Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo v50 2.0D 136KM - Awaria hamulców związana z elektyką

19flex89 04 Mar 2014 18:41 5970 14
  • #1 04 Mar 2014 18:41
    19flex89
    Poziom 6  

witam,

jeżdżę Volvo v50 2.0D 136KM 2005r. Niedawno wyświetlił mi się komunikat ''awaria hamulców proszę bezpiecznie zatrzymać pojazd" , oraz "naprawa układu antypoślizgowego". W tym momencie wskazówki z zegarów opadły, przebieg dzienny zniknął. Auto nie reagowało na próbę dodania gazu. Dodatkowo włączyły się wycieraczki. Auta nie można było odpalić, dopiero po ponownym podłączeniu akumulatora auto odpaliło, i samochód zachowywał się normalnie. Po przejechaniu kilku, kilkunastu kilometrów historia się powtarzała. Tarce hamulcowe i klocki prawie nowe, płyn hamulcowy nigdzie nie ubywa, jest na stałym poziomie. Po pewnym czasie problem sam zniknął. Przejechałem potem z 500 km i awaria powróciła. Zanim oddam auto do warsztatu to chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał podobną sytuację, lub ewentualnie prosiłbym o jakieś opinie, z góry dziękuje.

• #2 04 Mar 2014 19:07
    leonek4
    Warunkowo odblokowany

Diagnostyka komputerowa na początek!

• #3 06 Mar 2014 16:11
    19flex89
    Poziom 6  

Byłem, nawet 2 razy. Raz wykryto kilka drobnych błędów ale nic z tematu o hamulcach, za drugim razem nie wykryło żadnego, mimo iż kilka dni wcześniej pojawił się jeden z komunikatów powyżej.

• #4 06 Mar 2014 16:20
    leonek4
    Warunkowo odblokowany

Połączenie komputera diagnostyczne z układem hamulcowym był bez problemu?

• #5 06 Mar 2014 18:35
    zuzia3521
    Poziom 15  

Moim zdaniem pomału siada CEM.

• #6 07 Mar 2014 08:26
    vollvek
    Poziom 15  

Jaki komputer był używany do diagnostyki?Jedyny pewny to taki jak używa aso. Jakie to były błędy mało istotne jeśli to było czytane komputerem aso? Najczęściej jest to problem z przetartą wiązką kabli.

• #7 11 Mar 2014 19:04
    19flex89
    Poziom 6  

Witam,
    byłem u innego mechanika, na jego komputerze wykazało następujące błędy:
    - 0115, 0100, E000, 0148, 0113, E003 co wg mojego tłumaczenia oznacza:
    0115 – Komunikacja pomiędzy modułami sterującymi. Komunikacja z czujnika kąta skrętu. Brak sygnału, lub Komunikacja pomiędzy modułami sterującymi. Komunikacja z modułem kierownicy (SWM), brak sygnału.
    0100 – Komunikacja pomiędzy modułami sterującymi. Problemy komunikacji z modułem sterującym silnika (ECM),
    E 000 – moduł komunikacyjny sterowania. Zakłócenie komunikacji, moduł komunikacyjny sterowania. Zakłócenie komunikacji, moduł kontroli komunikacji. Wewnętrzny błąd.
    O148 – komunikacja między modułami sterującymi. Nie właściwa konfiguracja ID
    0113 – Back - up (odwrócenie) sygnał. Brak sygnału
    E 003 – Błąd konfiguracji. Niewłaściwa konfiguracja
    Komputer diagnostyczny był jakiejś japońskiej firmy.

• #8 11 Mar 2014 21:06
    vollvek
    Poziom 15  

Takie błędy są właśnie przy uszkodzonej wiązce a dokładniej przy zakłóceniach w sieci can. Trzeba szukać w kablach.

• #9 14 Mar 2014 18:07
    19flex89
    Poziom 6  

Po kolejnej wizycie u mechanika aucie wykryto luźny czujnik ABS przy lewym tylnym kole. Po naprawie czujnika, przejechałem autem zaledwie 2 km komunikat znowu się pojawił. Gdy komputer został podłączony kiedy palił się komunikat odczyt błędów był niemożliwy. Wykryliśmy też wodę w samochodzie, woda znajduje się pod wykładziną z prawej strony (zarówno pasażer od strony kierowcy jak i z tyłu). Znajduje się tam wiązka kabli. Zdaniem mechanika może mieć to decydujący wpływ ponieważ przez to mogły zaśniedzieć połączenia kabli przy kostce i dlatego wariuje elektryka.

• #10 04 Sty 2015 13:11
    luka83_2011
    Poziom 1  

Jak w moim volvo wyskoczyły takie błędy to ani osuszenie komputera ani popsikanie specjalnym środkiem żeby kostki nie śniedziały i lepsze było przewodzenie nic nie dało wyjęcie foteli i wykładziny w celu sprawdzenia wiązek pod elektrycznych też nie. Ale uderzenie pięścią w deskę rozdzielczą nad stacyjką pomaga od razu, i problem znika.
    Jak ktoś rozwiązał ten problem w inny sposób to proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam

• #11 05 Sty 2015 01:07
    mario 77
    Poziom 20  

Jeśli jest mokro w środku to pierwsze co to wyciągnij BSI i spróbuj osuszyć , mogą też być zimne luty w BSI , sprawdzić też można 3 masy pod maską.

• #12 06 Sty 2015 18:36
    19flex89
    Poziom 6  

Witam,
    w przypadku mojego auta problem leżał w tym że była luźna jedna kostka z kablami która znajduje się na przy CEM. Osoba która siedziała na fotelu pasażera nieświadomie kopnęła, przywaliła zakupami lub zrobiła coś innego, co spowodowało poluzowanie się kostki. Po ponownym podłączeniu kostki, wszystko wróciło do normy.

• #13 11 Kwi 2015 14:48
    Tymek88
    Poziom 1  

witam
    ostatnio pojawil mi sie taki problem jak opisujecie wyzej, zostala wymieniona wziaka silnika i problem dalej sie pojawia, jakies pomysly?

• #14 30 Lip 2017 00:26
    Ziolekpl
    Poziom 2  

Hej, czy udało się komuś rozwiązać problem? U mnie opisane komunikaty pojawiają się od dłuższego czasu. Do tej pory sporadycznie. Po wykasowaniu błędów z kompa był spokój na 3-6 miesięcy. Teraz auto przejeżdżało max dwa dni i znowu błędy układu antypoślizgowego i awaria hamulca, zegary w dół, brak reakcji na pedał gazu. Sprawdzał go przez tydzień jeden elektronik, następnie wstawiłem do ASO, po przejrzeniu wszystkich wiązek nie znaleziono nic budzącego niepokój. Sugerują CEM, albo moduł SWM. Bez gwarancji rozwiązania problemu. Sam moduł w ASO kosztuje około 4 tysięcy zł. Orientujecie się czy da się zaprogramować używane moduły?

• #15 03 Wrz 2017 08:41
    Ziolekpl
    Poziom 2  

Problem póki co rozwiązany. Oczyszczanie CEM wystarczyło. Auto jeździ już dwa tygodnie po odebraniu z warsztatu. Wcześniej błąd pojawiał się codziennie. Jeśli dalej będzie się pojawiał błąd to trzeba zakodować używany komp. Da się.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME