Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa dźwięk w systemie Win 7 - usługa audio sama się wyłącza

MrDoimer 04 Mar 2014 17:26 3105 2
  • #1 04 Mar 2014 17:26
    MrDoimer
    Poziom 38  

Witam,

Mam pewien problem. Złożyłem komputer, wszystkie sterowniki zainstalowałem i nie działa dźwięk.
    Tzn. po włączeniu komputera przy ikonce głośnika jest czerwony krzyżyk.
    Po dwukrotnym kliknięciu włącza się "Rozwiązywanie problemów" i wykrywa błąd "Co najmniej jedna usługa audio jest nie włączona - naprawione".
    Po tym widać normalnie ikonke głośnika.

Następnie po odtworzeniu np. dźwięku w systemie nic nie słychać w słuchawkach a ikonka głośnika powraca do stanu z czerwonym krzyżekiem.

W ustawieniach realtek tak to wygląda : Nie działa dźwięk w systemie Win 7 - usługa audio sama się wyłącza

Po kliknięciu w "Play" pokazuje się : Nie działa dźwięk w systemie Win 7 - usługa audio sama się wyłącza

A następnie : Nie działa dźwięk w systemie Win 7 - usługa audio sama się wyłącza

I ikonka głośnika znów przybiera wygląd z czerwonym krzyżykiem.

Co robić ? Dodam że kiedy usługa się włączy, to w menedżerze dźwięku tam gdzie jest "Nagrywanie" i "Mikrofon" widać na tym paseczku zielonym że mikrofon reaguje na to co mówie.

Mobo : MSI B85-G43
    System : Win 7 Ultimate 64-bit

Dodam że wcześniej na komputerze była wersja 32-bitowa i wszystko działało.
    Potem "włożyłem" części do obudowy i zainstalowałem 64 bitową wersje no i jest tak jak teraz.

0 2
  • #2 04 Mar 2014 17:41
    diseasekowalski
    Poziom 35  

A ten windows 7 Ultimate 64bit to oryginał (OEM CZY INNY?) czy jakiś dziwny?

0
  • #3 04 Mar 2014 17:45
    MrDoimer
    Poziom 38  

Oryginał.

Odinstalowałem sterownik Realtek, uruchomiłem ponownie komputer i BEZ instalowania sterownika z płyty dźwięk działa. Normalnie odtwarzane sa dźwięki itd.

Po zainstalowaniu sterowników z płyty nadal w/w problem występuje.

Ok, dałem radę. Usunąłem sterowniki, usunąłem urządzenie Realtek, zainstalowałem sterownik i działa.
    Zamykam.

0