Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a6 c5 2.4 arj - Szarpie podczas przyśpieszania

04 Mar 2014 16:25 6198 9
  • Poziom 10  
    Witam mam auto jak w tytule i podczas przyśpieszania szarpie najbardziej to jest dokuczliwe na lpg ale też i na benzynie . Po podłączeniu vaga wyskoczyły 3 błędy 18018 uszkodzone końcówki mocy sterownika silnika, 18012 uszkodzony sterownik i błąd 17972 za niskie napięcie przepustnicy czy to oznacza kategorycznie że trzeba szukać innego sterownika czy może czymś innym jest to spowodowane.
  • Moderator Samochody
    Pasowały by potwierdzić te błędy pomiarami.
  • Poziom 10  
    O jakie konkretnie pomiary chodzi?
  • Moderator Samochody
    Zasilania do sterownika silnika wszystkie bym sprawdził, i napięcie na przepustnicy.
  • Poziom 10  
    Tylko czy samodzielnie jest to wykonalne bo jak zlecę to mechanikowi to pewnie zainkasuje tyle co używany komputer a i tak trzeba będzie do niego zajechać żeby go zadaptował
  • Moderator Samochody
    Nie wiem na ile sięgasz wiedza, i czy sam to sprawdzisz.
    Zapewne musisz znać zasadę działania i wartości jakie ma mieć przepustnica, i koniecznie musisz wiedzieć gdzie na sterownik przychodzą napięcia.

Jak kupisz nowy sterownik może się okazać ze dalej będzie dokładnie tak samo a dopasowanie i kupno komputera będzie juz sfinansowane.
  • Poziom 10  
    Mam zainstalowany program do diagnozy i naprawy tych aut ale akurat mojego modelu silnika nie ma np jest instrukcja jak sprawdzić przepustnicę ale tą na 8 pinów a u mnie jest na 6 na mechanice trochę się znam z elektryką jest gorzej. Gdybyś mógł napisać jakąś instrukcję jak co sprawdzić to bym spróbował własnoręcznie i byłbym bardzo wdzięczny
  • Moderator Samochody
    Jutro sprawdzę dokładnie i postaram się napisać ci co i jak. Może uda się jakieś podstawowe pomiary zrobić.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie pojawił się nowy problem z moim audi zaczęła ciężko odpalać trzeba długo kręcić rozrusznikiem jakby była zapowietrzona a jak odpali to czasami w ogóle nie reaguje na pedał gazu trzeba zgasić i znowu odpalić wtedy chodzi normalnie
  • Poziom 10  
    Witam ponownie nadal walczę ze swoją audicą wszystkie problemy wyżej opisane zostały naprawione ale nadal coś jest nie tak. Przepustnica przechodzi adaptację bez problemów ale czasami po zgaszeniu i odpaleniu zapala się kontrolka EPC i silnik niema praktycznie siły jechać. Błąd z czytany z EKU dotyczy przepustnicy coś że druga ścieżka potencjometru przepustnicy wysyła niewiarygodne dane dokładnie nie pamiętam ale jeśli co mogę podłączyć kompa i dokładnie napisać