęt taką usługę umożliwia i naprawdę nie chcę stawiać Linksys-a z Tomato, Linuksa z squid-em itp. Zależy mi na gotowym rozwiązaniu sprzętowym. Zapis może być na jakieś urządzenie USB albo HDD albo nawet serwer w sieci lokalnej z Sambą albo FTP albo cokolwiek innego lokalnego.
  Dla moralistów : użytkownicy sieci są już powiadomieni o rejestracji odwiedzanych stron.

  Pozdrawiam
  Wal10
 • Sklep ECSYSTEM
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Prosto nie będzie, ale na mikrotik'u się da.
 • Sklep ECSYSTEM
 • Poziom 19  
  Jeżeli chcesz gotowca, który to potrafi, to możesz popatrzyć na:
  -Checkpoint Seria 1100
  -Dell SonicWall
  -Cisco ASA CX

  Jeden i drugi potrafi filtrować www, prowadzić logi itd.

  Dużo ciekawszym rozwiązaniem jest typowy system do filtrowania treści np. Websense, ale to już inny poziom cenowy.

  Co do moralistów: Pracownik powinien zdawać sobie sprawę z tego, że korzysta z firmowego sprzętu, w firmowej sieci i jego aktywność może być monitorowana. Dla większości przedsiębiorców to dalej temat równie abstrakcyjny jak baza na Marsie, ale powoli wchodzi do codzienności sieciach korporacyjnych i urzędowych.
 • Poziom 43  
  bresio napisał:
  Co do moralistów: Pracownik powinien zdawać sobie sprawę z tego, że korzysta z firmowego sprzętu, w firmowej sieci i jego aktywność może być monitorowana.
  Racja, ale pracownik powinien być o tym poinformowany na piśmie, najlepiej stosownym regulaminem. I w szanujących się firmach tak jest.

  wal10 napisał:
  Zależy mi na gotowym rozwiązaniu sprzętowym.
  Polecam zainteresować się Draytekiem. Na stronie producenta są symulatory softu więc można sobie samodzielnie mniej więcej sprawdzić, czy funkcjonalność będzie wystarczająca.
 • Poziom 19  
  To jasne, że powinien być o tym poinformowany, mało tego powinien podpisać się pod regulaminem, w którym się go o tym informuje.
  Zwykle w korporacji dostaje się do podpisania regulamin, który ma ze 30 stron + polityka bezpieczeństwa (informacji), która ma kolejnych 100.
  Nie ten wątek.
 • Poziom 9  
  Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.

  W końcu zakupiliśmy MikroTika, który jednak radzi sobie z tym problemem tak sobie. Przy wymianie sprzętu będzie trzeba pomyśleć jednak o czymś innym tak jak podpowiadał Bresio lub Jurek.Adam.